Liptovský Mikuláš

Liptovský Mikuláš - erb mesta
Pohľady z mesta Liptovsky Mikulas

Oznamy

Vážení občania,
v tejto časti webovej stránky nájdete informácie o dianí v meste , tlačové správy, všeobecné informácie z mestského úradu a informácie o verejnom obstarávaní.Typ správy:
Projekt na Háji: Pošlite vaše podnety a pripomienky Projekt na Háji: Pošlite vaše podnety a pripomienky
18.01.2017 - Tlačové správy

Ako bude vyzerať vyhliadková veža na Háji, aké prvky by mohla mať kyslíková cesta, prírodovedecká náučná trasa? Rozhodnite o tom aj vy. Do konca januára môžete pripomienkovať tieto, ale aj ďalšie súčasti projektu Kultúrno-prírodnej oddychovej zóny Háj Nicovô.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Zväz chce dať 750-tisíc na modernizáciu futbalového štadióna Zväz chce dať 750-tisíc na modernizáciu futbalového štadióna
13.01.2017 - Tlačové správy

Ponuku na financovanie modernizácie futbalového štadióna MFK Tatran predostrel primátorovi Jánovi Blcháčovi prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik. Štadión musí byť do sezóny 2018/2019 zmodernizovaný tak, aby spĺňal kritériá nastavené UEFA na druhú najvyššiu futbalovú súťaž.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
ROZHOVOR Ján Blcháč: Robíme tak, aby Mikulášania nemuseli siahať hlbšie do peňaženiek ROZHOVOR Ján Blcháč: Robíme tak, aby Mikulášania nemuseli siahať hlbšie do peňaženiek
09.01.2017 - Tlačové správy

V decembri uplynula polovica funkčného obdobia primátora Liptovského Mikuláša Jána Blcháča. V športovej terminológii by sme to nazvali polčas. V rozhovore so šéfom radnice sme hľadali odpovede na otázky, čo mesto pod jeho vedením urobilo pre Mikulášanov a ako si počínalo v jednotlivých oblastiach, ktoré sú podstatné pre rozvoj Liptovského Mikuláša.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Mesto opäť bojuje o zaradenie do grafikonu pre IC vlaky Mesto opäť bojuje o zaradenie do grafikonu pre IC vlaky
05.01.2017 - Tlačové správy

Primátor Ján Blcháč včera opätovne oslovil ministra dopravy Arpáda Érseka s požiadavkou zaradenia stanice L. Mikuláš do grafikonu InterCity vlakov ZSSK. Viac v priloženom liste ministrovi.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Získali sme ďalšie financie na zvýšenie bezpečnosti v meste Získali sme ďalšie financie na zvýšenie bezpečnosti v meste
05.01.2017 - Tlačové správy

Mesto Liptovský Mikuláš bolo opäť úspešné v získavaní finančných prostriedkov z externých zdrojov. Na základe výzvy ministerstva vnútra na poskytnutie dotácie zo štátneho rozpočtu na financovanie projektov v oblasti prevencie kriminality v meste schválili dotáciu v celkovej výške 50-tisíc eur.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Cyklochodník bude upravený pre bežkárov Cyklochodník bude upravený pre bežkárov
05.01.2017 - Tlačové správy

Vďaka vhodným poveternostným podmienkam bude od zajtra 6. januára na cyklochodníku v Liptovskom Mikuláši upravená stopa pre bežecké lyžovanie. Stopa bude pripravená profesionálne prostredníctvom skútra Združenia športových klubov Jasná, ktoré má s takouto úpravou stôp skúsenosti napríklad v Žiarskej doline.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Do centra mesta bude pre turistov z Jasnej privážať City Bus Do centra mesta bude pre turistov z Jasnej privážať City Bus
02.01.2017 - Tlačové správy

Do centra Liptovského Mikuláša návštevníkov ubytovaných v Jasnej raz do týždňa privezie nový City Bus. „Ide o ďalší krok, ktorým chceme oživiť centrum Mikuláša. Turistov vždy v stredu dovezie do mesta autobus, pričom sa môžu vybrať za spoznávaním pamiatok, návštevou atrakcií, reštaurácií či zábavou,“ uviedol primátor a predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov Ján Blcháč.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Zaslepenie ulice Kemi nahradí spomaľovač Zaslepenie ulice Kemi nahradí spomaľovač
28.12.2016 - Tlačové správy

Na ulici Kemi osadia spomaľovač. Vyrieši sa tak dopravná bezpečnostná situácia pred bytovkou, z ktorej obyvatelia žiadali mesto o pomoc. „Šoféri, ktorí používali ulicu popri severnej bytovke na prejazd, prekračovali často rýchlosť a ohrozovali tým obyvateľov bytovky. Tí nás viacerými podnetmi aj petíciou žiadali o riešenie situácie,“ vysvetlil vedúci odboru dopravy a životného prostredia z mestského úradu Gabriel Lengyel.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Začína Rok Liptovskej stolice Začína Rok Liptovskej stolice
28.12.2016 - Tlačové správy

V roku 1677 sa začal 30-ročný proces, ktorého výsledkom bolo, že sídlom stolice sa stal Liptovský Mikuláš. Radnica v tejto súvislosti rozbieha projekt Rok Liptovskej stolice


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Obyvatelia Iľanova dostali darček k Vianociam Obyvatelia Iľanova dostali darček k Vianociam
27.12.2016 - Tlačové správy

Mesto Liptovský Mikuláš pred Vianocami ukončilo práce na rekonštrukcii stropu javiska v sále Kultúrneho domu v Iľanove.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Otvárame klzisko na Podbrezinách! Otvárame klzisko na Podbrezinách!
23.12.2016 - Tlačové správy

Od 24. decembra bude na Podbrezinách opäť pre verejnosť k dispozícii umelá ľadová plocha. Počas prvých dvoch dní 24. a 25. decembra môžu návštevníci korčuľovať zadarmo, informoval primátor Ján Blcháč.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Mesto sa chystá zlepšiť situáciu na Priemyselnej ulici Mesto sa chystá zlepšiť situáciu na Priemyselnej ulici
22.12.2016 - Tlačové správy

Mestská samospráva sa postará o desať mestských nájomných bytových jednotiek ich zrevitalizovaním. „Mestské nájomné byty na Priemyselnej sú v katastrofálnom stave, je to mestský majetok a sme povinní sa oň postarať. Okrem toho sa tieto unimobunky nachádzajú na pozemku, ktorý je určený v územnom pláne na priemysel a výrobu, nie na bývanie. Rozhodli sme sa so zložitou situáciou niečo urobiť a neprizerať sa na chátranie mestských bytov a nelegálne prístavby,“ vysvetlil primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč a podotkol, že nebude skrývať hlavu do piesku pred riešením problematiky, ktorá sa týka sociálne slabších obyvateľov a marginalizovaných skupín napriek tomu, že blogeri a aktivisti z problematiky vyrábajú kauzu, v ktorej zavádzajú obyvateľov nepravdami.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Cez Vianoce nezbierajú drobný stavebný odpad Cez Vianoce nezbierajú drobný stavebný odpad
21.12.2016 - Tlačové správy

Zber drobného stavebného odpadu na zberných dvoroch bude počas vianočných sviatkov od 22. do 31. decembra pozastavený. Odber začne 2. januára 2017. Zberné dvory v Okoličnom a na Podtatranského budú v posledný decembrový deň otvorené do 13:00.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Mení sa organizácia dopravy na Kemi Mení sa organizácia dopravy na Kemi
21.12.2016 - Tlačové správy

Dnes sa mení organizácia dopravy na ulici Kemi na Podbrezinách. Na základe požiadavky obyvateľov bytoviek sa zaslepí severná vetva tejto miestnej komunikácie. Mesto umiestni betónové kvetináče so zeleňou v križovatke s ulicou Jefremovskou a vznikne tak slepá ulica označená ako parkovisko s priečnym státím. Zjednoznační sa tak dopravné napojenie na ulicu Kemi s ulicou Jefremovskou, ktoré bude už len prostredníctvom strednej vetvy tejto miestnej komunikácie. Dôvodom boli sťažnosti obyvateľov na možnú nehodovosť v tejto lokalite.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Vianočné trhy oživia domáci umelci Vianočné trhy oživia domáci umelci
20.12.2016 - Tlačové správy

Vianočné trhy mesta Liptovský Mikuláš sa začínajú už zajtra a potrvajú do 23. decembra na Námestí osloboditeľov. Druhý ročník podujatia sa bude realizovať pod taktovkou mesta.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Mesto ocení obyvateľa Karola Komanderu a organizáciu SZPB Mesto ocení obyvateľa Karola Komanderu a organizáciu SZPB
15.12.2016 - Tlačové správy

Karol Komandera a Základná organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov dostanú Cenu mesta Liptovský Mikuláš. Jej udelenie schválili poslanci mestského parlamentu na decembrovom zasadnutí.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Aktuálne cestovné poriadky nájdete na mestskom webe Aktuálne cestovné poriadky nájdete na mestskom webe
14.12.2016 - Tlačové správy

Od 11. decembra sú v platnosti nové cestovné poriadky mestskej a prímestskej autobusovej dopravy. Dôvodom, prečo požiadalo mesto o zmeny, je lepšia časová nadväznosť autobusov k železničným spojom.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Dom Matice slovenskej slávil galavečerom Dom Matice slovenskej slávil galavečerom
08.12.2016 - Tlačové správy

Dom Matice slovenskej v Liptovskom Mikuláši (DMS) oslávil štvrťstoročie. "Keď začínal svoju činnosť, mal som len tri roky. Po prvý raz som sa s Maticou stretol približne vo svojich 14 rokoch. Mal som šťastie, že som sa učil od ľudí, pre ktorých sa stala naozaj všetkým a neváhali jej veľa obetovať.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Stavebné práce obmedzia služby obyvateľom Stavebné práce obmedzia služby obyvateľom
06.12.2016 - Tlačové správy

Centrum služieb obyvateľom mesta bude v piatok 16. decembra v prevádzke do 14:00 a v pondelok 19. decembra v prevádzke od 13:00. Taktiež tento piatok 9. decembra vybavíte na mestskom úrade svoju agendu len do 14:00.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Štedrovečerné menu pre bezdomovcov budú servírovať v budove mestského úradu Štedrovečerné menu pre bezdomovcov budú servírovať v budove mestského úradu
06.12.2016 - Tlačové správy

Radnica venuje s príchodom mrazivých dní a nocí každoročne pozornosť ľuďom bez strechy nad hlavou. Počas zimy môžu prenocovať v nocľahárni pri Komunitnom centre v Hlbokom. „Na noc tam prichýlime človeka v hmotnej núdzi za 50 centov. Podmienkou je, že klient nesmie byť pod vplyvom alkoholu,“ upozornila Erika Sabaková z mikulášskeho mestského úradu.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu

Oznamy

Vážení občania,
v tejto časti webovej stránky nájdete informácie o dianí v meste , tlačové správy, všeobecné informácie z mestského úradu a informácie o verejnom obstarávaní.


Typ správy:
Projekt na Háji: Pošlite vaše podnety a pripomienky Projekt na Háji: Pošlite vaše podnety a pripomienky
18.01.2017 - Tlačové správy

Ako bude vyzerať vyhliadková veža na Háji, aké prvky by mohla mať kyslíková cesta, prírodovedecká náučná trasa? Rozhodnite o tom aj vy. Do konca januára môžete pripomienkovať tieto, ale aj ďalšie súčasti projektu Kultúrno-prírodnej oddychovej zóny Háj Nicovô.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Zväz chce dať 750-tisíc na modernizáciu futbalového štadióna Zväz chce dať 750-tisíc na modernizáciu futbalového štadióna
13.01.2017 - Tlačové správy

Ponuku na financovanie modernizácie futbalového štadióna MFK Tatran predostrel primátorovi Jánovi Blcháčovi prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik. Štadión musí byť do sezóny 2018/2019 zmodernizovaný tak, aby spĺňal kritériá nastavené UEFA na druhú najvyššiu futbalovú súťaž.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
ROZHOVOR Ján Blcháč: Robíme tak, aby Mikulášania nemuseli siahať hlbšie do peňaženiek ROZHOVOR Ján Blcháč: Robíme tak, aby Mikulášania nemuseli siahať hlbšie do peňaženiek
09.01.2017 - Tlačové správy

V decembri uplynula polovica funkčného obdobia primátora Liptovského Mikuláša Jána Blcháča. V športovej terminológii by sme to nazvali polčas. V rozhovore so šéfom radnice sme hľadali odpovede na otázky, čo mesto pod jeho vedením urobilo pre Mikulášanov a ako si počínalo v jednotlivých oblastiach, ktoré sú podstatné pre rozvoj Liptovského Mikuláša.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Mesto opäť bojuje o zaradenie do grafikonu pre IC vlaky Mesto opäť bojuje o zaradenie do grafikonu pre IC vlaky
05.01.2017 - Tlačové správy

Primátor Ján Blcháč včera opätovne oslovil ministra dopravy Arpáda Érseka s požiadavkou zaradenia stanice L. Mikuláš do grafikonu InterCity vlakov ZSSK. Viac v priloženom liste ministrovi.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Získali sme ďalšie financie na zvýšenie bezpečnosti v meste Získali sme ďalšie financie na zvýšenie bezpečnosti v meste
05.01.2017 - Tlačové správy

Mesto Liptovský Mikuláš bolo opäť úspešné v získavaní finančných prostriedkov z externých zdrojov. Na základe výzvy ministerstva vnútra na poskytnutie dotácie zo štátneho rozpočtu na financovanie projektov v oblasti prevencie kriminality v meste schválili dotáciu v celkovej výške 50-tisíc eur.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Cyklochodník bude upravený pre bežkárov Cyklochodník bude upravený pre bežkárov
05.01.2017 - Tlačové správy

Vďaka vhodným poveternostným podmienkam bude od zajtra 6. januára na cyklochodníku v Liptovskom Mikuláši upravená stopa pre bežecké lyžovanie. Stopa bude pripravená profesionálne prostredníctvom skútra Združenia športových klubov Jasná, ktoré má s takouto úpravou stôp skúsenosti napríklad v Žiarskej doline.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Do centra mesta bude pre turistov z Jasnej privážať City Bus Do centra mesta bude pre turistov z Jasnej privážať City Bus
02.01.2017 - Tlačové správy

Do centra Liptovského Mikuláša návštevníkov ubytovaných v Jasnej raz do týždňa privezie nový City Bus. „Ide o ďalší krok, ktorým chceme oživiť centrum Mikuláša. Turistov vždy v stredu dovezie do mesta autobus, pričom sa môžu vybrať za spoznávaním pamiatok, návštevou atrakcií, reštaurácií či zábavou,“ uviedol primátor a predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov Ján Blcháč.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Zaslepenie ulice Kemi nahradí spomaľovač Zaslepenie ulice Kemi nahradí spomaľovač
28.12.2016 - Tlačové správy

Na ulici Kemi osadia spomaľovač. Vyrieši sa tak dopravná bezpečnostná situácia pred bytovkou, z ktorej obyvatelia žiadali mesto o pomoc. „Šoféri, ktorí používali ulicu popri severnej bytovke na prejazd, prekračovali často rýchlosť a ohrozovali tým obyvateľov bytovky. Tí nás viacerými podnetmi aj petíciou žiadali o riešenie situácie,“ vysvetlil vedúci odboru dopravy a životného prostredia z mestského úradu Gabriel Lengyel.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Začína Rok Liptovskej stolice Začína Rok Liptovskej stolice
28.12.2016 - Tlačové správy

V roku 1677 sa začal 30-ročný proces, ktorého výsledkom bolo, že sídlom stolice sa stal Liptovský Mikuláš. Radnica v tejto súvislosti rozbieha projekt Rok Liptovskej stolice


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Obyvatelia Iľanova dostali darček k Vianociam Obyvatelia Iľanova dostali darček k Vianociam
27.12.2016 - Tlačové správy

Mesto Liptovský Mikuláš pred Vianocami ukončilo práce na rekonštrukcii stropu javiska v sále Kultúrneho domu v Iľanove.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Otvárame klzisko na Podbrezinách! Otvárame klzisko na Podbrezinách!
23.12.2016 - Tlačové správy

Od 24. decembra bude na Podbrezinách opäť pre verejnosť k dispozícii umelá ľadová plocha. Počas prvých dvoch dní 24. a 25. decembra môžu návštevníci korčuľovať zadarmo, informoval primátor Ján Blcháč.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Mesto sa chystá zlepšiť situáciu na Priemyselnej ulici Mesto sa chystá zlepšiť situáciu na Priemyselnej ulici
22.12.2016 - Tlačové správy

Mestská samospráva sa postará o desať mestských nájomných bytových jednotiek ich zrevitalizovaním. „Mestské nájomné byty na Priemyselnej sú v katastrofálnom stave, je to mestský majetok a sme povinní sa oň postarať. Okrem toho sa tieto unimobunky nachádzajú na pozemku, ktorý je určený v územnom pláne na priemysel a výrobu, nie na bývanie. Rozhodli sme sa so zložitou situáciou niečo urobiť a neprizerať sa na chátranie mestských bytov a nelegálne prístavby,“ vysvetlil primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč a podotkol, že nebude skrývať hlavu do piesku pred riešením problematiky, ktorá sa týka sociálne slabších obyvateľov a marginalizovaných skupín napriek tomu, že blogeri a aktivisti z problematiky vyrábajú kauzu, v ktorej zavádzajú obyvateľov nepravdami.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Cez Vianoce nezbierajú drobný stavebný odpad Cez Vianoce nezbierajú drobný stavebný odpad
21.12.2016 - Tlačové správy

Zber drobného stavebného odpadu na zberných dvoroch bude počas vianočných sviatkov od 22. do 31. decembra pozastavený. Odber začne 2. januára 2017. Zberné dvory v Okoličnom a na Podtatranského budú v posledný decembrový deň otvorené do 13:00.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Mení sa organizácia dopravy na Kemi Mení sa organizácia dopravy na Kemi
21.12.2016 - Tlačové správy

Dnes sa mení organizácia dopravy na ulici Kemi na Podbrezinách. Na základe požiadavky obyvateľov bytoviek sa zaslepí severná vetva tejto miestnej komunikácie. Mesto umiestni betónové kvetináče so zeleňou v križovatke s ulicou Jefremovskou a vznikne tak slepá ulica označená ako parkovisko s priečnym státím. Zjednoznační sa tak dopravné napojenie na ulicu Kemi s ulicou Jefremovskou, ktoré bude už len prostredníctvom strednej vetvy tejto miestnej komunikácie. Dôvodom boli sťažnosti obyvateľov na možnú nehodovosť v tejto lokalite.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Vianočné trhy oživia domáci umelci Vianočné trhy oživia domáci umelci
20.12.2016 - Tlačové správy

Vianočné trhy mesta Liptovský Mikuláš sa začínajú už zajtra a potrvajú do 23. decembra na Námestí osloboditeľov. Druhý ročník podujatia sa bude realizovať pod taktovkou mesta.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Mesto ocení obyvateľa Karola Komanderu a organizáciu SZPB Mesto ocení obyvateľa Karola Komanderu a organizáciu SZPB
15.12.2016 - Tlačové správy

Karol Komandera a Základná organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov dostanú Cenu mesta Liptovský Mikuláš. Jej udelenie schválili poslanci mestského parlamentu na decembrovom zasadnutí.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Aktuálne cestovné poriadky nájdete na mestskom webe Aktuálne cestovné poriadky nájdete na mestskom webe
14.12.2016 - Tlačové správy

Od 11. decembra sú v platnosti nové cestovné poriadky mestskej a prímestskej autobusovej dopravy. Dôvodom, prečo požiadalo mesto o zmeny, je lepšia časová nadväznosť autobusov k železničným spojom.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Dom Matice slovenskej slávil galavečerom Dom Matice slovenskej slávil galavečerom
08.12.2016 - Tlačové správy

Dom Matice slovenskej v Liptovskom Mikuláši (DMS) oslávil štvrťstoročie. "Keď začínal svoju činnosť, mal som len tri roky. Po prvý raz som sa s Maticou stretol približne vo svojich 14 rokoch. Mal som šťastie, že som sa učil od ľudí, pre ktorých sa stala naozaj všetkým a neváhali jej veľa obetovať.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Stavebné práce obmedzia služby obyvateľom Stavebné práce obmedzia služby obyvateľom
06.12.2016 - Tlačové správy

Centrum služieb obyvateľom mesta bude v piatok 16. decembra v prevádzke do 14:00 a v pondelok 19. decembra v prevádzke od 13:00. Taktiež tento piatok 9. decembra vybavíte na mestskom úrade svoju agendu len do 14:00.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Štedrovečerné menu pre bezdomovcov budú servírovať v budove mestského úradu Štedrovečerné menu pre bezdomovcov budú servírovať v budove mestského úradu
06.12.2016 - Tlačové správy

Radnica venuje s príchodom mrazivých dní a nocí každoročne pozornosť ľuďom bez strechy nad hlavou. Počas zimy môžu prenocovať v nocľahárni pri Komunitnom centre v Hlbokom. „Na noc tam prichýlime človeka v hmotnej núdzi za 50 centov. Podmienkou je, že klient nesmie byť pod vplyvom alkoholu,“ upozornila Erika Sabaková z mikulášskeho mestského úradu.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu