Liptovský Mikuláš

Liptovský Mikuláš - erb mesta
Pohľady z mesta Liptovsky Mikulas

Oznamy

Vážení občania,
v tejto časti webovej stránky nájdete informácie o dianí v meste , tlačové správy, všeobecné informácie z mestského úradu a informácie o verejnom obstarávaní.Typ správy:
Cesty v meste opravujú tryskovou metódou Cesty v meste opravujú tryskovou metódou
24.08.2016 - Tlačové správy

V meste začali opravovať miestne komunikácie tryskovou metódou. "Postupne opravíme Družstevnú, Priemyselnú, Pltnícku, Tranovského, Socháňovu a Bjornsonovu," priblížil Gabriel Lengyel z mikulášskej radnice.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Mesto získalo ďalšie externé zdroje na vybudovanie podzemných kontajnerov Mesto získalo ďalšie externé zdroje na vybudovanie podzemných kontajnerov
22.08.2016 - Tlačové správy

Mesto získalo ďalšie externé zdroje vo výške 47-tisíc eur. Peniaze sú určené na realizáciu projektu podzemných kontajnerov.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Odstraňujeme čierne skládky, na ich ďalšiu likvidáciu žiadame o externé financie Odstraňujeme čierne skládky, na ich ďalšiu likvidáciu žiadame o externé financie
19.08.2016 - Tlačové správy

Pracovníci Verejnoprospešných služieb v tomto týždni odstránili skládku za Jánošíkovým väzením v Palúdzke. Mesto sa tak postupne zbavilo 40 čiernych skládok.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Na Revolučnej vládne stavebný ruch Na Revolučnej vládne stavebný ruch
18.08.2016 - Tlačové správy

Cestári a technika už pracujú na ceste II/548 z mesta do Liptovskej Ondrašovej. Vyberajú obrubníky, ktoré budú meniť za nové. Práce sú súčasťou rekonštrukcie chodníka a novej cesty, po ktorej sa budeme môcť previezť už v septembri.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Príďte sa pozrieť na Komunitný plán sociálnych služieb Príďte sa pozrieť na Komunitný plán sociálnych služieb
17.08.2016 - Tlačové správy

Pozývame vás na verejnú prezentáciu strategického dokumentu Komunitný plán sociálnych služieb na obdobie 2016-2020. Uskutoční sa 22. augusta o 14:00 v malej zasadačke mestského úradu (prízemie).


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Poslanci dali hokejistom zelenú pre najvyššiu hokejovú súťaž Poslanci dali hokejistom zelenú pre najvyššiu hokejovú súťaž
12.08.2016 - Tlačové správy

Poslanci dali hokejistom zelenú pre najvyššiu hokejovú súťaž Liptovský Mikuláš by mohol opäť hrať najvyššiu hokejovú súťaž Tipsport ligu. Mikulášsky klub MHK 32 dostal od miestnych poslancov zelenú na odkúpenie licencie od ŠHK 37 Piešťany. „V momentálnom kádri máme šesť hokejistov do 22 rokov, ktorí majú skúsenosti s extraligou a sú naši odchovanci, takže má zmysel ísť týmto smerom,“ vyjadril sa predseda predstavenstva MHK 32 Ivan Droppa. Mestských poslancov pred hlasovaním o podpore možnosti odkúpiť licenciu prišli presviedčať aj fanúšikovia MHK 32. „Veľmi výrazným negatívnym trendom sa stalo, že naši mladí, veľakrát šikovní juniori, končia s hokejom len preto, lebo nevidia perspektívu presadiť sa vo veľkom hokeji. Preto vnímame možnosť hrať Tipsport ligu ako záchranné koleso, ktoré môže náš hokej vrátiť na stratené pozície,“ povedal predseda fanklubu MHK 32 Partizán Tomáš Šury. Mestskí poslanci prerokovali ponuku piešťanského klubu a oboznámili sa s podmienkami postúpenia licencie. Uložili zástupcovi primátora, aby zabezpečil právne úkony, ktoré budú súvisieť s účasťou MHK v najvyššej hokejovej súťaži v sezóne 2016/2017 a v rámci prípravy rozpočtu na rok 2017 finančné zdroje na prevádzku klubu. „Mikuláš bol odjakživa hokejové mesto, popri ďalších vrcholových športovcoch som rád, že do najvyššej národnej súťaže zasiahne aj tím v podobe našich hokejistov,“ poznamenal primátor Ján Blcháč. Mikulášski hokejisti hrali v uplynulej sezóne 1. hokejovú ligu, ktorá je druhou najvyššou republikovou súťažou. Celkové náklady na Tipsport ligu predstavujú pol milióna eur. V tomto roku mesto na chod klubu vyčlenilo 160-tisíc eur. Túto sumu bude potrebné kvôli zvýšeným finančným nárokom na sezónu 2016/2017 zvýšiť o približne 90-tisíc eur. Vyššie náklady súvisia so zazmluvnením kvalitnejších hráčov, zabezpečením výstroja a organizáciou. Mesto v budúcom roku na klub prispeje sumou 200-tisíc eur. Zvyšné peniaze si klub musí zabezpečiť od reklamných partnerov, sponzorov a výberom vstupného. Počítať môžu aj s príspevkom z PRO-HOKEJa podľa predbežných prognóz riaditeľa spoločnosti Richarda Lintnera vo výške približne stotisíc ročne.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Mesto pristúpi k zefektívneniu autobusových spojov, rušia prázdne autobusy Mesto pristúpi k zefektívneniu autobusových spojov, rušia prázdne autobusy
11.08.2016 - Tlačové správy

Na nevyužívaných autobusových spojoch dokáže mesto ušetriť šesťtisíc eur ročne. Radnica sa preto rozhodla zefektívniť využívanie mestskej autobusovej dopravy a ušetriť verejné prostriedky tam, kde by ich použitie mohlo byť nehospodárne. Zo všetkých 348 spojov zruší 18 tých, ktoré majú priemerný počet cestujúcich takmer nulový.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Na mestskom úrade začali rekonštrukciu, ktorá ušetrí mestu vyše 100-tisíc ročne Na mestskom úrade začali rekonštrukciu, ktorá ušetrí mestu vyše 100-tisíc ročne
10.08.2016 - Tlačové správy

Už sme vás informovali, že radnica získala maximálnu výšku príspevku na projekt zníženia energetickej náročnosti objektu mestského úradu, takmer dva milióny eur. Dnes už v plnom nasadení pracujú stavbári na rekonštrukcii. Okoloidúci si môžu všimnúť, že skladajú z budovy mramor, ktorým bola obložená.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Na úrade prebieha plánovaná kontrola Najvyššieho kontrolného úradu Na úrade prebieha plánovaná kontrola Najvyššieho kontrolného úradu
10.08.2016 - Tlačové správy

Zamestnanci Mestského úradu v Liptovskom Mikuláši budú do decembra k dispozícii Najvyššiemu kontrolnému úradu SR (NKÚ). O začatí bežnej plánovanej kontroly dnes oboznámila štatutára Liptovského Mikuláša riaditeľka Expozitúry Žilina Janka Pačková.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Externé právne služby mesto využíva efektívne Externé právne služby mesto využíva efektívne
09.08.2016 - Tlačové správy

Radšej budeme využívať transparentne zaplatené externé právne služby, ktorých výsledok bude pozitívny na hospodárenie mesta, ako keď právne dokumenty vypracujú partneri, s ktorými mesto vstupuje do obchodných vzťahov, ako to bolo v minulosti. V takýchto prípadoch niekedy môže dôjsť k ukrajovaniu z majetku mesta Liptovský Mikuláš, skonštatoval primátor Liptovského Mikuláša na včerajšom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Poslancom počas neho predložila prednostka radnice Marta Gutraiová odbornú analýzu právnych služieb mesta a externých služieb za roky 2011-2016. Radnica týmto dokumentom reagovala na nepravdivé a zavádzajúce informácie o predražených právnych službách, ktoré prezentovala skupina miestnych poslancov ústami Vincenta Kultana.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Máme dve nové partnerské mestá: Michalovce a Bačka Palanka Máme dve nové partnerské mestá: Michalovce a Bačka Palanka
09.08.2016 - Tlačové správy

O čom sa už dlhšie hovorilo, podarilo sa aj spečatiť. Liptovský Mikuláš má dve nové partnerské mestá – Michalovce srbské mesto Bačka Palanka. Liptovský Mikuláš tak získava priestor pre spoluprácu v rôznych smeroch s ďalšími dvoma samosprávami.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Poslanci prerokujú koncepciu rozvoja mesta v oblasti tepelnej energetiky Poslanci prerokujú koncepciu rozvoja mesta v oblasti tepelnej energetiky
05.08.2016 - Tlačové správy

Mikulášski poslanci sa budú v pondelok 8. augusta na rokovaní mestského zastupiteľstva zaoberať všeobecne záväzným nariadením (VZN), ktoré rieši koncepciu rozvoja mesta v oblasti tepelnej energetiky. Schválenie spomínaného VZN je potrebné, aby bolo možné v čo najbližšej dobe prerokovať zmeny a doplnky územného plánu č. 4, ktorých výsledkom má byť vyčlenenie bioplynovej stanice z územia Liptovského Mikuláša, ako to požadovali aktivisti a obyvatelia podpísaní pod petíciou proti bioplynovej stanici. Mesto Liptovský Mikuláš a vedenie mesta sa dištancuje od nepravdivých informácií na sociálnych sieťach, ktoré šíria aktivisti s cieľom vyvolať búrlivé diskusie na tému „spaľovňa“. Mestské zastupiteľstvo nebude na svojom pondelkovom zasadnutí schvaľovať zmeny a doplnky k územnému plánu, rokovanie nebude ani o možnostiach existencie spaľovní na území mesta ani o možnostiach iných alternatívnych riešení. Všetky vyjadrenia, ktoré navádzajú obyvateľov k myšlienkam, že by mesto Liptovský Mikuláš podporovalo či riešilo spaľovne na svojom území, sú zavádzajúce.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Komplexne obnovia chodník na Československej brigády Komplexne obnovia chodník na Československej brigády
02.08.2016 - Tlačové správy

Mesto začalo komplexne rekonštruovať chodník pre peších na Ulici Čsl. brigády v úseku od Tranovského popred materskú škôlku a základnú školu až po Obchodné centrum Stop.Shop.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
V Palúdzke na vás čaká deň plný zábavy, športu a remesiel V Palúdzke na vás čaká deň plný zábavy, športu a remesiel
21.07.2016 - Tlačové správy

Deň plný zábavy, športu, jedla, remesiel a pohody. Takýto slogan hlásajú organizátori podujatia s názvom Palúčanský deň.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Mestské múzeum má nové návštevnícke centrum Mestské múzeum má nové návštevnícke centrum
20.07.2016 - Tlačové správy

Vstup do hlavnej expozície mestského Múzea Janka Kráľa na Námestí osloboditeľov dostal novú podobu. Návštevníci už nemusia zložito hľadať vchod v jednom z dvoch starodávnych podbrání. Jednoducho stačí vstúpiť priamo z ulice do miestnosti, ktorú múzeum dlhodobo prenajímalo ako predajňu, naposledy fungovala ako požičovňa plesových šiat.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Zabavte sa v retro štýle Zabavte sa v retro štýle
11.07.2016 - Tlačové správy

Priaznivcov retro a skvelej zábavy, po skvelých ohlasoch úvodných dvoch ročníkov, aj tentoraz čaká Retrotančiareň 2016. Príďte si oddýchnuť do malebnej záhrady Múzea Janka Kráľa (MJK) na podujatie plné džezu, swingu a elegancie, pozýva riaditeľ múzea Jaroslav Hric.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Nariadenie určilo platby za drobný stavebný odpad Nariadenie určilo platby za drobný stavebný odpad
08.07.2016 - Tlačové správy

Za drobný stavebný odpad budeme po novom platiť zvlášť. Určuje to zákon, ktorému mesto prispôsobilo aj všeobecne záväzné nariadenie. Doposiaľ boli poplatky za vývoz drobného stavebného odpadu zahrnuté do platieb za odvoz tuhého komunálneho odpadu.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Hlavná cesta Bodicami dostane nový povrch Hlavná cesta Bodicami dostane nový povrch
07.07.2016 - Tlačové správy

Mesto pristúpi k rozsiahlej obnove Bodickej ulice v mestskej časti Bodice. Komplexnú rekonštrukciu zrealizujeme od 11. júla do 30. septembra.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Liptovský Mikuláš sa počas leta oplatí navštíviť Liptovský Mikuláš sa počas leta oplatí navštíviť
06.07.2016 - Tlačové správy

Dôvodov k pobytu v meste uprostred nádhernej liptovskej prírody je celé množstvo. Za všetky vyberáme tie najzaujímavejšie, ktoré vás potešia, obohatia a vytvoria spomienky.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Prázdninové zážitky za menej peňazí Prázdninové zážitky za menej peňazí
04.07.2016 - Tlačové správy

Oblastná organizácia cestovného ruchu Region Liptov a mikulášska radnica pripravili pre obyvateľov mesta jedinečnú prázdninovú ponuku.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu

Oznamy

Vážení občania,
v tejto časti webovej stránky nájdete informácie o dianí v meste , tlačové správy, všeobecné informácie z mestského úradu a informácie o verejnom obstarávaní.


Typ správy:
Cesty v meste opravujú tryskovou metódou Cesty v meste opravujú tryskovou metódou
24.08.2016 - Tlačové správy

V meste začali opravovať miestne komunikácie tryskovou metódou. "Postupne opravíme Družstevnú, Priemyselnú, Pltnícku, Tranovského, Socháňovu a Bjornsonovu," priblížil Gabriel Lengyel z mikulášskej radnice.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Mesto získalo ďalšie externé zdroje na vybudovanie podzemných kontajnerov Mesto získalo ďalšie externé zdroje na vybudovanie podzemných kontajnerov
22.08.2016 - Tlačové správy

Mesto získalo ďalšie externé zdroje vo výške 47-tisíc eur. Peniaze sú určené na realizáciu projektu podzemných kontajnerov.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Odstraňujeme čierne skládky, na ich ďalšiu likvidáciu žiadame o externé financie Odstraňujeme čierne skládky, na ich ďalšiu likvidáciu žiadame o externé financie
19.08.2016 - Tlačové správy

Pracovníci Verejnoprospešných služieb v tomto týždni odstránili skládku za Jánošíkovým väzením v Palúdzke. Mesto sa tak postupne zbavilo 40 čiernych skládok.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Na Revolučnej vládne stavebný ruch Na Revolučnej vládne stavebný ruch
18.08.2016 - Tlačové správy

Cestári a technika už pracujú na ceste II/548 z mesta do Liptovskej Ondrašovej. Vyberajú obrubníky, ktoré budú meniť za nové. Práce sú súčasťou rekonštrukcie chodníka a novej cesty, po ktorej sa budeme môcť previezť už v septembri.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Príďte sa pozrieť na Komunitný plán sociálnych služieb Príďte sa pozrieť na Komunitný plán sociálnych služieb
17.08.2016 - Tlačové správy

Pozývame vás na verejnú prezentáciu strategického dokumentu Komunitný plán sociálnych služieb na obdobie 2016-2020. Uskutoční sa 22. augusta o 14:00 v malej zasadačke mestského úradu (prízemie).


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Poslanci dali hokejistom zelenú pre najvyššiu hokejovú súťaž Poslanci dali hokejistom zelenú pre najvyššiu hokejovú súťaž
12.08.2016 - Tlačové správy

Poslanci dali hokejistom zelenú pre najvyššiu hokejovú súťaž Liptovský Mikuláš by mohol opäť hrať najvyššiu hokejovú súťaž Tipsport ligu. Mikulášsky klub MHK 32 dostal od miestnych poslancov zelenú na odkúpenie licencie od ŠHK 37 Piešťany. „V momentálnom kádri máme šesť hokejistov do 22 rokov, ktorí majú skúsenosti s extraligou a sú naši odchovanci, takže má zmysel ísť týmto smerom,“ vyjadril sa predseda predstavenstva MHK 32 Ivan Droppa. Mestských poslancov pred hlasovaním o podpore možnosti odkúpiť licenciu prišli presviedčať aj fanúšikovia MHK 32. „Veľmi výrazným negatívnym trendom sa stalo, že naši mladí, veľakrát šikovní juniori, končia s hokejom len preto, lebo nevidia perspektívu presadiť sa vo veľkom hokeji. Preto vnímame možnosť hrať Tipsport ligu ako záchranné koleso, ktoré môže náš hokej vrátiť na stratené pozície,“ povedal predseda fanklubu MHK 32 Partizán Tomáš Šury. Mestskí poslanci prerokovali ponuku piešťanského klubu a oboznámili sa s podmienkami postúpenia licencie. Uložili zástupcovi primátora, aby zabezpečil právne úkony, ktoré budú súvisieť s účasťou MHK v najvyššej hokejovej súťaži v sezóne 2016/2017 a v rámci prípravy rozpočtu na rok 2017 finančné zdroje na prevádzku klubu. „Mikuláš bol odjakživa hokejové mesto, popri ďalších vrcholových športovcoch som rád, že do najvyššej národnej súťaže zasiahne aj tím v podobe našich hokejistov,“ poznamenal primátor Ján Blcháč. Mikulášski hokejisti hrali v uplynulej sezóne 1. hokejovú ligu, ktorá je druhou najvyššou republikovou súťažou. Celkové náklady na Tipsport ligu predstavujú pol milióna eur. V tomto roku mesto na chod klubu vyčlenilo 160-tisíc eur. Túto sumu bude potrebné kvôli zvýšeným finančným nárokom na sezónu 2016/2017 zvýšiť o približne 90-tisíc eur. Vyššie náklady súvisia so zazmluvnením kvalitnejších hráčov, zabezpečením výstroja a organizáciou. Mesto v budúcom roku na klub prispeje sumou 200-tisíc eur. Zvyšné peniaze si klub musí zabezpečiť od reklamných partnerov, sponzorov a výberom vstupného. Počítať môžu aj s príspevkom z PRO-HOKEJa podľa predbežných prognóz riaditeľa spoločnosti Richarda Lintnera vo výške približne stotisíc ročne.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Mesto pristúpi k zefektívneniu autobusových spojov, rušia prázdne autobusy Mesto pristúpi k zefektívneniu autobusových spojov, rušia prázdne autobusy
11.08.2016 - Tlačové správy

Na nevyužívaných autobusových spojoch dokáže mesto ušetriť šesťtisíc eur ročne. Radnica sa preto rozhodla zefektívniť využívanie mestskej autobusovej dopravy a ušetriť verejné prostriedky tam, kde by ich použitie mohlo byť nehospodárne. Zo všetkých 348 spojov zruší 18 tých, ktoré majú priemerný počet cestujúcich takmer nulový.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Na mestskom úrade začali rekonštrukciu, ktorá ušetrí mestu vyše 100-tisíc ročne Na mestskom úrade začali rekonštrukciu, ktorá ušetrí mestu vyše 100-tisíc ročne
10.08.2016 - Tlačové správy

Už sme vás informovali, že radnica získala maximálnu výšku príspevku na projekt zníženia energetickej náročnosti objektu mestského úradu, takmer dva milióny eur. Dnes už v plnom nasadení pracujú stavbári na rekonštrukcii. Okoloidúci si môžu všimnúť, že skladajú z budovy mramor, ktorým bola obložená.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Na úrade prebieha plánovaná kontrola Najvyššieho kontrolného úradu Na úrade prebieha plánovaná kontrola Najvyššieho kontrolného úradu
10.08.2016 - Tlačové správy

Zamestnanci Mestského úradu v Liptovskom Mikuláši budú do decembra k dispozícii Najvyššiemu kontrolnému úradu SR (NKÚ). O začatí bežnej plánovanej kontroly dnes oboznámila štatutára Liptovského Mikuláša riaditeľka Expozitúry Žilina Janka Pačková.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Externé právne služby mesto využíva efektívne Externé právne služby mesto využíva efektívne
09.08.2016 - Tlačové správy

Radšej budeme využívať transparentne zaplatené externé právne služby, ktorých výsledok bude pozitívny na hospodárenie mesta, ako keď právne dokumenty vypracujú partneri, s ktorými mesto vstupuje do obchodných vzťahov, ako to bolo v minulosti. V takýchto prípadoch niekedy môže dôjsť k ukrajovaniu z majetku mesta Liptovský Mikuláš, skonštatoval primátor Liptovského Mikuláša na včerajšom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Poslancom počas neho predložila prednostka radnice Marta Gutraiová odbornú analýzu právnych služieb mesta a externých služieb za roky 2011-2016. Radnica týmto dokumentom reagovala na nepravdivé a zavádzajúce informácie o predražených právnych službách, ktoré prezentovala skupina miestnych poslancov ústami Vincenta Kultana.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Máme dve nové partnerské mestá: Michalovce a Bačka Palanka Máme dve nové partnerské mestá: Michalovce a Bačka Palanka
09.08.2016 - Tlačové správy

O čom sa už dlhšie hovorilo, podarilo sa aj spečatiť. Liptovský Mikuláš má dve nové partnerské mestá – Michalovce srbské mesto Bačka Palanka. Liptovský Mikuláš tak získava priestor pre spoluprácu v rôznych smeroch s ďalšími dvoma samosprávami.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Poslanci prerokujú koncepciu rozvoja mesta v oblasti tepelnej energetiky Poslanci prerokujú koncepciu rozvoja mesta v oblasti tepelnej energetiky
05.08.2016 - Tlačové správy

Mikulášski poslanci sa budú v pondelok 8. augusta na rokovaní mestského zastupiteľstva zaoberať všeobecne záväzným nariadením (VZN), ktoré rieši koncepciu rozvoja mesta v oblasti tepelnej energetiky. Schválenie spomínaného VZN je potrebné, aby bolo možné v čo najbližšej dobe prerokovať zmeny a doplnky územného plánu č. 4, ktorých výsledkom má byť vyčlenenie bioplynovej stanice z územia Liptovského Mikuláša, ako to požadovali aktivisti a obyvatelia podpísaní pod petíciou proti bioplynovej stanici. Mesto Liptovský Mikuláš a vedenie mesta sa dištancuje od nepravdivých informácií na sociálnych sieťach, ktoré šíria aktivisti s cieľom vyvolať búrlivé diskusie na tému „spaľovňa“. Mestské zastupiteľstvo nebude na svojom pondelkovom zasadnutí schvaľovať zmeny a doplnky k územnému plánu, rokovanie nebude ani o možnostiach existencie spaľovní na území mesta ani o možnostiach iných alternatívnych riešení. Všetky vyjadrenia, ktoré navádzajú obyvateľov k myšlienkam, že by mesto Liptovský Mikuláš podporovalo či riešilo spaľovne na svojom území, sú zavádzajúce.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Komplexne obnovia chodník na Československej brigády Komplexne obnovia chodník na Československej brigády
02.08.2016 - Tlačové správy

Mesto začalo komplexne rekonštruovať chodník pre peších na Ulici Čsl. brigády v úseku od Tranovského popred materskú škôlku a základnú školu až po Obchodné centrum Stop.Shop.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
V Palúdzke na vás čaká deň plný zábavy, športu a remesiel V Palúdzke na vás čaká deň plný zábavy, športu a remesiel
21.07.2016 - Tlačové správy

Deň plný zábavy, športu, jedla, remesiel a pohody. Takýto slogan hlásajú organizátori podujatia s názvom Palúčanský deň.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Mestské múzeum má nové návštevnícke centrum Mestské múzeum má nové návštevnícke centrum
20.07.2016 - Tlačové správy

Vstup do hlavnej expozície mestského Múzea Janka Kráľa na Námestí osloboditeľov dostal novú podobu. Návštevníci už nemusia zložito hľadať vchod v jednom z dvoch starodávnych podbrání. Jednoducho stačí vstúpiť priamo z ulice do miestnosti, ktorú múzeum dlhodobo prenajímalo ako predajňu, naposledy fungovala ako požičovňa plesových šiat.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Zabavte sa v retro štýle Zabavte sa v retro štýle
11.07.2016 - Tlačové správy

Priaznivcov retro a skvelej zábavy, po skvelých ohlasoch úvodných dvoch ročníkov, aj tentoraz čaká Retrotančiareň 2016. Príďte si oddýchnuť do malebnej záhrady Múzea Janka Kráľa (MJK) na podujatie plné džezu, swingu a elegancie, pozýva riaditeľ múzea Jaroslav Hric.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Nariadenie určilo platby za drobný stavebný odpad Nariadenie určilo platby za drobný stavebný odpad
08.07.2016 - Tlačové správy

Za drobný stavebný odpad budeme po novom platiť zvlášť. Určuje to zákon, ktorému mesto prispôsobilo aj všeobecne záväzné nariadenie. Doposiaľ boli poplatky za vývoz drobného stavebného odpadu zahrnuté do platieb za odvoz tuhého komunálneho odpadu.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Hlavná cesta Bodicami dostane nový povrch Hlavná cesta Bodicami dostane nový povrch
07.07.2016 - Tlačové správy

Mesto pristúpi k rozsiahlej obnove Bodickej ulice v mestskej časti Bodice. Komplexnú rekonštrukciu zrealizujeme od 11. júla do 30. septembra.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Liptovský Mikuláš sa počas leta oplatí navštíviť Liptovský Mikuláš sa počas leta oplatí navštíviť
06.07.2016 - Tlačové správy

Dôvodov k pobytu v meste uprostred nádhernej liptovskej prírody je celé množstvo. Za všetky vyberáme tie najzaujímavejšie, ktoré vás potešia, obohatia a vytvoria spomienky.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu
Prázdninové zážitky za menej peňazí Prázdninové zážitky za menej peňazí
04.07.2016 - Tlačové správy

Oblastná organizácia cestovného ruchu Region Liptov a mikulášska radnica pripravili pre obyvateľov mesta jedinečnú prázdninovú ponuku.


Viac Viac Viac
Horizontálny predel obsahu