Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   KALENDÁR PODUJATÍ

Detail podujatia Naspäť na podujatia

08 December 2016
03 Február 2017

RÁMOVANÉ MYŠLIENKY

Múzeum Janka Kráľa     Výstava (Kultúrne podujatia)

Múzeum Janka Kráľa     Po - Pi 9:00 -16:00, So - Ne 10:00-17:00


DERNIÉRA VÝSTAVY 3.2.2017 o 15:00 hod. spojená s charitatívnou „dražbou“ obrazu, ktorý na tento účel venovala Nataša Knjazovic. Výťažok poputuje ako príspevok na činnosť jednej z liptovskomikulášskych mestských materských škôl.

Príďte si pozrieť unikátnu výstavu - prácu insitných umelcov slávnej maliarskej Kovačickej školy. Jan Knjazovic, jeho dcéra Anna a vnučka Nataša sú tri generácie insitných umelcov slávnej maliarskej Kovačickej školy. Zakladateľom bol práve najstarší z nich Jan, ktorý je považovaný za najvýznamnejšieho maliara insitného umenia na svete.
V priestoroch mestského múzea je inštalovaná predajná výstava ich diel. Súčasťou expozície bude aj ikona Svätej Peťky, patrónky žien, ktorej kult je po stáročia uctievaný v krajinách juhovýchodnej Európy.  S obrazmi svätice od Nataše Knjazovic sú spojené príbehy bezdetných manželských párov, ktorým sa po nadobudnutí obrazu podarilo počať. 
Diela Jana Knjazovica sú dnes súčasťou veľkých múzeí a súkromných zbierok (napr. vo Vatikánskom múzeu, v Louvri)  a jeho obraz Detský tanec bol uvedený v roku 1974 na poštovej známke Juhoslávie. 


Vstupné: Dospelí: 0,50 € Deti: 0,50 €

Naspäť na podujatia