Liptovský Mikuláš

Návštevník


Najbližšia prehliadka historického centra so sprievodcom PRÍBEH MESTA sa uskutoční  21.8.2020 o 10.00 hod. so začiatkom pred INFORMAČNÝM CENTROM.
Sledujte nás aj na facebooku. https://www.facebook.com/mikulas.travel/
V Liptovskom Mikuláši je rozhodne čo vidieť! Lákadlom je jeho historické centrum s 12 NAJ atraktivitami, pestrý program pre rodiny s deťmi Dobrodružstvá s Mikulášom, prehliadky mesta s turistickým sprievodcom, atraktívne podujatia, dokonalý relax v aquaparku Tatralandia a v prípade dobrého počasia aj nenáročná turistika náučnými chodníkmi Lesoparku Háj-Nicovô, ktorý patrí k najkrajším vyhliadkovým bodom Liptova.  Zároveň je Liptovský Mikuláš so svojou ideálnou polohou v srdci regiónu blízko k všetkým jeho atraktivitám. Skvelá lyžovačka v najväčšom slovenskom lyžiarskom stredisku Jasná, kam z mesta lyžiarov pohodlne prepravia Ski&Aqua busy, oddych v liptovských aquaparkoch, pamiatky ľudovej architektúry či známe jaskyne. Prehľad o všetkých turistických možnostiach, propagačné materiály a suveníry získate v INFORMAČNOM CENTRE mesta Liptovský Mikuláš. 
 

Liptovský Mikuláš, mesto s vyše sedemstoročnými dejinami, turisticky príťažlivým historickým centrom a jeho 12 NAJ ATRAKTIVITAMI – sakrálnymi pamiatkami,  galériami, Jánošíkovou mučiarňou a Súdnou sieňou či najmodernejším slovenským múzeom. 
 
Odporúčame Vám mesto spoznávať s turistickým sprievodcom, ktorý Vám predstaví najväčšie atraktivity mesta, svetoznámych mikulášskych umelcov, či legendárneho Jánošíka. Prehliadkové trasy nájdete v sekcii Spoznajte mesto so sprievodcom. Ak máte chuť spoznávať mesto sami, stiahnite si mobilnú aplikáciu Liptovský Mikuláš, ktorá Vás k nim  pohodlne naviguje. Nájdete v nej aj audiosprievodcov v troch najväčších sakrálnych pamiatkach sprístupnených počas letných mesiacov. Pre rodiny s deťmi je tu program Dobrodružstvá s Mikulášom.  Pobyt si môžete spríjemniť aj zaujímavými podujatiami, ktoré ľahko vyhľadáte v kalendári podujatí. K tradičným patria Fašiangy v meste, Stoličné dni, Street Music Night, Mikulášske leto, Švábkafest, Mosty-Gesharim či Mikulášsky jarmok. Atraktivitou je aj kultúrno-oddychová zóna Lesopark Háj-Nicovô s náučnými chodníkmi Príroda a krajina okolo nás, Vojenská história a bežeckými Kyslíkovými trasami pomenovanými podľa mikulášskych olympionikov. Vrchol Lesoparku je jedným z najkrajších vyhliadkových bodov Liptova na okolitú panorámu hôr v národných parkoch, mesto s vodnou nádržou Liptovská Mara aj vrchol Kriváň. Areál vodného slalomu je dejiskom medzinárodných pretekov i tréningov vrcholových športovcov. Splav vodného kanála si môžete vyskúšať aj Vy, ako aj množsto ďalších športových aktivít v jeho tesnej blízkosti. Turistickú ponuku dopĺňa vyhľadávaný Aquapark Tatralandia so svetom miniatúr TatrapolisHurricane Factory či Kontaktná ZOO. 
V každom prípade na začiatku svojho pobytu zavítajte do INFORMAČNÉHO CENTRA, kde Vám ochotne poradia a poskytnú propagačné materiály mesta a regiónu.  
 


Liptovský Mikuláš s vyše 730-ročnými dejinami, turisticky príťažlivým historickým centrom s 12 NAJ ATRAKTIVITAMI – sakrálnymi pamiatkami, ktoré si je možné prehliadnuť s audiosprievodcom, galériami, Jánošíkovou mučiarňou aj najmodernejším slovenským múzeom. 
Odporúčame mesto spoznávať s turistickým sprievodcom, ktorý predstaví jeho históriu, mikulášske osobnosti a tradície, legendárneho Jánošíka či osudy mikulášskych židov. Všetky prehliadkové trasy sú zahrnuté v sekcii - Liptovský Mikuláš 7 x inak. Rodiny s deťmi čaká program Dobrodružstvá s Mikulášom. Tri najväčšie sakrálne pamiatky v historickom centre je možné počas  letných mesiacov prezrieť s audiosprievodcom. Každoročne sa tu koná približne 700 podujatí. K tradičným patria Fašiangy v meste, Stoličné dni, Street Music Night, Mikulášske leto, Švábkafest, Mosty-Gesharim či Mikulášsky jarmok. K atraktivitám mesta náleží vyhliadka Háj-Nicovô s výhľadom na panorámu Národného parku Nízke Tatry, Západné Tatry (TANAP), Chočské vrchy, mesto s vodnou nádržou Liptovská Mara aj vrchol Kriváň. Areál vodného slalomu je dejiskom medzinárodných pretekov i tréningov olympijských medailistov Michala Martikána, Eleny Kaliskej a ďalších vrcholových športovcov. Turistickú ponuku dopĺňa Aquapark Tatralandia so svetom miniatúr Tatrapolis, Hurricane Factory či kontaktná ZOO. 
Sprievodcovská služba mestom

Pohľad na mesto

Námestie osloboditeľov, pešia zóna

POZRITE SI KRÁTKY PRIEREZ TURISTICKEJ PONUKY MESTA


 
Mapa 

google-site-verification: google60c6ff5fb3d9dc7a.html


INFORMAČNÉ CENTRUM


SPRIEVODCOVSKÉ SLUŽBY


ATRAKTIVITY


PROGRAMY NA MIERU


KALENDÁR PODUJATÍ


UBYTOVANIE A GASTRONÓMIA


iclm
iclm
0 obrázkov
prezrieť >

Partneri

partneri - Klub seniorov partneri - centrum právnej pomoci partneri - liptovská regionálna rozvojová agentúra   partneri - Klub seniorov partneri - centrum právnej pomoci  partneri - rádio Liptov zodpovedne.sk.gif stopline.sk www.ovce.sk Združenie informatikov samospráv Slovenska Európske zoskupenie územnej spolupráce TATRY

Mestský úrad Liptovský Mikuláš