Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   KALENDÁR PODUJATÍ

ISLAND

06 December 2022

ISLAND

Liptovská knižnica G. F. Belopotockého     Beseda, Prednáška (Kultúrne podujatia)

Liptovská knižnica G. F. Belopotockého, Štúrova 56     16:00


Beseda so Stanom Kaľavským o cestovaní po Islande

Veľmajstri ľad a oheň sa dohodli
na remíze
 a vznikol hot ice land - Island
V utorok 6.12.2022 sa v Liptovskej knižnici G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši uskutoční cestovateľské popoludnie. Stano Kaľavský sa v tomto roku vydal na poznávaciu cestu do krajiny ľadu a ohňa – na Island. Čitateľom knižnice príde porozprávať o svojich dojmoch a zážitkoch.
Stano Kaľavský je mikulášskemu publiku dobre známy. Pôsobil ako pedagóg na Gymnáziu M. M. Hodžu v Liptovskom Mikuláši, je členom divadla Apostrop a autorom básnických zbierok  Nebo pieklo (2009), Zbierka z pierka (2015) a knihy cestopisov Čas na priestor, ktorú sme v marci uviedli do života práve v knižnici. Cestovanie je jeho dlhoročnou záľubou, navštívil už mnohé krajiny a mnohé kontinenty a každý rok sa so zážitkami z ciest podelí aj s čitateľmi našej knižnice. V minulých rokoch to bolo rozprávanie o Bali, Jáve, Novom Zélande, Indonézii, Číne, Ugande, Keni, Južnej Amerike a Himalájach. O svojich cestách dokáže pútavo rozprávať a jeho fotoprezentácia zachytáva to najzaujímavejšie z každej navštívenej krajiny.
Podujatie sa uskutoční v rámci projektu „Knižnica na dosah“, ktorý finančne podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

Ďaľšie informácie: http://www.kniznicagfb.sk

Vstupné: Bezplatné

Naspäť na podujatia