Liptovský Mikuláš

Liptovský Mikuláš - erb mesta
Klaster LIPTOV - Liptov treba zažiť
Pohľady z mesta Liptovsky Mikulas
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 7x INAK
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 7x INAK
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ
PRE RODINY S DEŤMI
PROGRAM NA MIERU
PROGRAM NA MIERU
študenti, športovci, seniori, rodiny s deťmi
KALENDÁR PODUJATÍ
KALENDÁR PODUJATÍ
PREDAJ, REZERVÁCIE VSTUPENIEK
PREDAJ, REZERVÁCIE VSTUPENIEK
MÚZEÁ A GALÉRIE
MÚZEÁ A GALÉRIE
TURISTIKA
TURISTIKA
AQUAPARKY
AQUAPARKY
ZIMNÉ ŠPORTY
ZIMNÉ ŠPORTY
GASTRONÓMIA
GASTRONÓMIA

Návštevník

 Námestie osloboditeľov, pešia zóna
Mesto Liptovský Mikuláš leží na severe Slovenska. Je obklopené mohutnými pohoriami Nízkych Tatier (Národný park Nízke Tatry), Západných Tatier (Tatranský národný park) a Chočských vrchov.
Liptovský Mikuláš je nepochybne atraktívnym turistickým cieľom. Historické centrum  púta návštevníkov farebnosťou a upravenosťou domov a neprehliadnuteľné sú i jeho dominanty – Kostol sv. Mikuláša, bývalý župný dom, či Illešházyovská kúria. Nachádzajú sa tu 3 múzeá, 2 galérie a v širšom centre 2 súkromné galérie.  Historické centrum je pešou zónou s obchodmi, reštauráciami, cukrárňami,  kaviarňami a v lete s viacerými vonkajšími sedeniami.

Kostol sv. MikulášaPríjemné prostredie, fontána Metamorfózy, množstvo zelene a lavičiek robia z pešej zóny obľúbené miesto oddychu, ktoré počas celého roka spestrujú mnohé podujatia. Tradičné sú Stoličné dni, Mikulášske leto, či Mikulášsky jarmok. Liptovský Mikuláš je známy i kultúrnym podujatím Mosty, súťažnou prehliadkou pantomímy a pohybových divadiel PAN, pretekmi vo vodnom slalome. Mesto má k športu blízko a výborné podmienky pre hokej, futbal, vodný slalom, volejbal, kulturistiku, bikros, tenis i stolný tenis. Pre sálové športy je tu multifunkčná hala Liptov Aréna. Hneď vedľa nej rozsiahly komplex Aquaparku Tatralandia s Funparkom.

Mnoho turisticky zaujímavých miest je v tesnej blízkosti Liptovského Mikuláša a v okruhu do 30 km sa nachádza: množstvo turistických trás, cyklotrasy, najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku Jasná, cca 50 km zjazdových tratí, možnosti bežeckého lyžovania, lanovky, 3 areály termálnych kúpalísk, vodná nádrž Liptovská Mara, 4 jaskyne, viaceré pamiatky ľudovej architektúry, archeologické múzeum v prírode Havránok, osada Vlkolínec (UNESCO), možnosti netradičných športov i rybolovu ....
Pestrá ponuka robí z Liptovského Mikuláša a Liptova atraktívne miesto celoročnej dovolenky. Budeme radi, ak sa aj Vy pridáte k tisíckam jeho spokojných návštevníkov. Všetci ste srdečne vítaní.

 

Sprievodcovská služba mestom

Pohľad na mesto

Synagóga, koncert Mosty - Gesharim