Liptovský Mikuláš

Pohľady z mesta Liptovsky Mikulas

Mikulášske ucho

Mikulášske ucho

Už od roku 2001 slúži pre občanov nášho mesta, jeho návštevníkov a každého vnímavého pozorovateľa života v našom meste anonymná rubrika liptovsko-mikulášskej samosprávy Mikulášske ucho.

Prečo ucho?  Je symbolom počúvania a to bol hlavný dôvod, prečo sme sa už pred dvanástimi rokmi  rozhodli zriadiť aj túto podobu na vyjadrenie názorov, postrehov, kritiky i chvály, proste hlasu slobodného občana, ktorému verejné veci nie sú ľahostajné. Ten, kto chodí s otvorenými očami a je ochotný odovzdať svoj názor či pripomienku v očakávaní, že minimálne cez túto rubriku sa dozvie odpoveď kompetentných, aktívne sa podieľa na riešení vecí verejných.

Teší nás, že naše „uško“ žije, že má svojich prispievateľov a priaznivcov. Tešia a inšpirujú nás Vaše uznania, podnety, návrhy, vážime si vaše kritické pripomienky a postrehy. Za dvanásť rokov svojej existencie má „uško“ vo svojej histórií už stovky príspevkov. Teší nás vaša dôvera.

Mikulášske ucho má okrem elektronickej podoby na webovom sídle mesta aj podobu schránky, ktorá je umiestnená v Centre služieb občanom mesta (CSOM) na Mestskom úrade. Môžete do nej vložiť svoje písomné podania (ktoré nemusia byť podpísané). Obe formy Mikulášskeho ucha môžete využiť aj na nahlásenie nekalých praktík, s ktorými ste sa stretli, ktoré ste odpozorovali.

Cez symbolické Mikulášske ucho budeme i naďalej počúvať Váš hlas a môžeme Vás ubezpečiť, že budeme počúvať pozorne. Vopred Vám ďakujeme za Vašu všímavosť a snahu pomôcť riešiť problémy, ktoré nás trápia.  

Z  Vášho oka do nášho ucha a bude nám lepšie.

       

V Mikulášskom uchu neuverejňujeme:
- reklamné  príspevky  a príspevky, v ktorých sú uvedené názvy firiem
- príspevky s menami osôb a osobnými údajmi, ktoré sú predmetom ochrany podľa osobitných predpisov
- hanlivé príspevky, príspevky s vulgárnym obsahom
- ideologické príspevky a príspevky s politickým podtónom
- príspevky, ktoré sú predmetom daňového tajomstva 

Názory diskutujúcich nie sú názormi mesta.
Ďakujeme za porozumenie.

Poznámka: Na odborné problémy máme na web stránke mesta zriadenú aj rubriku Otázky a odpovede.
Filtrovanie Rok : Mesiac :
Vaše príspevky
Diskusný príspevokchodníky - Gejza - 23.01.2015 - napísať reakciu
145 tisícova sekera na Tatrane dáva určite nádej na lepšie časy pre rekonštrukcie chodníkov. Každý doterajší primátor sa staral len o svoje najbližšie okolie. Rrekonštrukcia Borbisovej,cesta priamo až k domu bývalého, chdníky na ul. 1.mája. Bol sa niekto z vedenia pozrieť smerom od Lipeku po most cez Smrečianku, hrôza aký je tam žalostný stav chodníkov. obojstranne. Verím že do roku 1900500 sa to takýmto spôsobom zvládne.
Diskusný príspevokChodnik - Mirka - 20.01.2015 - napísať reakciu
Dobry den mile mesto. Chcem sa vas opytat, planujete zrekonstruovat chodnik popri cyklochodniku od kruhoveho objazdu pri MSU po most na dialnicny privadzac – cca 250m usek? Ak nie, chcela by som poprosit mestsku policiu, aby brala v tomto useku ohlad na chodcov, ktori chodia radsej po cyklochodniku. Jedna sa hlavne o starsich ludi a mamicky s kocikmi. V tomto useku je totiz chodnik tak zniceny, ze sa po nom kraca len velmi tazko. Posledny klinec ro rakvy mu dali stroje, ktore pracovali na vystavbe cyklochodnika. Kludne sa mozte ist o jeho stave presvedcit aj osobne – je od MSU vzialeny cca 200m.
Diskusný príspevok - - 22.01.2015 - napísať reakciu

Dobrý deň pani Mirka,
 
      rekonštrukciou popisovaného chodníka momentálne nemáme zaradenú v pláne investičných akcií. Snažíme sa priebežne riešiť v meste chodníky v dezolátnom stave s oveľa vyššou intenzitou pohybu chodcov. Nevylučujeme však, že sa na chodníku vykoná veľkoplošná oprava, budeme o tom rozhodovať po ukončení zimného obdobia.
      Cyklochodník je označený dopravným značením ako cestička pre cyklistov a podľa zákona o cestnej premávke chodec takto označenú cestičku nemôže užívať. Tu nejde o toleranciu polície, ale o zodpovednosť za prípadné následky pri kolíziách, nehodách...

Ing. Ľubomír Hán
vedúci oddelenia ŽP, dopravy a verejných priestranstiev
 

Diskusný príspevokRE: Opravy... - Paľo - 23.01.2015 - napísať reakciu
Opravovať chodníky tak že sa len zaplátajú určité časti nemá význam. Takto sa chodník "opravoval" aj na Pišútovej ul. asi pred 3 rokmi. Choďte sa tam pozrieť teraz ako vyzerá hlavne ľavý chodník smerom od námestia. Zaplátané časti držia, ale tie čo neboli zaplátané sa teraz rozpadávajú. Bolo by treba asfalt vymeniť za zámkovú dlažbu od námestia aspon po odbočku do Rohonciho záhrady. Lebo na plátanie je škoda peňazí. Radšej treba doložiť a chodník urobiť poriadne. Jedá sa asi len o 100 metrový úsek. Keď napadne sneh, nedá sa ani odhrnúť, lebo asfalt je vypadaný.
Diskusný príspevok - - 23.01.2015 - napísať reakciu

Dobrý deň pán Paľo,

      ďakujeme za podnety na opravu chodníkov, ktorých čoraz viac pribúda. Treba si povedať reálne, že všetky sa naraz opraviť nedajú a v meste máme poškodených chodníkov stále dosť. Podobne ako vozovky komunikácií, do plánu rekonštrukcií a opráv zaraďujeme aj chodníky, či ide o komplexné rekonštrukcie alebo veľkoplošné opravy. Akciami, ktoré sa budú realizovať v tomto roku, sa bude zaoberať komisia dopravy a VP po skončení zimnej služby.

Ing. Ľubomír Hán
vedúci oddelenia ŽP, dopravy a verejných priestranstiev
 

Diskusný príspevok - Janka - 22.01.2015 - napísať reakciu
zaujímavé, že kým nebol postavený cyklistický chodník, tak Vás stav tohto chodníka vôbec netrápil a teraz zrazu, keď cyklisti majú svoj chodník a môžu bezpečne po ňom chodiť, tak sa tam budú pchať peší pod rôznymi zámienkami. Dúfam, že si mestská polícia poradí s takýmito indivíduami.
Diskusný príspevokRE: - Mirka - 22.01.2015 - napísať reakciu
Pani Janka asi neviete o ktory usek sa jedna - konkretne IBA 250m popri hlavnej ceste od hotela janosik po prvy most smerom na dialnicu. Ak mi neverite, tak sa chodte po spominanom useku prejist. Ak ste pozorne citala, tak som tiez napisala, ze tento chodnik dostal posledny klinec ro rakvy prave pocas vystavby cyklochodnika. Vtedy ho tazke stroje dorazili. Uprimne dost som sa tu nacitala prispevkov o cyklochodniku. Ja po nom nechodim - nechcem riskovat pokutu. No naozaj tento jeden usek je v zúfalom stave. Hlavne ze je popri hlavnom tahu mestom pomaly pod oknami mestského uradu. Najskôr ako budete pisat, tak sa chodte po nom prejist. Osodne si myslim, ze opravit 250m chdnik by nebola az taka cena pre mesto. Kludne by stacilo vyspravit diery asfaltom. Potom vam garantujem, ze ja a aj mnohi dalsi nebudu chodit po cyklochodniku ale po śpominanom chodniku. Co sa robi na ostatných castiach cyklochodnika ma nezaujima...
Diskusný príspevokRE: RE: - Dušan - 22.01.2015 - napísať reakciu
Musím dať za pravdu pani Mirke, načo sa pre jedných niečo buduje, keď sa zároveň pre tých druhých ničí, nevolá sa to ......Kocúrkovo????
Diskusný príspevokStrelnica za Liptovskym Mikulasom - Rudolf Pado - 20.01.2015 - napísať reakciu
Predpokladam, ze mi nikto nebude vediet odpovedat, ale touto cestou by som aspon informoval verejnost. Pred cca 1,5-2 rokmi zacal „ktosi“ opstovne prevadzkovat strelnicu, ktora sa nachadza v terennej depresii nad Liptovskym Mikulasom (priestor medzi Mutnikom a cestou na Haj). Casto sa tu ozyva strelba roznej intenzity a z roznychg zbrani. Po polnohospodarskej pode sa v rozpore so zakonom o ochrane a vyuzivani polnohospodarskej pody pohybuju rozne osobne a terenne automobily, aj znaciek, ktore prezradzaju, ze nepochadzaju z LM. Na obvode valu strelnice pribudli pred casom nove tabule upozornujuce na zakaz vstupu na vrchol valu (kto normylny by to vsak robil). To vsakl nie je hlavny problem. Minuly tyzden som spolu so psom absolvoval tradicku treningovu bezecku trasu. Bolo cca 15.15 hod., bol som asi 80 metrov od cesty, ktora prechadza okolo valu strelnice,cca 1 m predomnou bezal pes a cca 20 metrov po pravej ruje stal v TTP vojensky gaz s bratislavskou poznavacu znackou, ked cca 4 metre predomnou zasvistala gulka. Nezlakol som sa, nebol cas, iba som zastal a zacal sproste nadavat. Bol som prekvapeny , co sa prave stalo. Zarazilo ma, ze v tej chvili strelba utichla, akoby si niekto uvedomil, ze strelil ponad val resp. strelil ponad val umyselne – „zo srandy“ (v state, kde zbiju cloveka v plnom trolejbuse, co by si niekto nevystrelil pred bezca, ved ho postrasime ... po Lipútove nachadzam poprestrielane dopravne znacky, turisticke smerovniky ... ). Doteraz som tuto situaciu neriesil, alôe teraz ma zaujima, kto prevadzkjuje strelnicu a na zaklade akeho povolenia, ako je zabezpecene predchadzanie vseobecnemu ohrozeniu obcanov a zvierat okrem umiestnenia tabul, ako su registrovani strelci a strelivo, ktore sa pouziva pri strelbacvh a kto to kontroluje, na zaklade akycvh povoleni postavaju auta na PPF, ak to nie su vozidla obsluhy spojenej s obhospodarovanim pody, aka je zaruja, ze tu sa tu nestriela z neregistrovanycvh zbrani strelcami bez zbojneho preukazu ... Volny pohyb ludi po lukach a lesoch, respekjtujuc majetkove prava a obmedzenia, je povoleny od cias Marie Terezie. Je nemyslitelne, aby bol ktokolvek ohrozeny strelbou, a to bez toho, aby cokolvek porusil a nachadzal sa v znacnej vzdialenosti od strelnice. Do tohto priestoru chodia aj iny bezci, milenci, roidicia s detmi, dievcata na konoch z klubov v Mutniku, Smrecanoch, Vitalisovciach ... Caka sa na vazny uraz?
Diskusný príspevok - - 23.01.2015 - napísať reakciu

Dobrý deň pán Pado,

     strelnica v priestore medzi Mútnikom a cestou na Háj Nicovô je využívaná na výcvik a strelecké súťaže po celú dobu jej existencie od skončenia II. svetovej vojny, keď bola zriadená a prevádzkovaná vojskom a ministerstvom obrany Československej a neskôr Slovenskej republiky. Nikdy svoj účel nezmenila. Počas celej tejto doby až do dneška bola a je využívaná so súhlasom Okresného riaditeľstva Policajného zboru (ktorému je povinnosť nahlásiť každé podujatie spojené so streľbou), aj na výcvik príslušníkov Policajného zboru SR, prípadne iných ozbrojených zložiek. Tvrdenie že, pred cca 1,5-2 rokmi začal "ktosi" opätovne strelnicu prevádzkovať nie je presné. Organizovaný výcvik, pokiaľ nám je známe, vykonávajú pre príslušníkov štátnej polície špecialisti inštruktori - príslušníci Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Liptovskom Mikuláši, a pre pracovníkov SBS špecialista s oprávnením na túto činnosť  pod hlavičkou firmy JÁGER , ktorá  má na svoju činnosť potrebnú akreditáciu.
     Podľa našich dostupných informácií strelnica spĺňa všetky požiadavky na jej prevádzkovanie a je asi veľmi málo pravdepodobné pri jej terénnom zabezpečení, aby mohlo (hoci aj náhodným výstrelom) dôjsť k priamemu ohrozeniu  iných občanov. Doteraz sme žiadny podobný podnet počas dlhej existencie strelnice nezaznamenali. Naopak, občania mesta a návštevníci pohybujúci sa v priestore Hája Nicovô, sa nám často sťažujú na nezodpovedných majiteľov psov, ktorí v tomto priestore psov voľne púšťajú a nie raz ich nemajú ani pod zrakovou kontrolou. S odvolaním na Máriu Teréziu pri pohybe na súkromných pozemkoch by majiteľ pozemku ani náš Ústavný zákon určite nesúhlasili. Naopak, prístup k strelnici jeho vlastníkom a prevádzkovateľom so súhlasom majiteľa je celkom legálny (je možné a bežné, že takýto prístup je zabezpečený aj uložením vecného bremena na tento účel). 
    Poľná cesta zabezpečujúca potrebný prístup k poľnohospodárskym pozemkom a súčasne aj k strelnici teda nie je porušovaním zákona o poľnohospodárskej pôde a je jej oprávnenou súčasťou. Vlastnícke vzťahy nie sú predmetom skúmania Mestskej polície, ako ani činnosti súvisiace so streľbou z ručných zbraní. Odpoveď na tieto otázky je potrebné žiadať na Okresnom riaditeľstve policajného zboru, ktoré dáva povolenia na užívanie strelnice a na všetky otázky súvisiace s vlastníctvom a používaním strelných zbraní.

Ing. Ľubomír Marjovič
zástupca náčelníka Mestskej polície
 

Diskusný príspevokLyziarsky vlek na Podbrezinach - Rudolf Pado - 20.01.2015 - napísať reakciu
Ako obcan SR a danovy poplatnik protestujem proti mrhaniu financnych proistriedkov na tak nezmyselne aktivity ako je prevadzka lyziarskeho vleku na Podbrezinach. V meste, ktore sa neustale vyhovara na nedostatok financnych prostriedkov, kde je problem uhradit vysadbu vzrastleho stromu resp. umiestnit novu lavicku, sa do obnovy prevadzky vleku investovalo v roku 2013 - 15 000 eur (http://www.mikulas.sk/files/noviny/11-13.pdf, suma 50 lavicek ake vidite pri Smrecianke alebo 100 vzrastlych stromov s oporou). Kolko sa tam lyzovalo? 2 tyzdne!!!! A to v mene akejsi byvalym primatorom vymyslenej „lyziarskej gramotnosti“. Tu uz za gramotnost vyhlasime cokolvek comu sa venuje niekto z vedenia mesta alebo vznikne potreba podporit kamaratov. Minuly rok som absolvoval 50 sutaznych behov a neskladalo sa mi na ne ani mesto a ani stat. Ulohou miest a obci nie je byt financnym oddelenim sportovych klubov, ale zabezpecovat kvalitne sluzby pre VSETKYCH obcanov, nie len sportovcov. V roku 2014 dostali opat dotaciu niekolkotisic eur. Bolo obdivuhodne sledovat to zufalstvo, aby sa im ako tak podarilo zasnezit aspon ploviocny profil svahu. Odhliadnuc od toho, ze v rozpore so zakonom o vodach ktosi vytvoril v priestocnom profile Smrecianky hradzu (... je zakazane menit priecny rez, pozdlzny sklon, tazit material ... v prietocnom profile toku, co uz akosi MsU nezaujima), kto tu lyzuje a aka je ekonomika prevadzky vleku (podiel dotacie a vlastnych zdrojov, nakladov a vynosov ...)? Podvecer tu lyzuje tak 10 jednotlivcov a zo 10-15 malych deti, vcera vecer tu desiatky minut hrkal vlek naprazdno ... Vsetko je OK? Za verejne zdroje chleb a hry! V Liptove je malo lyziarskych stredisk so stabilnejsiou prevadzkou? Cital niekto v meste alebo v lyziarskom oddiely 6. Narodnu spravu o zmene klimy? Je koniec! Obdobne zimy sa budu opakovat stale viac a taketo nezmyselne svahy nemaju ziadnu perspektivu. Svajciarsko vyradilo skoro 200 stredisk z vyse 400 z podpornych programov, lebo nemaju dlhodobu perspektivu a my sa na hrame na lyzovacku v zanedbatelnej nadmorskej vyske. Ziadny sukromnik by si taketo experimenty nedovolil nakolko by si zratal ekonomiku. Iba dotacie umoznuju spravat sa neekonomicky, lebo z cudzieho krv netecie. Ako podporujete psickarov, ktorych len podojite danami? Kde je v meste aspon jeden kvalitny 400 metrovy atleticky oval, kolko je tu vyznacenych bezeckych a nordicwalkingovych chodnickov v terene, ktore by pritiahli verejnost k sportovaniu ...??? Z by niekto v tomto meste mohol vytiahnut paty a ist sa pozriet do inych slovenskych pokrokovych miest nadychat sa inspiracii, poziriet sa do CR, SRN ... ako vyzeraju mestra pre ludi a ako vyzera podpora masoveho sportu. Kolkym ludom z 8 800 na Podbrezinach zalezi na nejakom vleku?
Diskusný príspevok - - 20.01.2015 - napísať reakciu

Vážený pán Pado,

      zmluva na podporu lyžiarskej gramotnosti s finančnou podporou mesta nebola doteraz na rok 2015 podpísaná. O tejto téme budeme s prevádzkovateľom rokovať. Je v záujme vedenia mesta zabezpečovať rovnomerný rozvoj všetkých mestských častí vo všetkých oblastiach činností mesta. Určite máme záujem realizovať aj viaceré zelené projekty a veríme, že vďaka Vaším skúsenostiam v tejto oblasti nám budete nápomocný. Ďakujeme.

Mgr. Michal Jurči
zodpovedný za komunikáciu mesta
 

Diskusný príspevokTvorba komisii - Rudolf Pado - 20.01.2015 - napísať reakciu
Pred volbami bolo avizovane, ze komisie budu obcianske, zda sa, ze realita je uplne ina. Treba si pozriet zlozenie komisii. Kto v komisii zivotneho prostredia a zdravia nie je politik a nereprezentuje „zdravie“ (to je tak 5 % agendy), ale zivotne prostredie? Je pozoruhodne, ze v mikulasskom spravodaju vyjde na str. 9 vyzva na nominacie obcanov do komisii mesta s uzavierkou dna 12.1.2015 a uz 14.1.2015 sa niektore komisie stretavaju, napr., komisia ZP a zdravia. Akoby to stihli? Bud su uz potom komisie personalne zname a ide o hru pre obcanov, alebo ... Vraj na zasadnuti komisii budu (mali byt) jej clenovia rozhodovat o dalsich clenoch ... predstavte si ako ochotne by za Vas zahlasoval Vas oponent? Dalej, clenka komisie ZP dostala v piatok podvecer (9.1) pozvanku na komisiu na 14.1. Vsetko zle. Priloha sa nedala otvorit, podklady k rokovaniu budu vraj zaslane v pondelok ... Komisiu podla statutu komisii zvolava predseda alebo podpredseda a to min. 7 dni vopred ... ale nikto si z toho tazku hlavu nerobi. Clenka komisie ZP upozorni na tieto skutocnoti novu prednostku. Bez odpovede, ved naco ... , kde sme skoncili, tam sme zacali. Medzitym sa uskutocni zasadnutie komisie, v minimalistickom pocte, vsetko sa odhlasuje bez zasadnych pripomienok. Nerozhoduje sa ani o novych clenov. Uplny chaos. A zrazu na verejnost presakuju informacie, ze komisie sa budu skladat z tajomnika + 5 clenov, ktori budu mat pravo hlasovat a budu poberat aj odsmenu, a dalsich 5 clenov bude len akymsi poradnym organom. Lepsi paskvil sa vymysliet nedal. Ja osobne som navrhol tychto ludi: Komisia životného prostredia a zdravia: • Ing. Matej Šiculiak • Ing. Eva Turková • PhDr. Edita Havranková • Dr. Veronika Vyšná (momentálne pracuje na MŽP SR v Bratislave) Komisia školstva a mládeže: • PaedDr. Július Lichardus • Mgr. Katarína Kováčová Komisia sociálna a bytová: • Ing. Eva Turková Komisia mediálna: • Ing. Jakub Haluška Komisia finančná a majetkovo právna: • Ing. Ján Júda
Diskusný príspevok - - 20.01.2015 - napísať reakciu

Pán Pado,

       ďakujeme za reakciu. Vedenie mesta má záujem, aby pri činnosti komisií boli zastúpení pravidelne aj odborníci, ktorých nominácie verejnosť zasielala v termíne, ktorý uvádzate. Po zosumarizovaní nominácií ich predložíme príslušným komisiám na februárové rokovania, kde členovia komisie zvolia poradný zbor pre danú komisiu. Doteraz boli odborníci prizývaní podľa zváženia komisie. Máme záujem, aby sa mohli zúčastňovať na každom rokovaní komisie a zároveň mali k dispozícii všetky prerokúvané dokumenty. Rovnako doteraz zápisy z rokovania komisií neboli verejne prístupné a v rámci zmeny rokovacieho poriadku komisií máme záujem navrhnúť zverejňovanie týchto zápisov, aby aj široká verejnosť mala čo najviac informácií o ich činnosti.
      Čo sa týka januárových termínov rokovaní, tieto neboli realizované na základe jednotného harmonogramu. Podľa neho by mali komisie rokovať už od budúceho mesiaca, čo zabezpečí, aby členovia komisií vedeli aj niekoľko mesiacov dopredu termíny rokovaní.
      Počet členov komisií sme navrhli na 5, aby nevznikali problémy s uznášaniaschopnosťou, čo bolo negatívnym javom v minulosti, keď napríklad 12-členná komisia sa mala problém zísť tak, aby bola uznášaniaschopná.
Určite je potrebné dodržiavať platný rokovací poriadok. V prípade, že máte informáciu o jeho porušení, pokojne nás kontaktuje, aby sme mohli prijať opatrenia. Ďakujeme. Vaše návrhy na členov komisií sme spracovali a budú o nich rokovať komisie.

Mgr. Michal Jurči
zodpovedný za komunikáciu mesta
 

Diskusný príspevokRE: - Rudolf Pado - 21.01.2015 - napísať reakciu
RNDr. Jana Judova, Phd. zaslala vyhrady aj prednostke MsU a aj predsedovi komisie ZP a zdravia. A co take vyznamne sa stalo?
Diskusný príspevok - - 22.01.2015 - napísať reakciu

        Pani prednostka sa podnetom zaoberala. Ako som už spomínal, pripravili sme pevný časový harmonogram pre rokovania komisií. Dodržiavanie rokovacieho poriadku komisií budeme dôsledne sledovať. V prípade jeho porušenia konkrétnymi osobami má možnosť vyvodiť zodpovednosť tak prednosta úradu voči zamestnancom úradu – tajomníkom komisií, ako aj zastupiteľstvo voči predsedovi komisie.

Michal Jurči
zodpovedný za komunikáciu
 

Diskusný príspevokRE: - peter - 21.01.2015 - napísať reakciu
Vážený pán Pado, prestaňte už donekonečna všetko kritizovať a venujte sa niečomu zmysluplnejšiemu. Pekný deň.
Diskusný príspevokRE: RE: - Milan - 22.01.2015 - napísať reakciu
Prečo sa navážate do človeka, ktorý si dovolil vystúpiť kriticky proti vedeniu mesta? Každý má právo povedať svoj názor, aj keď je tvrdý, pravdivý a nepríjemný a poukazuje na rozpor medzi predvolebným sľubom a povolebnou realitou.
Diskusný príspevok - - 23.01.2015 - napísať reakciu

        Radi sa oboznámime s každým názorom. Veríme, že zo strany mesta sme ponúkli dostatočné vyjadrenie k problematike komisií. To, čo primátor sľuboval pred voľbami, dodrží. Nadstavenie pravidiel však vyžaduje istý proces. V tomto prípade minimálne schválenie príslušného dokumentu mestským zastupiteľstvom začiatkom februára. Ďakujeme za pochopenie.

Mgr. Michal Jurči
zodpovedný za komunikáciu
 

Diskusný príspevokRE: tvorba komisií - Mirka - 20.01.2015 - napísať reakciu
Vážený pán Pado, akým právom sa tu navážate do tvorby komisií, keď Vy sám ako osoba ste sa vzdal členstva v komisii. Je to silne alibistické, povedala by som až ...
Predmet príspevku * Meno
Príspevok
Opíšte text na obrázku: kontrolný kód  
* povinné údaje