Liptovský Mikuáš

Ivan Stodola – lekár a dramatik

Trasa venovaná významnému mikulášskemu rodákovi pri príležitosti jeho 135. výročia narodenia. Je súčasťou podujatí Rok Ivana Stodolu.
 Portrét Ivana StodoluLiptovská nemocnica kedysiIzba pacientov 
 
DOZVIETE SA: 
Doktor Stodola zasvätil život boju proti tuberkulóze. Bol priekopníkom preventívneho zdravotníctva aj iniciátorom výstavby Liptovskej nemocnice. Položil základy slovenského moderného divadelníctva a stal sa najznámejším medzivojnovým dramatikom. Príďte si vypočuť jeho životný príbeh plný činorodej práce aj nečakaných osudových zvratov. Sprievodca vás zavedie na miesta, ktoré si ho skutočne pamätajú.
Objednávka prehliadkovej trasy - Ivan Stodola
ZAŽIJETE:
Rozprávanie je pretkané spomienkami doktora Stodolu z jeho autobiografických kníh Bolo, ako bolo a Smutné časy, smutný dom. Sú tak autentickým vyjadrením jeho myšlienok a pocitov. 
 
ZÍSKATE VIAC:
Sprievodca vám na záver povie o plánovaných podujatiach k Roku Ivana Stodolu, a tak vám neunikne žiadne zaujímavé divadelné predstavenie, čítanie alebo nová výstava. 
 
Preventórium v Župnom domeProtituberkulózna poradňa v Župnom domeTvorba Ivana Stodolu                     
Turistické sprievodkyneZastavenie pri Župnom domeZastavenie pri Evanjelickom kostole 

CENNÍK:
dospelý: 2,90 €
dieťa od 6 do 15 rokov, senior, s Liptov Region Card: 2,60 €
žiak v rámci školských výletov: 2,50 € (pedagogický dozor bezplatne)
minimálna platba 25 € 
dieťa do 6 rokov bezplatne
 
Sprievodcovské služby sú na objednávku a zabezpečuje ich pre Vás INFORMAČNÉ CENTRUM mesta Liptovský Mikuláš. Objednať si ich môžete na tel. čísle: +421 915 957 008 alebo e-mailovej adrese: info@mikulas.sk
Objednávka prehliadkovej trasy - Ivan Stodola