Liptovský Mikuláš

Šport v meste


V meste si môžete dopriať poriadnu dávku športu - squash, tenis, bowling, k dispozícii je i skateboardový areál, lezecká stena, motokárové dráhy, fitness centrá či plaváreň.


Adventure Golf

Adventure golf je nová a príjemná zábava pre celú rodinu, ako aj obľúbený rekreačný a profesionálny šport. Je to v podstate klasický golf zmenšený do veľkosti minigolfových dráh. Veľkosť dráh je však jediné, čo má Adventure golf spoločné s minigolfom, pretože spôsob hry je úplne odlišný.


Bowling

Bowling je šport, ktorý aj na Slovensku najmä v posledných rokoch zachvátil všetky generácie.


Huricane Factory Tatralandia

Jediný veterný tunel na Slovensku a miesto, kde si môžete vyskúšať aké to je lietať a vznášať sa. V presklenej letovej komore o priemere 4,3 metrov a celkovej výške neuveriteľných 14 m prúdi vzduch rýchlosťou až 270 km/h, čo je rýchlosť ozajstného hurikánu.


Jazda na koni

Krásny šport obľúbený po celom svete. Jazda na koni má priaznivé účinky na zdravie a je výborným relaxom. Je vhodný pre deti aj dospelých, pokročilých aj začiatočníkov. V prostredí liptovských dolín môžete tak relaxovať a obdivovať tento krásny kút Slovenska.


Krytá plaváreň

Krytá plaváreň je situovaná priamo v centre mesta. Blízko autobusovej zastávky Garbiarska, centrum. V bezprostrednej blízkosti sa nachádza aj Zimný štadión. Návštevníci majú k dispozícii 25 m dlhý plavecký bazén s maximálnou hĺbkou 1,6 m a jeden neplavecký bazén s maximálnou hĺbkou 0,7 m. Teplota vody cca 27°C.


Liptovlasers

Laser Tag je laserová prestrelka v labyrinte, kolektívna zábavno-dobrodružná hra, ktorá očarí všetkých priaznivcov adrenalínu a aktívneho oddychu. Laser game je hra šikovnosti, premyslenej stratégie a zdrojom nových zaujímavých zážitkov.


Lezectvo

Lezecký šport si dnes vo svete, ako aj na Slovensku nachádza čoraz viac priaznivcov. Pre niektorých je životným štýlom, pre iných predstavuje aktívnu formu relaxácie a odbúravania stresu. V každom prípade je lezenie prekrásnym športom, ktorý nám dáva priestor na prekonávanie vlastných limitov.


Liptov Aréna

Liptov Aréna

Moderná multifunkčná kultúrno-športová hala poskytuje ideálne podmienky pre realizáciu halových športov, tenis, basketbal, volejbal nohejbal, sálový futbal, bedminton, florbal, stolný tenis, modernú gymnastiku a iné.


Squash

Squash

Squash je jedným z najdynamickejšie sa rozširujúcich športov posledných rokov na Slovensku. Je to rýchla hra, v ktorej vynaložíte podstatne viac námahy, než pri iných športoch. Vyžaduje rýchly pohyb, postreh, obratnosť a taktiku.


Skatepark

Skateboard club St. Nicolaus

Liptovskomikulášsky skatepark prešiel v roku 2015 rozsiahlou rekonštrukciou v rámci europrojektu Skateboard bez hraníc. V jednom z najväčších a najmodernejších skateparkov na Slovensku boli vybudované tri nové prekážky a štyri pôvodné boli zrekonštruované.


Tenis

Tenisové kurty sú v prevádzke len za priaznivého počasia, vo všetkých strediskách je možnosť zapožičania rakety aj loptičky. Ponuky platia pre hostí neubytovaných priamo v ubytovacích zariadeniach. Kryté tenisové kurty sú v prevádzke celoročne.


JL Aréna

JL Aréna, ktorá nesie meno reprezentačného brankára Jána Laca, je v prevádzke od júna 2014. Je to tréningová hala so 4 šatňami a zázemím - bar, sedenie s preskleným výhľadom na ľadovú plochu. Rozmer klziska je 56 x 26 m.


TITAN Aréna

SE ARÉNA
Adresa: Partizánov 14, Liptovský Mikuláš
Tel.: +421/907 841 800, +421/948 603 522
e-mail: kasanicky@jlarena.comlepis@jlarena.com
web: www.jlarena.com 


Partneri

partneri - Klub seniorov partneri - centrum právnej pomoci partneri - liptovská regionálna rozvojová agentúra   partneri - Klub seniorov partneri - centrum právnej pomoci  partneri - rádio Liptov zodpovedne.sk.gif stopline.sk www.ovce.sk Združenie informatikov samospráv Slovenska Európske zoskupenie územnej spolupráce TATRY