Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník

Návštevník

Pozývame Vás k návšteve Liptovského Mikuláša, mesta s vyše 730-ročnými dejinami, turisticky príťažlivým historickým centrom s jeho 12 NAJ ATRAKTIVITAMI – sakrálnymi pamiatkami,  galériami, Jánošíkovou mučiarňou aj najmodernejším slovenským múzeom. 
Odporúčame Vám mesto spoznávať s turistickým sprievodcom, ktorý Vám predstaví jeho históriu, svetovo známych mikulášskych umelcov, legendárneho Jánošíka, či osudy mikulášskych židov. Všetky prehliadkové trasy nájdete v sekcii - Spoznajte mesto so sprievodcom. Pokiaľ máte chuť objavovať jednotlivé atraktivity sami, stiahnite si mobilnú aplikáciu Liptovský Mikuláš, ktorá Vás k nim bude pohodlne navigovať. Nájdete v nej aj audiosprievodcov k trom najväčším sakrálnym pamiatkam v historickom centre, ktoré si môžete prezrieť počas letných mesiacov. Pre rodiny s deťmi je tu pripravený program Dobrodružstvá s Mikulášom, pri ktorých sa určite nudiť nebudete. Svoj pobyt si môžete spríjemniť aj zaujímavými podujatiami, ktorých sa tu každoročne koná približne 700 a ľahko ich vyhľadáte v centrálnom kalendári podujatí. K tradičným patria Fašiangy v meste, Stoličné dni, Street Music Night, Mikulášske leto, Švábkafest, Mosty-Gesharim či Mikulášsky jarmok. K atraktivitám mesta náleží aj vyhliadka Háj-Nicovô s výhľadom na panorámu Národného parku Nízke Tatry, Západné Tatry (TANAP), Chočské vrchy, mesto s vodnou nádržou Liptovská Mara aj vrchol Kriváň. Areál vodného slalomu, neďaleko centra, je dejiskom medzinárodných pretekov i tréningov olympijských medailistov Michala Martikána, Eleny Kaliskej a ďalších vrcholových športovcov. V súčasnosti si tu môžete splav kanála vyskúšať aj sami, ako aj množstvo ďalších športových aktivít. Turistickú ponuku dopĺňa známy Aquapark Tatralandia so svetom miniatúr Tatrapolis, Hurricane Factory či kontaktná ZOO. 
Každopádne na začiatku svojho pobytu zavítajte do INFORMAČNÉHO CENTRA mesta, kde Vám radi a ochotne poradia a poskytnú potrebné propagačné materiály mesta a regiónu.