Liptovský Mikuláš

Liptovský Mikuláš - erb mesta
Pohľady z mesta Liptovsky Mikulas

Oznamy

Vážení občania,
v tejto časti webovej stránky nájdete informácie o dianí v meste , tlačové správy, všeobecné informácie z mestského úradu a informácie o verejnom obstarávaní.Typ správy:
SELECT * FROM lmd_polozky2 WHERE archiv = 0 AND SKUPINA_ID = 1 AND PARAMETER1 LIKE '%Tlačové správy%' ORDER BY DATUM DESC, VAHA DESC LIMIT 0,20
Seniori presvedčili, že vedia pobaviť široké publikum Seniori presvedčili, že vedia pobaviť široké publikum
20.10.2017 - Tlačové správy

Zaplnená sála mikulášskeho Domu kultúry včera aplaudovala pri vystúpeniach predstaviteľov klubov seniorov z mesta. Išlo už o deviaty ročník takéhoto stretnutia, ktoré nesie názov Sami sebe.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Začali s petíciou za kompletnú obnovu cesty I/18 od Liptovského Michala do Liptovského Mikuláša Začali s petíciou za kompletnú obnovu cesty I/18 od Liptovského Michala do Liptovského Mikuláša
19.10.2017 - Tlačové správy

Predstavitelia Združenia miest a obcí Liptova dnes spustili petíciu za kompletnú opravu povrchu cesty I/18 v trase Liptovský Michal – Liptovský Mikuláš (vrátane) súvislou vrstvou asfaltu.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
S rekonštrukciou mosta na Podbrezinách začíname 23. októbra S rekonštrukciou mosta na Podbrezinách začíname 23. októbra
18.10.2017 - Tlačové správy

Mesto začne 23. októbra s rekonštrukciou mosta ponad Smrečianku na Opavskej ulici na Podbrezinách. Most bude približne tri týždne úplne uzatvorený. Prosíme vás, aby ste v tomto období využili obchádzkovú trasu cez most na ulici Kemi. Podrobnejšie v prílohe.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Situáciu na „podbrezinskej“ križovatke vyriešia inteligentné semafory Situáciu na „podbrezinskej“ križovatke vyriešia inteligentné semafory
12.10.2017 - Tlačové správy

Radnica plánuje komplikovanú situáciu na križovatke ciest I/18 a III/2335 vyriešiť už v budúcom roku. Ide o križovatku, cez ktorú sa vyše 10 tisíc obyvateľov Podbrezín a spádových obcí potrebuje dostať do centra Mikuláša. Jej kapacita je nedostačujúca, a preto v nej v časoch špičky vznikajú dopravné zápchy. „Riešenie nachádzame v podobe inteligentnej dynamicky riadenej svetelnej signalizácie, ktorú plánujeme na križovatke inštalovať v budúcom roku,“ konštatoval mikulášsky primátor Ján Blcháč.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Dopravné obmedzenie na ulici Československej brigády Dopravné obmedzenie na ulici Československej brigády
10.10.2017 - Tlačové správy

Od 12. októbra do polovice novembra bude obmedzená premávka na ulici Čsl. brigády. Pôjde o čiastočnú uzávierku v polovičnom profile od križovatky s Nálepkovou po križovatku so Zápotockého. Premávka v tomto úseku v smere východ – západ nebude obmedzená a bude pokračovať ľavým pruhom (v protismere).


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Piatok patril v Mikuláši športu Piatok patril v Mikuláši športu
06.10.2017 - Tlačové správy

Dnešok sa v Liptovskom Mikuláši nesie v športovom duchu. V mikulášskom Gymnáziu M. M. Hodžu sa uskutočňujú atletické preteky O pohár riaditeľa školy, ktoré pripravili pri príležitosti otvorenia športového areálu.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Vstupná brána na Háj dostala dôstojný vzhľad Vstupná brána na Háj dostala dôstojný vzhľad
05.10.2017 - Tlačové správy

Po rokoch má vstupná brána do národnej kultúrnej pamiatky Háj Nicovô dôstojný vzhľad. Mesto tam totiž dokončilo plánovanú opravu. V rámci rozhodnutia Krajského pamiatkového úradu v Žiline sme zrealizovali výmenu travertínových dosiek s nápismi vo vstupnej bráne na národnú kultúrnu pamiatku, gravírovanie slovenského a ruského textu na doskách, opravu vstupnej travertínovej brány a jej impregnáciu.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Rázusovie dom ožíva Rázusovie dom ožíva
03.10.2017 - Tlačové správy

Mestské Múzeum Janka Kráľa sa rozhodlo oživiť expozíciu Rázusovie domu vo Vrbici. Okrem parkových úprav priedomia a dvora rodiska významných osobností Slovenska, súrodencov Martina Rázusa a Márie Rázusove -Martákovej, sa v spolupráci s novovzniknutým Rázusovie klubom spisovateľov rozhodlo múzeum zviditeľniť aj činnosť expozície.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Deň otvorených dverí mesta sa blíži! Deň otvorených dverí mesta sa blíži!
02.10.2017 - Tlačové správy

Už v stredu 4. októbra môžete od 8. hodiny vstúpiť do miestností mestského úradu, ktoré vám bežne nie sú k dispozícii. Radnica pozýva všetkých, ktorých zaujíma fungovanie mikulášskej samosprávy, pozrieť si so sprievodcom jednotlivé oddelenia, sobášnu sieň, ľudia budú mať možnosť nahliadnuť do primátorskej kancelárie či vidieť fungovanie príslušníkov mestskej polície, ktorá tiež sídli v budove Mestského úradu na Štúrovej ulici. Dvere budú v tento deň otvorené aj v zákulisiach mestského múzea, v dome kultúry a ďalších mestských inštitúciách.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
V Ploštine obnovujeme komunikáciu Do malého poľa V Ploštine obnovujeme komunikáciu Do malého poľa
02.10.2017 - Tlačové správy

V Ploštíne začalo mesto s rekonštrukciou komunikácie Do malého poľa. Stalo sa tak na základe pasportu ciest v Liptovskom Mikuláši a v mestských častiach, ktorý nechalo vedenie mesta v tomto roku vypracovať ako základný živý dokument potrebných rekonštrukcií.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Novou organizáciou zodpovednosti výrobcov pre naše mesto je Envipak Novou organizáciou zodpovednosti výrobcov pre naše mesto je Envipak
29.09.2017 - Tlačové správy

Od 1. októbra sa o triedené odpady v Liptovskom Mikuláši bude starať nová organizácia zodpovednosti výrobcov Envipak. Mesto si túto spoločnosť vybralo na základe najvýhodnejších podmienok a po tom, ako mu zmluvu nepredĺžila organizácia zodpovednosti výrobcov Recyklogroup. Dôvodom nepredĺženia zmluvy s bývalou OZV bolo neplnenie záväzkov zo strany Recyklogroupu voči mestu a mestskej organizácii VPS.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Riešime kritickú situáciu na ceste I/18 Riešime kritickú situáciu na ceste I/18
28.09.2017 - Tlačové správy

Prieťah cesty I/18 Liptovským Mikulášom vníma aj vedenie nášho mesta ako vysoko problematický. Je tu nedostatočná obnova značenia, veľký počet priechodov pre chodcov na frekventovanom ťahu, cez ktorý prejde až 18 000 vozidiel denne a následkom sú dve smrteľné nehody za posledné krátke obdobie. Cesta I/18 nepatrí mestu, jej správcom je Slovenská správa ciest.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Liptovský Mikuláš má novú internetovú stránku Liptovský Mikuláš má novú internetovú stránku
27.09.2017 - Tlačové správy

Mikulášska radnica spustila novú internetovú stránku mesta. Je prehľadnejšia, vizuálne príťažlivejšia a hlavne praktickejšia, ako pôvodná. V súčasnosti ešte súbežne funguje nový aj starý web. Užívateľ si môže vybrať, ktorý použije.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Dostali sme 120 tisíc na občiansku poriadkovú službu Dostali sme 120 tisíc na občiansku poriadkovú službu
26.09.2017 - Tlačové správy

Prevencia kriminality, zmiernenie sociálneho vylúčenia Rómov, zníženie patologických javov, podpora sociálneho zabezpečenia. Tieto ciele naplní miestna občianska poriadková služba, na ktorú mesto získalo z eurofondov 120-tisíc eur.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
V priestoroch múzea sme pripravili prednášky o slovenských dejinách V priestoroch múzea sme pripravili prednášky o slovenských dejinách
25.09.2017 - Tlačové správy

Mesto Liptovský Mikuláš a Múzeum Janka Kráľa pripravilo sériu prednášok o slovenských dejinách. Vystúpia na nich historici, pedagógovia, či vedeckí pracovníci z rôznych slovenských univerzít, múzeí a vedeckých inštitúcií. Každé dva týždne o 16:00 hod. v priestoroch budovy Múzea Janka Kráľa na Námestí osloboditeľov sa tak môžete dozvedieť niečo nové o slovenskej histórii a popíjať pritom kvalitnú kávu.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Mesto spustí prevádzku školskej kuchyne pri materskej škole Mesto spustí prevádzku školskej kuchyne pri materskej škole
21.09.2017 - Tlačové správy

Od budúceho roku mikulášska radnica rozbehne prevádzku školskej kuchyne pri Materskej škole 4. apríla. Na návrh radničných to schválili poslanci mikulášskeho mestského zastupiteľstva. Do návrhu rozpočtu mesta tiež odporučili zaradiť 20-tisíc eur na spustenie školskej vývarovne.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Základná škola ponesie meno Miloša Janošku Základná škola ponesie meno Miloša Janošku
21.09.2017 - Tlačové správy

Základná škola na ulici Čsl. Brigády v Liptovskom Mikuláši bude niesť čestný názov po Milošovi Janoškovi. Odobrili to poslanci mikulášskeho mestského parlamentu. V škole budú rozvíjať tradície a povedomie, ktoré sa s menom významnej osobnosti v histórii slovenského školstva a turizmu spája. „Zapožičanie čestného názvu je morálnym ocenením výsledkov práce pedagógov, odborných zamestnancov a žiakov školy,“ uviedol mikulášsky primátor Ján Blcháč.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Súťaže zatraktívnia týždeň mobility Súťaže zatraktívnia týždeň mobility
13.09.2017 - Tlačové správy

Do Európskeho týždňa mobility (16. - 22. septembra) sa aktívne zapojila mikulášska radnica v spolupráci s prevádzkovateľom mestskej autobusovej dopravy v meste.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Envirojazda a Cykloraňajky: Mesto sa aktívne zapojí do Európskeho týždňa mobility Envirojazda a Cykloraňajky: Mesto sa aktívne zapojí do Európskeho týždňa mobility
13.09.2017 - Tlačové správy

Európsky týždeň mobility (16. – 22. septembra) posúvajú predstavitelia mikulášskej radnice atraktívnosťou opäť o stupienok vyššie. „Pripravili sme druhý ročník Envirojazdy mestom s bohatým sprievodným programom. Verím, že zaujmú Cykloraňajky na cyklochodníku. Nachystali sme tiež súťaž s prevádzkovateľom autobusovej dopravy v meste pre žiakov základných škôl,“ priblížil primátor Ján Blcháč. V rámci envirojazdy môžete 17. septembra prísť na Námestie osloboditeľov na bicykli, korčuliach či kolobežke a absolvovať okruhy okolo centra v troch možných časoch o 16:05, 17:00 a 18.00 hod. Trvanie jednej jazdy odhadujem na 20 minút. V programe na námestí vystúpi Freeze dance group, pripravené sú súťaže pre deti, ukážka činnosti mestskej polície, testovanie elektrobicyklov a elektromobilov či atrakcie pre deti. Cykloraňajky sa uskutočnia 22. septembra v rámci Dňa bez áut. Kto príde na bicykli k odpočívadlu na cyklochodníku pri Iľanovskom moste, bude pre neho v čase od 7:00 do 8:30 nachystané občerstvenie, dodal Gabriel Lengyel z mestského úradu.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Sme o krok bližšie k revitalizácii Hája Sme o krok bližšie k revitalizácii Hája
12.09.2017 - Tlačové správy

Ďalší dôležitý krok urobili predstavitelia radnice smerom k revitalizácii Hája. Podpísali nájomnú zmluvu medzi mestom a pozemkovým spoločenstvom Urbár Vrbica, čím vytvorili predpoklady pre realizáciu projektu Kultúrno–prírodno oddychová zóna Háj Nicovô.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu

Oznamy

Vážení občania,
v tejto časti webovej stránky nájdete informácie o dianí v meste , tlačové správy, všeobecné informácie z mestského úradu a informácie o verejnom obstarávaní.


Typ správy:
SELECT * FROM lmd_polozky2 WHERE archiv = 0 AND SKUPINA_ID = 1 AND PARAMETER1 LIKE '%Tlačové správy%' ORDER BY DATUM DESC, VAHA DESC LIMIT 0,20
Seniori presvedčili, že vedia pobaviť široké publikum Seniori presvedčili, že vedia pobaviť široké publikum
20.10.2017 - Tlačové správy

Zaplnená sála mikulášskeho Domu kultúry včera aplaudovala pri vystúpeniach predstaviteľov klubov seniorov z mesta. Išlo už o deviaty ročník takéhoto stretnutia, ktoré nesie názov Sami sebe.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Začali s petíciou za kompletnú obnovu cesty I/18 od Liptovského Michala do Liptovského Mikuláša Začali s petíciou za kompletnú obnovu cesty I/18 od Liptovského Michala do Liptovského Mikuláša
19.10.2017 - Tlačové správy

Predstavitelia Združenia miest a obcí Liptova dnes spustili petíciu za kompletnú opravu povrchu cesty I/18 v trase Liptovský Michal – Liptovský Mikuláš (vrátane) súvislou vrstvou asfaltu.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
S rekonštrukciou mosta na Podbrezinách začíname 23. októbra S rekonštrukciou mosta na Podbrezinách začíname 23. októbra
18.10.2017 - Tlačové správy

Mesto začne 23. októbra s rekonštrukciou mosta ponad Smrečianku na Opavskej ulici na Podbrezinách. Most bude približne tri týždne úplne uzatvorený. Prosíme vás, aby ste v tomto období využili obchádzkovú trasu cez most na ulici Kemi. Podrobnejšie v prílohe.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Situáciu na „podbrezinskej“ križovatke vyriešia inteligentné semafory Situáciu na „podbrezinskej“ križovatke vyriešia inteligentné semafory
12.10.2017 - Tlačové správy

Radnica plánuje komplikovanú situáciu na križovatke ciest I/18 a III/2335 vyriešiť už v budúcom roku. Ide o križovatku, cez ktorú sa vyše 10 tisíc obyvateľov Podbrezín a spádových obcí potrebuje dostať do centra Mikuláša. Jej kapacita je nedostačujúca, a preto v nej v časoch špičky vznikajú dopravné zápchy. „Riešenie nachádzame v podobe inteligentnej dynamicky riadenej svetelnej signalizácie, ktorú plánujeme na križovatke inštalovať v budúcom roku,“ konštatoval mikulášsky primátor Ján Blcháč.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Dopravné obmedzenie na ulici Československej brigády Dopravné obmedzenie na ulici Československej brigády
10.10.2017 - Tlačové správy

Od 12. októbra do polovice novembra bude obmedzená premávka na ulici Čsl. brigády. Pôjde o čiastočnú uzávierku v polovičnom profile od križovatky s Nálepkovou po križovatku so Zápotockého. Premávka v tomto úseku v smere východ – západ nebude obmedzená a bude pokračovať ľavým pruhom (v protismere).


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Piatok patril v Mikuláši športu Piatok patril v Mikuláši športu
06.10.2017 - Tlačové správy

Dnešok sa v Liptovskom Mikuláši nesie v športovom duchu. V mikulášskom Gymnáziu M. M. Hodžu sa uskutočňujú atletické preteky O pohár riaditeľa školy, ktoré pripravili pri príležitosti otvorenia športového areálu.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Vstupná brána na Háj dostala dôstojný vzhľad Vstupná brána na Háj dostala dôstojný vzhľad
05.10.2017 - Tlačové správy

Po rokoch má vstupná brána do národnej kultúrnej pamiatky Háj Nicovô dôstojný vzhľad. Mesto tam totiž dokončilo plánovanú opravu. V rámci rozhodnutia Krajského pamiatkového úradu v Žiline sme zrealizovali výmenu travertínových dosiek s nápismi vo vstupnej bráne na národnú kultúrnu pamiatku, gravírovanie slovenského a ruského textu na doskách, opravu vstupnej travertínovej brány a jej impregnáciu.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Rázusovie dom ožíva Rázusovie dom ožíva
03.10.2017 - Tlačové správy

Mestské Múzeum Janka Kráľa sa rozhodlo oživiť expozíciu Rázusovie domu vo Vrbici. Okrem parkových úprav priedomia a dvora rodiska významných osobností Slovenska, súrodencov Martina Rázusa a Márie Rázusove -Martákovej, sa v spolupráci s novovzniknutým Rázusovie klubom spisovateľov rozhodlo múzeum zviditeľniť aj činnosť expozície.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Deň otvorených dverí mesta sa blíži! Deň otvorených dverí mesta sa blíži!
02.10.2017 - Tlačové správy

Už v stredu 4. októbra môžete od 8. hodiny vstúpiť do miestností mestského úradu, ktoré vám bežne nie sú k dispozícii. Radnica pozýva všetkých, ktorých zaujíma fungovanie mikulášskej samosprávy, pozrieť si so sprievodcom jednotlivé oddelenia, sobášnu sieň, ľudia budú mať možnosť nahliadnuť do primátorskej kancelárie či vidieť fungovanie príslušníkov mestskej polície, ktorá tiež sídli v budove Mestského úradu na Štúrovej ulici. Dvere budú v tento deň otvorené aj v zákulisiach mestského múzea, v dome kultúry a ďalších mestských inštitúciách.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
V Ploštine obnovujeme komunikáciu Do malého poľa V Ploštine obnovujeme komunikáciu Do malého poľa
02.10.2017 - Tlačové správy

V Ploštíne začalo mesto s rekonštrukciou komunikácie Do malého poľa. Stalo sa tak na základe pasportu ciest v Liptovskom Mikuláši a v mestských častiach, ktorý nechalo vedenie mesta v tomto roku vypracovať ako základný živý dokument potrebných rekonštrukcií.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Novou organizáciou zodpovednosti výrobcov pre naše mesto je Envipak Novou organizáciou zodpovednosti výrobcov pre naše mesto je Envipak
29.09.2017 - Tlačové správy

Od 1. októbra sa o triedené odpady v Liptovskom Mikuláši bude starať nová organizácia zodpovednosti výrobcov Envipak. Mesto si túto spoločnosť vybralo na základe najvýhodnejších podmienok a po tom, ako mu zmluvu nepredĺžila organizácia zodpovednosti výrobcov Recyklogroup. Dôvodom nepredĺženia zmluvy s bývalou OZV bolo neplnenie záväzkov zo strany Recyklogroupu voči mestu a mestskej organizácii VPS.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Riešime kritickú situáciu na ceste I/18 Riešime kritickú situáciu na ceste I/18
28.09.2017 - Tlačové správy

Prieťah cesty I/18 Liptovským Mikulášom vníma aj vedenie nášho mesta ako vysoko problematický. Je tu nedostatočná obnova značenia, veľký počet priechodov pre chodcov na frekventovanom ťahu, cez ktorý prejde až 18 000 vozidiel denne a následkom sú dve smrteľné nehody za posledné krátke obdobie. Cesta I/18 nepatrí mestu, jej správcom je Slovenská správa ciest.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Liptovský Mikuláš má novú internetovú stránku Liptovský Mikuláš má novú internetovú stránku
27.09.2017 - Tlačové správy

Mikulášska radnica spustila novú internetovú stránku mesta. Je prehľadnejšia, vizuálne príťažlivejšia a hlavne praktickejšia, ako pôvodná. V súčasnosti ešte súbežne funguje nový aj starý web. Užívateľ si môže vybrať, ktorý použije.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Dostali sme 120 tisíc na občiansku poriadkovú službu Dostali sme 120 tisíc na občiansku poriadkovú službu
26.09.2017 - Tlačové správy

Prevencia kriminality, zmiernenie sociálneho vylúčenia Rómov, zníženie patologických javov, podpora sociálneho zabezpečenia. Tieto ciele naplní miestna občianska poriadková služba, na ktorú mesto získalo z eurofondov 120-tisíc eur.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
V priestoroch múzea sme pripravili prednášky o slovenských dejinách V priestoroch múzea sme pripravili prednášky o slovenských dejinách
25.09.2017 - Tlačové správy

Mesto Liptovský Mikuláš a Múzeum Janka Kráľa pripravilo sériu prednášok o slovenských dejinách. Vystúpia na nich historici, pedagógovia, či vedeckí pracovníci z rôznych slovenských univerzít, múzeí a vedeckých inštitúcií. Každé dva týždne o 16:00 hod. v priestoroch budovy Múzea Janka Kráľa na Námestí osloboditeľov sa tak môžete dozvedieť niečo nové o slovenskej histórii a popíjať pritom kvalitnú kávu.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Mesto spustí prevádzku školskej kuchyne pri materskej škole Mesto spustí prevádzku školskej kuchyne pri materskej škole
21.09.2017 - Tlačové správy

Od budúceho roku mikulášska radnica rozbehne prevádzku školskej kuchyne pri Materskej škole 4. apríla. Na návrh radničných to schválili poslanci mikulášskeho mestského zastupiteľstva. Do návrhu rozpočtu mesta tiež odporučili zaradiť 20-tisíc eur na spustenie školskej vývarovne.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Základná škola ponesie meno Miloša Janošku Základná škola ponesie meno Miloša Janošku
21.09.2017 - Tlačové správy

Základná škola na ulici Čsl. Brigády v Liptovskom Mikuláši bude niesť čestný názov po Milošovi Janoškovi. Odobrili to poslanci mikulášskeho mestského parlamentu. V škole budú rozvíjať tradície a povedomie, ktoré sa s menom významnej osobnosti v histórii slovenského školstva a turizmu spája. „Zapožičanie čestného názvu je morálnym ocenením výsledkov práce pedagógov, odborných zamestnancov a žiakov školy,“ uviedol mikulášsky primátor Ján Blcháč.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Súťaže zatraktívnia týždeň mobility Súťaže zatraktívnia týždeň mobility
13.09.2017 - Tlačové správy

Do Európskeho týždňa mobility (16. - 22. septembra) sa aktívne zapojila mikulášska radnica v spolupráci s prevádzkovateľom mestskej autobusovej dopravy v meste.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Envirojazda a Cykloraňajky: Mesto sa aktívne zapojí do Európskeho týždňa mobility Envirojazda a Cykloraňajky: Mesto sa aktívne zapojí do Európskeho týždňa mobility
13.09.2017 - Tlačové správy

Európsky týždeň mobility (16. – 22. septembra) posúvajú predstavitelia mikulášskej radnice atraktívnosťou opäť o stupienok vyššie. „Pripravili sme druhý ročník Envirojazdy mestom s bohatým sprievodným programom. Verím, že zaujmú Cykloraňajky na cyklochodníku. Nachystali sme tiež súťaž s prevádzkovateľom autobusovej dopravy v meste pre žiakov základných škôl,“ priblížil primátor Ján Blcháč. V rámci envirojazdy môžete 17. septembra prísť na Námestie osloboditeľov na bicykli, korčuliach či kolobežke a absolvovať okruhy okolo centra v troch možných časoch o 16:05, 17:00 a 18.00 hod. Trvanie jednej jazdy odhadujem na 20 minút. V programe na námestí vystúpi Freeze dance group, pripravené sú súťaže pre deti, ukážka činnosti mestskej polície, testovanie elektrobicyklov a elektromobilov či atrakcie pre deti. Cykloraňajky sa uskutočnia 22. septembra v rámci Dňa bez áut. Kto príde na bicykli k odpočívadlu na cyklochodníku pri Iľanovskom moste, bude pre neho v čase od 7:00 do 8:30 nachystané občerstvenie, dodal Gabriel Lengyel z mestského úradu.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Sme o krok bližšie k revitalizácii Hája Sme o krok bližšie k revitalizácii Hája
12.09.2017 - Tlačové správy

Ďalší dôležitý krok urobili predstavitelia radnice smerom k revitalizácii Hája. Podpísali nájomnú zmluvu medzi mestom a pozemkovým spoločenstvom Urbár Vrbica, čím vytvorili predpoklady pre realizáciu projektu Kultúrno–prírodno oddychová zóna Háj Nicovô.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu