Liptovský Mikuáš

Ako sa športuje v meste olympijských víťazov

V meste vyrástlo mnoho vrcholových športovcov, ktorí s obrovskými úspechmi reprezentujú Slovensko na európskych aj svetových súťažiach. K najzvučnejším menám patrí meno Vlhovej, Martikána či Grigara. Nemusíte patriť k športovej špičke, aby ste mohli športovať ako tí najlepší.

Pokorte vodný živel na tých istých tratiach ako olympijskí víťazi


Nasadnite do raftovacieho člna a užite si poriadnu dávku adrenalínu na divokej vode. Raftovať  môžete iba mimo tréningov a súťaží vodnoslalomárov, tak je potrebné kontaktovať športovú agentúru, ktorá vám túto aktivitu zabezpečí. Jej skúsení inštruktori vám budú plne k dispozícii. Viac o raftingu.
 

A čo bežecké trasy mikulášskych olympionikov?

Je len na vás, či si zabeháte na trase Petry Vlhovej s 3,3 kilometrami alebo trase Michala Martikána s 5,3 kilometrami. Obe vedú Lesoparkom, sú strednej náročnosti a nájdete na nich workouty. Sú skvelé aj na nenáročnú turistiku. Viac o Lesoparku.
 

Na dvoch kolesách na single traili, pumptracku aj cyklochodníku

800-metrov dlhý single trail si môžete užiť v horskom prostredí Lesoparku Háj-Nicovô. S prevýšením 100 metrov bude pre viacerých skúškou odvahy. Začiatočný bod single trailu je pod vrcholom Hája, ktorý je zároveň top vyhliadkovým bodom Liptova. Ak nemáte guráž na single trail, vyskúšajte cyklotrasu na vrchol Hája. Tá je však spojená so stúpaním. Keby ste nemali chuť ani na túto trasu, máme pre vás tip na úplne pohodový cyklochodník po brehu Váhu. Využiť ho môžete aj na jazdu na inline korčuliach alebo kolobežke a jeho neoceniteľným plusom sú skvelé pohľady na Kriváň či Poludnicu. V jeho tesnej blízkosti nájdete najväčší pumptrack na Liptove a viaceré workouty. Viac o cyklošportoch.
 

Voľný pád v jedinom veternom tuneli na Slovensku

V letovej komore prúdi vietor rýchlosťou 270 km za hodinu a jedna minúta letu sa rovná zoskoku z lietadla z výšky 4000 metrov.  Prídete vyskúšať adrenalínový pocit voľného pádu? 
 

Po športovom výkone odmena

Čo by ste povedali na pohár akurátne vychladeného piva od miestnych výrobcov? Nepasterizovaného a nefiltrovaného z Liptovaru a pre tých, ktorí alkoholom nechcú narušiť svoj športový výkon, máme ponuku v podobe piva Nilio z prvého nealkoholického pivovaru na Slovensku. Lenže pivo vám môže poskytnúť aj dokonalý oddych. V pivných kúpeľoch Bernard v rezorte Maladinovo pri Liptovskej Mare si môžete dopriať prastarú kúpeľnú terapiu, ktorá prispieva k regenerácii a očiste organizmu.