Liptovský Mikuláš

Klaster LIPTOV - Liptov treba zažiť
Pohľady z mesta Liptovsky Mikulas

Šport v meste

V meste si môžete dopriať poriadnu dávku športu - squash, tenis, bowling, k dispozícii je i skateboardový areál, lezecká stena, motokárové dráhy, fitness centrá či plaváreň.


Adventure Golf

Adventure golf je nová a príjemná zábava pre celú rodinu, ako aj obľúbený rekreačný a profesionálny šport. Je to v podstate klasický golf zmenšený do veľkosti minigolfových dráh. Veľkosť dráh je však jediné, čo má Adventure golf spoločné s minigolfom, pretože spôsob hry je úplne odlišný.


Bowling

Bowling je šport, ktorý aj na Slovensku najmä v posledných rokoch zachvátil všetky generácie.


Huricane Factory Tatralandia

Jediný veterný tunel na Slovensku a miesto, kde si môžete vyskúšať aké to je lietať a vznášať sa. V presklenej letovej komore o priemere 4,3 metrov a celkovej výške neuveriteľných 14 m prúdi vzduch rýchlosťou až 270 km/h, čo je rýchlosť ozajstného hurikánu.


Jazda na koni

Krásny šport obľúbený po celom svete. Jazda na koni má priaznivé účinky na zdravie a je výborným relaxom. Je vhodný pre deti aj dospelých, pokročilých aj začiatočníkov. V prostredí liptovských dolín môžete tak relaxovať a obdivovať tento krásny kút Slovenska.


Krytá plaváreň

Krytá plaváreň je situovaná priamo v centre mesta, nájdete tu 25 m dlhý plavecký bazén a 1 neplavecký bazén. Teplota vody cca 27°C. V objekte plavárne sa nachádza aj telocvičňa, lezecká a boulderingová stena, bar, v lete možnosť využitia ihriska na plážový volejbal..


Lezectvo

Lezecký šport si dnes vo svete, ako aj na Slovensku nachádza čoraz viac priaznivcov. Pre niektorých je životným štýlom, pre iných predstavuje aktívnu formu relaxácie a odbúravania stresu. V každom prípade je lezenie prekrásnym športom, ktorý nám dáva priestor na prekonávanie vlastných limitov.


Liptov Aréna

Liptov Aréna

Moderná multifunkčná kultúrno-športová hala poskytuje ideálne podmienky pre realizáciu halových športov, tenis, basketbal, volejbal nohejbal, sálový futbal, bedminton, florbal, stolný tenis, modernú gymnastiku a iné.


Squash

Squash

Squash je jedným z najdynamickejšie sa rozširujúcich športov posledných rokov na Slovensku. Je to rýchla hra, v ktorej vynaložíte podstatne viac námahy, než pri iných športoch. Vyžaduje rýchly pohyb, postreh, obratnosť a taktiku.


Skatepark

Skateboard club St. Nicolaus

Liptovskomikulášsky skatepark prešiel v roku 2015 rozsiahlou rekonštrukciou v rámci europrojektu Skateboard bez hraníc. V jednom z najväčších a najmodernejších skateparkov na Slovensku boli vybudované tri nové prekážky a štyri pôvodné boli zrekonštruované.


Tenis

Tenisové kurty sú v prevádzke len za priaznivého počasia, vo všetkých strediskách je možnosť zapožičania rakety aj loptičky. Ponuky platia pre hostí neubytovaných priamo v ubytovacích zariadeniach. Kryté tenisové kurty sú v prevádzke celoročne.


JL Aréna

JL Aréna, ktorá nesie meno reprezentačného brankára Jána Laca, je v prevádzke od júna 2014. Je to tréningová hala so 4 šatňami a zázemím - bar, sedenie s preskleným výhľadom na ľadovú plochu. Rozmer klziska je 56 x 26 m.


Zimný štadión

Zimný štadión
Adresa: Partizánov 14, Liptovský Mikuláš
Tel.: +421/44 562 14 49
e-mail: sportoviska@vpslm.sk    
web: www.vpslm.sk  


Share |