Liptovský Mikuláš

Klaster LIPTOV - Liptov treba zažiť
Pohľady z mesta Liptovsky Mikulas

Šport v meste

V meste si môžete dopriať poriadnu dávku športu - squash, tenis, bowling, k dispozícii je i skateboardový areál, lezecká stena, motokárové dráhy, fitness centrá či plaváreň.


Adventure Golf

Adventure golf je nová a príjemná zábava pre celú rodinu, ako aj obľúbený rekreačný a profesionálny šport. Je to v podstate klasický golf zmenšený do veľkosti minigolfových dráh. Veľkosť dráh je však jediné, čo má Adventure golf spoločné s minigolfom, pretože spôsob hry je úplne odlišný.


Liptov Aréna

Liptov Aréna

Moderná multifunkčná kultúrno-športová hala poskytuje ideálne podmienky pre realizáciu halových športov, tenis, basketbal, volejbal nohejbal, sálový futbal, bedminton, florbal, stolný tenis, modernú gymnastiku a iné.


Zimný štadión

Zimný štadión
Adresa: Partizánov 14, Liptovský Mikuláš
Tel.: +421/44 562 14 49
e-mail: sportoviska@vpslm.sk    
web: www.vpslm.sk  


JL Aréna

JL Aréna, ktorá nesie meno reprezentačného brankára Jána Laca, je v prevádzke od júna 2014. Je to tréningová hala so 4 šatňami a zázemím - bar, sedenie s preskleným výhľadom na ľadovú plochu. Rozmer klziska je 56 x 26 m.


Tenis

foto_984.jpgTenisové kurty sú v prevádzke len za priaznivého počasia, vo všetkých strediskách je možnosť zapožičania rakety aj loptičky. Ponuky platia pre hostí neubytovaných priamo v ubytovacích zariadeniach. Kryté tenisové kurty sú v prevádzke celoročne.


Squash

Squash

Squash je jedným z najdynamickejšie sa rozširujúcich športov posledných rokov na Slovensku. Je to rýchla hra, v ktorej vynaložíte podstatne viac námahy, než pri iných športoch. Vyžaduje rýchly pohyb, postreh, obratnosť a taktiku.


Bowling

Bowling je šport, ktorý aj na Slovensku najmä v posledných rokoch zachvátil všetky generácie.


Lezectvo

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 100Lezecký šport si dnes vo svete, ako aj na Slovensku nachádza čoraz viac priaznivcov. Pre niektorých je životným štýlom, pre iných predstavuje aktívnu formu relaxácie a odbúravania stresu. V každom prípade je lezenie prekrásnym športom, ktorý nám dáva priestor na prekonávanie vlastných limitov.


Skateboard club St. Nicolaus

Skateboard club St. NicolausSkateboard club St. Nicolaus bol založený v roku 1999. V roku 2000 mesto Liptovsky Mikuláš postavilo špecializovanú plochu pre skateboard v blízkosti športového komplexu na nábreží Váhu.


Jazda na koni

Krásny šport obľúbený po celom svete. Jazda na koni má priaznivé účinky na zdravie a je výborným relaxom. Je vhodný pre deti aj dospelých, pokročilých aj začiatočníkov.


Share |