Liptovský Mikuláš

Liptovský Mikuláš - erb mesta
Pohľady z mesta Liptovsky Mikulas

Oznamy

Vážení občania,
v tejto časti webovej stránky nájdete informácie o dianí v meste , tlačové správy, všeobecné informácie z mestského úradu a informácie o verejnom obstarávaní.Typ správy:
SELECT * FROM lmd_polozky2 WHERE archiv = 0 AND SKUPINA_ID = 1 AND PARAMETER1 LIKE '%Tlačové správy%' ORDER BY DATUM DESC, VAHA DESC LIMIT 0,20
V Iľanove sa už lyžuje V Iľanove sa už lyžuje
20.02.2018 - Tlačové správy

Vlek v Iľanove je už k dispozícii. Obyvatelia Liptovského Mikuláša si môžu zadarmo zalyžovať počas celých jarných prázdnin, v prípade priaznivých poveternostných podmienok potrvá lyžovačka aj nasledujúce víkendy. Záujemcovia o lyžovanie zadarmo sa preukážu občianskym preukazom, čím potvrdia, že sú obyvateľmi Liptovského Mikuláša.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Informačné centrum otvára už desiaty ročník sprievodcovských služieb Informačné centrum otvára už desiaty ročník sprievodcovských služieb
19.02.2018 - Tlačové správy

Tohtoročnú sezónu sprievodcovských služieb otvorí informačné centrum mesta už tradične pri príležitosti Svetového dňa sprievodcov. Odštartuje ju 21. februára o 15:00 bezplatnými prehliadkami pre verejnosť. V ponuke budú tentokrát prehliadky na tému Mikulášski umelci v slovenskom a anglickom jazyku.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Žiadame peniaze na nové komunitné centrum Žiadame peniaze na nové komunitné centrum
16.02.2018 - Tlačové správy

Mikulášska radnica sa bude uchádzať o externé zdroje na spolufinancovanie vybudovania nového komunitného centra. V uplynulých dňoch sme predložili žiadosť o nenávratný finančný príspevok 304 tisíc eur.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Pol milióna eur pôjde do cyklotrasy, ktorá povedie vnútrom mesta Pol milióna eur pôjde do cyklotrasy, ktorá povedie vnútrom mesta
15.02.2018 - Tlačové správy

Niekoľkoročné úsilie mikulášskej radnice v budovaní cyklotrás prináša pre cyklistov prvé ovocie. Vyše dvoch rokov totiž mesto Liptovský Mikuláš vysporiadavalo pozemky, po ktorých bude viesť vnútromestská cyklotrasa a dnes sa už vedenie radnice môže pochváliť aj prvým úspechom. Na mestský úrad prišla dobrá správa, že mesto získalo vyše pol milióna eur (502 tisíc) na realizáciu prvej etapy projektu Mikulášskej cyklotrasy. Potvrdil to liptovskomikulášsky primátor Ján Blcháč.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Môžeme sa pochváliť historicky najlepším hospodárskym výsledkom! Môžeme sa pochváliť historicky najlepším hospodárskym výsledkom!
14.02.2018 - Tlačové správy

Dobré hospodárenie mesta sa pozitívne premieta do verejnoprospešných aktivít pre Mikulášanov. Tohto motívu sa v rámci používania mestských peňazí drží súčasné vedenie radnice. Pod dohľadom primátora Jána Blcháča dosiahli radniční v roku 2017 najlepší výsledok hospodárenia, odkedy mesto vedie podvojné účtovníctvo.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
V Liptove pokorili ďalší milión, rástol aj Liptovský Mikuláš V Liptove pokorili ďalší milión, rástol aj Liptovský Mikuláš
13.02.2018 - Tlačové správy

V Liptovskom Mikuláši vybrali vlani na dani z ubytovania 227 tisíc eur, čo je o 9 percent viac ako v roku 2016 a o 83 percent viac ako v roku 2011. Podľa počtu prenocovaní je Liptovský Mikuláš na druhom mieste spomedzi miest a obcí, ktoré zastrešuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Region Liptov (OO CR). V minulom roku v Mikuláši zaznamenali približne 200 tisíc prenocovaní, viac mala v rámci OO CR len Demänovská Dolina. „Takéto čísla ma samozrejme potešili. Vidím za tým výsledok výbornej, dlhodobej a komplexnej práce zamestnancov oblastnej organizácie a nášho marketingového oddelenia pri tvorbe produktov a nastavovaní atraktívnych programov a pri budovaní pozitívneho imidžu Liptovského Mikuláša,“ poznamenal Ján Blcháč, mikulášsky primátor a zároveň predseda predstavenstva OO CR.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Robíme praktické opatrenia, aby sme dostali havrany z obytných zón Robíme praktické opatrenia, aby sme dostali havrany z obytných zón
12.02.2018 - Tlačové správy

Verejnoprospešné služby v uplynulých mesiacoch zrealizovali viaceré praktické opatrenia, ktoré by mali eliminovať prítomnosť havranov. Tí znepríjemňujú život ľuďom vo viacerých obytných častiach Liptovského Mikuláša. „Už viackrát sme urobili orezanie konárov v blízkosti bytoviek pri železničnej stanici. Z tejto lokality sme zaznamenali aj najviac sťažností na škriekajúce havrany, preto sa snažíme vyjsť obyvateľom v ústrety,“ podotkol primátor Ján Blcháč.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Týždeň manželstva bude mať v Mikuláši pestrý program Týždeň manželstva bude mať v Mikuláši pestrý program
09.02.2018 - Tlačové správy

Národný týždeň manželstva bude mať v Liptovskom Mikuláši bohatý kultúrny, ale aj športový program. Začína sa 11. februára romantickou večerou pri sviečkach a tónoch klavíra. V Tatríne je 12. februára pripravená vernisáž výstavy o osudoch manželstiev v dejinách mesta. Nebudú chýbať tvorivé dielne, rodinné korčuľovanie či večer spoločenských hier. Viac informácií nájdete v priloženom plagáte.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Tristoročná krivda zažehnaná: Mikulášanom odpustili Jánošíkovu popravu Tristoročná krivda zažehnaná: Mikulášanom odpustili Jánošíkovu popravu
09.02.2018 - Tlačové správy

Terchovčania odpustili Mikulášanom, že odsúdili ich rodáka, Juraja Jánošíka. Je známe, že náš národný hrdina Juraj Jánošík prišiel na svet v Terchovej a v Liptovskom Mikuláši bol odsúdený na smrť. Predstavitelia týchto dvoch samospráv sa zhodli, že je načase zabudnúť na staré krivdy, odpustiť si a nájsť spoločnú reč.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Hľadáme zamestnanca na oddelenie dopravy Hľadáme zamestnanca na oddelenie dopravy
08.02.2018 - Tlačové správy

Hľadáme vhodného kandidáta na obsadenie pracovnej pozície referenta oddelenia cestnej dopravy, pozemných komunikácií a verejných priestranstiev. Informácie o pracovnom mieste, náplň práce:


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Za tri roky 6,5 milióna eur: Ťah na externé zdroje pokračuje aj v roku 2018 Za tri roky 6,5 milióna eur: Ťah na externé zdroje pokračuje aj v roku 2018
08.02.2018 - Tlačové správy

Súčasné vedenie mesta má aj v tomto roku naplno našliapnuté na získavanie financií z externých zdrojov. Za roky 2015 až 2017 sa mu podarilo získať z externých zdrojov 6,5 milióna eur. Podľa slov šéfa radnice Jána Blcháča majú v pláne podať projekty na všetky dostupné výzvy. Zároveň v tomto roku očakávajú výsledky mnohých žiadostí na projekty z predošlého roku.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Mikuláš bude na vlne fašiangových zábav Mikuláš bude na vlne fašiangových zábav
08.02.2018 - Tlačové správy

Veselým sprievodom plným muziky, zábavy a spevu začnú Fašiangy v meste 9. februára. Procesia začína o 16:00 pred mestským úradom, pokračuje popred Prior na Námestie osloboditeľov. Bohatý a atraktívny program garantujú folklórne skupiny z Liptova, základné školy či kluby seniorov. Fašiangy pokračujú 10. februára v Bodiciach (9:00 h), v Iľanove (10:00 h) a v Ploštíne (13:00 h). Budeme radi, keď sa do sprievodu zapojíte.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Kultúrny dom v Beniciach po rokoch ožíva Kultúrny dom v Beniciach po rokoch ožíva
05.02.2018 - Tlačové správy

Radnica v týchto dňoch podporila myšlienku obyvateľov miestnej časti Andice – Benice využívať tamojší kultúrny dom organizovanie kultúrno-spoločenských a športových aktivít. „Počas ostatných troch rokov sme zabezpečili opravu a rekonštrukciu priestorov kultúrneho domu. Keďže sme vytvorili dôstojné podmienky, domáci neváhali a zorganizovali sa,“ uviedol primátor Ján Blcháč.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Počas roka obnovíme dve hasičské zbrojnice Počas roka obnovíme dve hasičské zbrojnice
02.02.2018 - Tlačové správy

V Liptovskom Mikuláši obnovia dve hasičské zbrojnice v mestských častiach Liptovská Ondrašová a Bodice. Mestu sa podarilo na ich rekonštrukciu získať externé zdroje od ministerstva vnútra.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Matrika bude v piatok zatvorená Matrika bude v piatok zatvorená
01.02.2018 - Tlačové správy

V piatok 2. februára bude matričný úrad v čase od 8:00 do približne 13:00 h. zatvorený z dôvodu obnovy certifikátov IOM matrikárok v Žiline. Matričnú agendu vybavíte v tento deň, pravdepodobne po 13:00, prípadne v pondelok 5. februára v úradných hodinách Centra služieb občanom mesta.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Mesto získalo Cenu Petra Buriana Mesto získalo Cenu Petra Buriana
31.01.2018 - Tlačové správy

Viceprimátor Ján Bonko včera v poľskej Szczawnicy prevzal pre mesto Liptovský Mikuláš Cenu Petra Buriana za spoluprácu pri realizácii projektu Historicko-kultúrno-prírodná cesta okolo Tatier. V rámci projektu mesto vybudovalo takmer 6 kilometrov cyklochodníka po hrádzi Váhu.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Stabilizujú breh Demänovky po minuloročnej povodni Stabilizujú breh Demänovky po minuloročnej povodni
31.01.2018 - Tlačové správy

Správa povodia horného Váhu Slovenského vodohospodárskeho podniku investuje do sanácie situácie po minuloročnej povodni na toku Demänovky. V súčasnosti stabilizujú brehy na riečke na pomedzí Bodíc a Demänovej.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Matrika zmenila poplatky podľa novely zákona Matrika zmenila poplatky podľa novely zákona
30.01.2018 - Tlačové správy

Klientov Centra služieb občanom mesta môžu prekvapiť zmeny niektorých poplatkov, ktoré musela radnica urobiť v súvislosti s novelou zákona. Za overenie podpisu už nezaplatíte 1,5 eur, ale dve eurá, a to za každý jeden podpis.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
V Mikuláši pribudnú investície do škôl, zdravotníctva a infraštruktúry V Mikuláši pribudnú investície do škôl, zdravotníctva a infraštruktúry
30.01.2018 - Tlačové správy

V Liptovskom Mikuláši pribudnú v tomto roku ďalšie investície do škôl, zdravotníctva, kultúrnych ustanovizní a infraštruktúry. Okrem samotnej radnice tak k rozvoju mesta prispeje státisícami eur aj Žilinský samosprávny kraj. "Opravia mosty, stredné školy a pokračovať sa bude vo zveľaďovaní Liptovskej nemocnice s poliklinikou. Vďaka patrí všetkým poslancom z mikulášskeho okresu, ktorí rozpočet samosprávneho kraja na roky 2018 až 2020 podporili,“ uviedol primátor Ján Blcháč, ktorý je aj poslancom samosprávneho kraja.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Zvýšili bezpečnosť na priechodoch pre chodcov Zvýšili bezpečnosť na priechodoch pre chodcov
25.01.2018 - Tlačové správy

Zamestnanci Verejnoprospešných služieb vymenili 22 pôvodných žltých svetiel za výraznejšie biele osvetlenie. Takýmto spôsobom zvýšia bezpečnosť na viacerých frekventovaných priechodoch pre chodcov. Konkrétne ide o priechody na hlavnom ťahu mestom, na Hurbanovej, na Hodžovej, na novom úseku cyklochodníka pri Štefánikovej či na ul. Čsl. brigády.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu

Oznamy

Vážení občania,
v tejto časti webovej stránky nájdete informácie o dianí v meste , tlačové správy, všeobecné informácie z mestského úradu a informácie o verejnom obstarávaní.


Typ správy:
SELECT * FROM lmd_polozky2 WHERE archiv = 0 AND SKUPINA_ID = 1 AND PARAMETER1 LIKE '%Tlačové správy%' ORDER BY DATUM DESC, VAHA DESC LIMIT 0,20
V Iľanove sa už lyžuje V Iľanove sa už lyžuje
20.02.2018 - Tlačové správy

Vlek v Iľanove je už k dispozícii. Obyvatelia Liptovského Mikuláša si môžu zadarmo zalyžovať počas celých jarných prázdnin, v prípade priaznivých poveternostných podmienok potrvá lyžovačka aj nasledujúce víkendy. Záujemcovia o lyžovanie zadarmo sa preukážu občianskym preukazom, čím potvrdia, že sú obyvateľmi Liptovského Mikuláša.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Informačné centrum otvára už desiaty ročník sprievodcovských služieb Informačné centrum otvára už desiaty ročník sprievodcovských služieb
19.02.2018 - Tlačové správy

Tohtoročnú sezónu sprievodcovských služieb otvorí informačné centrum mesta už tradične pri príležitosti Svetového dňa sprievodcov. Odštartuje ju 21. februára o 15:00 bezplatnými prehliadkami pre verejnosť. V ponuke budú tentokrát prehliadky na tému Mikulášski umelci v slovenskom a anglickom jazyku.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Žiadame peniaze na nové komunitné centrum Žiadame peniaze na nové komunitné centrum
16.02.2018 - Tlačové správy

Mikulášska radnica sa bude uchádzať o externé zdroje na spolufinancovanie vybudovania nového komunitného centra. V uplynulých dňoch sme predložili žiadosť o nenávratný finančný príspevok 304 tisíc eur.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Pol milióna eur pôjde do cyklotrasy, ktorá povedie vnútrom mesta Pol milióna eur pôjde do cyklotrasy, ktorá povedie vnútrom mesta
15.02.2018 - Tlačové správy

Niekoľkoročné úsilie mikulášskej radnice v budovaní cyklotrás prináša pre cyklistov prvé ovocie. Vyše dvoch rokov totiž mesto Liptovský Mikuláš vysporiadavalo pozemky, po ktorých bude viesť vnútromestská cyklotrasa a dnes sa už vedenie radnice môže pochváliť aj prvým úspechom. Na mestský úrad prišla dobrá správa, že mesto získalo vyše pol milióna eur (502 tisíc) na realizáciu prvej etapy projektu Mikulášskej cyklotrasy. Potvrdil to liptovskomikulášsky primátor Ján Blcháč.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Môžeme sa pochváliť historicky najlepším hospodárskym výsledkom! Môžeme sa pochváliť historicky najlepším hospodárskym výsledkom!
14.02.2018 - Tlačové správy

Dobré hospodárenie mesta sa pozitívne premieta do verejnoprospešných aktivít pre Mikulášanov. Tohto motívu sa v rámci používania mestských peňazí drží súčasné vedenie radnice. Pod dohľadom primátora Jána Blcháča dosiahli radniční v roku 2017 najlepší výsledok hospodárenia, odkedy mesto vedie podvojné účtovníctvo.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
V Liptove pokorili ďalší milión, rástol aj Liptovský Mikuláš V Liptove pokorili ďalší milión, rástol aj Liptovský Mikuláš
13.02.2018 - Tlačové správy

V Liptovskom Mikuláši vybrali vlani na dani z ubytovania 227 tisíc eur, čo je o 9 percent viac ako v roku 2016 a o 83 percent viac ako v roku 2011. Podľa počtu prenocovaní je Liptovský Mikuláš na druhom mieste spomedzi miest a obcí, ktoré zastrešuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Region Liptov (OO CR). V minulom roku v Mikuláši zaznamenali približne 200 tisíc prenocovaní, viac mala v rámci OO CR len Demänovská Dolina. „Takéto čísla ma samozrejme potešili. Vidím za tým výsledok výbornej, dlhodobej a komplexnej práce zamestnancov oblastnej organizácie a nášho marketingového oddelenia pri tvorbe produktov a nastavovaní atraktívnych programov a pri budovaní pozitívneho imidžu Liptovského Mikuláša,“ poznamenal Ján Blcháč, mikulášsky primátor a zároveň predseda predstavenstva OO CR.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Robíme praktické opatrenia, aby sme dostali havrany z obytných zón Robíme praktické opatrenia, aby sme dostali havrany z obytných zón
12.02.2018 - Tlačové správy

Verejnoprospešné služby v uplynulých mesiacoch zrealizovali viaceré praktické opatrenia, ktoré by mali eliminovať prítomnosť havranov. Tí znepríjemňujú život ľuďom vo viacerých obytných častiach Liptovského Mikuláša. „Už viackrát sme urobili orezanie konárov v blízkosti bytoviek pri železničnej stanici. Z tejto lokality sme zaznamenali aj najviac sťažností na škriekajúce havrany, preto sa snažíme vyjsť obyvateľom v ústrety,“ podotkol primátor Ján Blcháč.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Týždeň manželstva bude mať v Mikuláši pestrý program Týždeň manželstva bude mať v Mikuláši pestrý program
09.02.2018 - Tlačové správy

Národný týždeň manželstva bude mať v Liptovskom Mikuláši bohatý kultúrny, ale aj športový program. Začína sa 11. februára romantickou večerou pri sviečkach a tónoch klavíra. V Tatríne je 12. februára pripravená vernisáž výstavy o osudoch manželstiev v dejinách mesta. Nebudú chýbať tvorivé dielne, rodinné korčuľovanie či večer spoločenských hier. Viac informácií nájdete v priloženom plagáte.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Tristoročná krivda zažehnaná: Mikulášanom odpustili Jánošíkovu popravu Tristoročná krivda zažehnaná: Mikulášanom odpustili Jánošíkovu popravu
09.02.2018 - Tlačové správy

Terchovčania odpustili Mikulášanom, že odsúdili ich rodáka, Juraja Jánošíka. Je známe, že náš národný hrdina Juraj Jánošík prišiel na svet v Terchovej a v Liptovskom Mikuláši bol odsúdený na smrť. Predstavitelia týchto dvoch samospráv sa zhodli, že je načase zabudnúť na staré krivdy, odpustiť si a nájsť spoločnú reč.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Hľadáme zamestnanca na oddelenie dopravy Hľadáme zamestnanca na oddelenie dopravy
08.02.2018 - Tlačové správy

Hľadáme vhodného kandidáta na obsadenie pracovnej pozície referenta oddelenia cestnej dopravy, pozemných komunikácií a verejných priestranstiev. Informácie o pracovnom mieste, náplň práce:


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Za tri roky 6,5 milióna eur: Ťah na externé zdroje pokračuje aj v roku 2018 Za tri roky 6,5 milióna eur: Ťah na externé zdroje pokračuje aj v roku 2018
08.02.2018 - Tlačové správy

Súčasné vedenie mesta má aj v tomto roku naplno našliapnuté na získavanie financií z externých zdrojov. Za roky 2015 až 2017 sa mu podarilo získať z externých zdrojov 6,5 milióna eur. Podľa slov šéfa radnice Jána Blcháča majú v pláne podať projekty na všetky dostupné výzvy. Zároveň v tomto roku očakávajú výsledky mnohých žiadostí na projekty z predošlého roku.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Mikuláš bude na vlne fašiangových zábav Mikuláš bude na vlne fašiangových zábav
08.02.2018 - Tlačové správy

Veselým sprievodom plným muziky, zábavy a spevu začnú Fašiangy v meste 9. februára. Procesia začína o 16:00 pred mestským úradom, pokračuje popred Prior na Námestie osloboditeľov. Bohatý a atraktívny program garantujú folklórne skupiny z Liptova, základné školy či kluby seniorov. Fašiangy pokračujú 10. februára v Bodiciach (9:00 h), v Iľanove (10:00 h) a v Ploštíne (13:00 h). Budeme radi, keď sa do sprievodu zapojíte.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Kultúrny dom v Beniciach po rokoch ožíva Kultúrny dom v Beniciach po rokoch ožíva
05.02.2018 - Tlačové správy

Radnica v týchto dňoch podporila myšlienku obyvateľov miestnej časti Andice – Benice využívať tamojší kultúrny dom organizovanie kultúrno-spoločenských a športových aktivít. „Počas ostatných troch rokov sme zabezpečili opravu a rekonštrukciu priestorov kultúrneho domu. Keďže sme vytvorili dôstojné podmienky, domáci neváhali a zorganizovali sa,“ uviedol primátor Ján Blcháč.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Počas roka obnovíme dve hasičské zbrojnice Počas roka obnovíme dve hasičské zbrojnice
02.02.2018 - Tlačové správy

V Liptovskom Mikuláši obnovia dve hasičské zbrojnice v mestských častiach Liptovská Ondrašová a Bodice. Mestu sa podarilo na ich rekonštrukciu získať externé zdroje od ministerstva vnútra.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Matrika bude v piatok zatvorená Matrika bude v piatok zatvorená
01.02.2018 - Tlačové správy

V piatok 2. februára bude matričný úrad v čase od 8:00 do približne 13:00 h. zatvorený z dôvodu obnovy certifikátov IOM matrikárok v Žiline. Matričnú agendu vybavíte v tento deň, pravdepodobne po 13:00, prípadne v pondelok 5. februára v úradných hodinách Centra služieb občanom mesta.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Mesto získalo Cenu Petra Buriana Mesto získalo Cenu Petra Buriana
31.01.2018 - Tlačové správy

Viceprimátor Ján Bonko včera v poľskej Szczawnicy prevzal pre mesto Liptovský Mikuláš Cenu Petra Buriana za spoluprácu pri realizácii projektu Historicko-kultúrno-prírodná cesta okolo Tatier. V rámci projektu mesto vybudovalo takmer 6 kilometrov cyklochodníka po hrádzi Váhu.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Stabilizujú breh Demänovky po minuloročnej povodni Stabilizujú breh Demänovky po minuloročnej povodni
31.01.2018 - Tlačové správy

Správa povodia horného Váhu Slovenského vodohospodárskeho podniku investuje do sanácie situácie po minuloročnej povodni na toku Demänovky. V súčasnosti stabilizujú brehy na riečke na pomedzí Bodíc a Demänovej.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Matrika zmenila poplatky podľa novely zákona Matrika zmenila poplatky podľa novely zákona
30.01.2018 - Tlačové správy

Klientov Centra služieb občanom mesta môžu prekvapiť zmeny niektorých poplatkov, ktoré musela radnica urobiť v súvislosti s novelou zákona. Za overenie podpisu už nezaplatíte 1,5 eur, ale dve eurá, a to za každý jeden podpis.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
V Mikuláši pribudnú investície do škôl, zdravotníctva a infraštruktúry V Mikuláši pribudnú investície do škôl, zdravotníctva a infraštruktúry
30.01.2018 - Tlačové správy

V Liptovskom Mikuláši pribudnú v tomto roku ďalšie investície do škôl, zdravotníctva, kultúrnych ustanovizní a infraštruktúry. Okrem samotnej radnice tak k rozvoju mesta prispeje státisícami eur aj Žilinský samosprávny kraj. "Opravia mosty, stredné školy a pokračovať sa bude vo zveľaďovaní Liptovskej nemocnice s poliklinikou. Vďaka patrí všetkým poslancom z mikulášskeho okresu, ktorí rozpočet samosprávneho kraja na roky 2018 až 2020 podporili,“ uviedol primátor Ján Blcháč, ktorý je aj poslancom samosprávneho kraja.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Zvýšili bezpečnosť na priechodoch pre chodcov Zvýšili bezpečnosť na priechodoch pre chodcov
25.01.2018 - Tlačové správy

Zamestnanci Verejnoprospešných služieb vymenili 22 pôvodných žltých svetiel za výraznejšie biele osvetlenie. Takýmto spôsobom zvýšia bezpečnosť na viacerých frekventovaných priechodoch pre chodcov. Konkrétne ide o priechody na hlavnom ťahu mestom, na Hurbanovej, na Hodžovej, na novom úseku cyklochodníka pri Štefánikovej či na ul. Čsl. brigády.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu