Liptovský Mikuláš

Pohľady z mesta Liptovsky Mikulas

Mikulášske ucho

Mikulášske ucho

Už od roku 2001 slúži pre občanov nášho mesta, jeho návštevníkov a každého vnímavého pozorovateľa života v našom meste anonymná rubrika liptovsko-mikulášskej samosprávy Mikulášske ucho.

Prečo ucho?  Je symbolom počúvania a to bol hlavný dôvod, prečo sme sa už pred dvanástimi rokmi  rozhodli zriadiť aj túto podobu na vyjadrenie názorov, postrehov, kritiky i chvály, proste hlasu slobodného občana, ktorému verejné veci nie sú ľahostajné. Ten, kto chodí s otvorenými očami a je ochotný odovzdať svoj názor či pripomienku v očakávaní, že minimálne cez túto rubriku sa dozvie odpoveď kompetentných, aktívne sa podieľa na riešení vecí verejných.

Teší nás, že naše „uško“ žije, že má svojich prispievateľov a priaznivcov. Tešia a inšpirujú nás Vaše uznania, podnety, návrhy, vážime si vaše kritické pripomienky a postrehy. Za dvanásť rokov svojej existencie má „uško“ vo svojej histórií už stovky príspevkov. Teší nás vaša dôvera.

Mikulášske ucho má okrem elektronickej podoby na webovom sídle mesta aj podobu schránky, ktorá je umiestnená v Centre služieb občanom mesta (CSOM) na Mestskom úrade. Môžete do nej vložiť svoje písomné podania (ktoré nemusia byť podpísané). Obe formy Mikulášskeho ucha môžete využiť aj na nahlásenie nekalých praktík, s ktorými ste sa stretli, ktoré ste odpozorovali.

Cez symbolické Mikulášske ucho budeme i naďalej počúvať Váš hlas a môžeme Vás ubezpečiť, že budeme počúvať pozorne. Vopred Vám ďakujeme za Vašu všímavosť a snahu pomôcť riešiť problémy, ktoré nás trápia.  

Z  Vášho oka do nášho ucha a bude nám lepšie.

       

V Mikulášskom uchu neuverejňujeme:
- reklamné  príspevky  a príspevky, v ktorých sú uvedené názvy firiem
- príspevky s menami osôb a osobnými údajmi, ktoré sú predmetom ochrany podľa osobitných predpisov
- hanlivé príspevky, príspevky s vulgárnym obsahom
- ideologické príspevky a príspevky s politickým podtónom
- príspevky, ktoré sú predmetom daňového tajomstva 

Názory diskutujúcich nie sú názormi mesta.
Ďakujeme za porozumenie.

Poznámka: Na odborné problémy máme na web stránke mesta zriadenú aj rubriku Otázky a odpovede.
Filtrovanie Rok : Mesiac :
Vaše príspevky
Diskusný príspevokMost Opavská - Miro - 11.09.2014 - napísať reakciu
Už to tu bolo a už je to tu zas! Most je opäť v dezolátne hlučnom stave. Pred pár týždňami bol most "slávny" aj v televízii. Neviem, či ste si to všimli. Už vtedy bol v hroznom stave a pretože neprebehla ani žiadna údržba, ak sa mýlim tak ma opravte, tak súčasnosť je ešte horšia. Tak teraz neviem. Budú kompetentní čakať, až nejaký investigatívny redaktor ukáže ich tváre na kameru, alebo spíšeme petíciu, alebo počkáme až most spadne sám a problém "sa vyrieši" akosi samospádom? Osobne neriešenie tohoto problému celé dlhé roky vnímam ako neschopnosť všetkých ponovembrových garnitúr a ich ignorovanie potrieb občanov. Všetky možné športoviská majú investičnú prednosť. Lenže bez ihriska sa žiť dá. Navyše jeho využitie je v podstate len pre určitú skupinu ľudí. Ale komunikácie sú tu jednoznačne pre všetkých! A my, okolobývajúci, tento šlendrián znášame vyše dvadsať rokov!!!
Diskusný príspevok - - 12.09.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň pán Miro,

     mesto dalo na základe ohlasov obyvateľov a intenzity dopravy vypracovať štúdiu, ktorá by posúdila predpokladané náklady na výstavbu nového obojsmerného mosta na Opavskej ulici aj pre chodcov a nákladné autá. Ide o štúdiu – odborný odhad nákladov na vypracovanie projektovej dokumentácie a predpokladaných nákladov na výstavbu mostného objektu na Opavskej ulici cez vodný tok Smrečianka. 

      Štúdia napovie, aké budú náklady na výstavbu nového mosta. Podľa toho sa bude mesto rozhodovať či a kedy pristúpi k realizácii.

Ing. Vladimír Poruben
 útvar cestnej dopravy,
 pozemných komunikácií a verejných priestranstiev

 

Diskusný príspevokSľubovaná rekonštrukcia Majerskej ulice - Eva Drobná - 11.09.2014 - napísať reakciu
Dobrý deň, v mesačníkoch Mikuláš č. 3, 8 aj 9 sa spomína rekonštrukcia ulice Majerská a vybudovanie dvoch veľkých parkovísk na nej. Názov ulice Majerská je starý a ide o dnešnú ulicu Nábrežie Dr. Aurela Stodolu alebo je to v novej mape Majerská ,,uličôčka"=tri chodníčky oproti obchodno-spoločenskému centru Vrbica? Keďže je už pomaly polovica septembra za nami, v ktorom týždni roka sa počíta so začiatkom tejto rekonštrukcie?
Diskusný príspevok - - 11.09.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň,

      ul. Majerská je ulica rovnobežná z Váhom medzi Ul. Alexyho a Ul. Vrlíkovou. Rekonštruovať sa bude úsek od Ul. Alexyho po Ul. Za Havlovci (od Áčiek, popri Céčkach, Éčkach až po Fku), vrátane výstavby nových parkovísk. V súčasnosti bolo ukončené verejné obstarávanie na dodávateľa prác, po uplynutí nevyhnutných zákonných lehôt sa k realizácii pristúpi už čoskoro.

Ing. Ľubomír Hán
vedúci oddelenia ŽP, dopravy a verejných priestranstiev
 

Diskusný príspevokStodolova - Ivan - 10.09.2014 - napísať reakciu
Dobrý deň. Chcem sa opýtať p. Klepáča, prečo VPS nevymenili tiež asfaltový povrch na chodníku pre peších aj priamo pred bytovým domom na Stodolovej 5, ktorý je rozbitý minimálne tak ako v okolí, kde bol povch chodníka v priebehu tohto roku už vymenený? Z hladiska bezpečnosti bola výmena povrchu už žiadúca, preto sa Vám chceme aj touto cestou poďakovať, len škoda že sa to lepí, takto po častiach a neobnoví sa to komplet naraz.
Diskusný príspevok - - 12.09.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň,

 

      veľkoplošné opravy vozoviek a chodníkov sú zadávané priamo mestom, oddelením dopravy. VPS zrealizovala to, čo im bolo zadané a čo sme zvážili ako najnevyhnutnejšie a samozrejme aj podľa financií, ktoré boli na akciu určené.
Nevylučujeme však, že v priebehu nasledujúceho roka dôjde aj k úprave popisovaného chodníka.

Ing. Ľubomír Hán
vedúci oddelenia ŽP, dopravy a verejných priestranstiev
 

Diskusný príspevokCyklo chodnik - Petra - 10.09.2014 - napísať reakciu
Dobry den. Chcem sa vas opytat, ako sa napoji nova cast cyklochodnika na uz existujucu? Konkretne myslim na konci parku na ulici Nabrezie 4. aprila a Nabrezie Janka Krala? Cyklochodnik pojde popri prave zrekonstruovanej ceste a na hradzu vyjde pri Lodenici, alebo vyjde na hradzu v miestach, kde bol kedysi hojdaci most?
Diskusný príspevok - - 12.09.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň pani Petra,

    na Ul. Janka Alexyho bude nová časť cyklochodníka napojená na už existujúci chodník a povedie popri hrádzi až k Okoličianskemu mostu. Na Nábreží Janka Kráľa sa bude napájať na už existujúci cyklochodník, (bývalý chodník pre peších) a od ulice Belopotockého bude smerovať k hrádzi popri rieke Váh až ku Palúčanskému mostu.

Ing. Eva Medvecká
oddelenie investícií
útvar prípravy a realizácie stavieb
 

Diskusný príspevokbezbarierove chodniky? - ELO - 10.09.2014 - napísať reakciu
Dobry den,ked sa zacali upravovat chodniky v LM na bezbarierove, tesili sa urcite mamicky s kocikmi, starsi ludia aj zdravotne postihnuti. Aj na Podbrezinach sme dufali, ze bude lepsi pohyb najma cez obrubniky chodnikov. Asi sa stala chyba, lebo rozdiel medzi chodníkom a cestou urcite nie je v kategorii "bezbarierove". Kto robil tieto upravy chodnikov? Kto preberal/skontroloval vykonanu prácu? Bohuzial nie je dobre vykonana. Nemalo sa teda za nu zaplatit, alebo sa mali zavady odstranit. Ak maju upravy chodnikov sluzit obcanom ako bezbarierove, tak nech take aj su. Prechody na Ziarskej, prechody na oboch stranach mosta na Ul.Kemi su len vybrana cast nepodarkov. Prosim kompetentnych o kontrolu a dohlad nad ostranenim zavad.
Diskusný príspevok - - 11.09.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň,

      dodávateľ stavebných prác VPS Liptovský Mikuláš závady v už zrealizovaných bezbariérových úpravách na Ul. Kemi v najbližšom období odstránia.
     Práve dnes sa priamo na mieste vykonala ohliadka zrealizovaných prác za účasti zástupcov mesta a dodávateľa.

Ing. Ľubomír Hán
vedúci oddelenia ŽP, dopravy a verejných priestranstiev
 

Predmet príspevku * Meno
Príspevok
Opíšte text na obrázku: kontrolný kód  
* povinné údaje