Liptovský Mikuláš

Pohľady z mesta Liptovsky Mikulas

Mikulášske ucho

Mikulášske ucho

Už od roku 2001 slúži pre občanov nášho mesta, jeho návštevníkov a každého vnímavého pozorovateľa života v našom meste anonymná rubrika liptovsko-mikulášskej samosprávy Mikulášske ucho.

Prečo ucho?  Je symbolom počúvania a to bol hlavný dôvod, prečo sme sa už pred dvanástimi rokmi  rozhodli zriadiť aj túto podobu na vyjadrenie názorov, postrehov, kritiky i chvály, proste hlasu slobodného občana, ktorému verejné veci nie sú ľahostajné. Ten, kto chodí s otvorenými očami a je ochotný odovzdať svoj názor či pripomienku v očakávaní, že minimálne cez túto rubriku sa dozvie odpoveď kompetentných, aktívne sa podieľa na riešení vecí verejných.

Teší nás, že naše „uško“ žije, že má svojich prispievateľov a priaznivcov. Tešia a inšpirujú nás Vaše uznania, podnety, návrhy, vážime si vaše kritické pripomienky a postrehy. Za dvanásť rokov svojej existencie má „uško“ vo svojej histórií už stovky príspevkov. Teší nás vaša dôvera.

Mikulášske ucho má okrem elektronickej podoby na webovom sídle mesta aj podobu schránky, ktorá je umiestnená v Centre služieb občanom mesta (CSOM) na Mestskom úrade. Môžete do nej vložiť svoje písomné podania (ktoré nemusia byť podpísané). Obe formy Mikulášskeho ucha môžete využiť aj na nahlásenie nekalých praktík, s ktorými ste sa stretli, ktoré ste odpozorovali.

Cez symbolické Mikulášske ucho budeme i naďalej počúvať Váš hlas a môžeme Vás ubezpečiť, že budeme počúvať pozorne. Vopred Vám ďakujeme za Vašu všímavosť a snahu pomôcť riešiť problémy, ktoré nás trápia.  

Z  Vášho oka do nášho ucha a bude nám lepšie.

       

V Mikulášskom uchu neuverejňujeme:
- reklamné  príspevky  a príspevky, v ktorých sú uvedené názvy firiem
- príspevky s menami osôb a osobnými údajmi, ktoré sú predmetom ochrany podľa osobitných predpisov
- hanlivé príspevky, príspevky s vulgárnym obsahom
- ideologické príspevky a príspevky s politickým podtónom
- príspevky, ktoré sú predmetom daňového tajomstva 

Názory diskutujúcich nie sú názormi mesta.
Ďakujeme za porozumenie.

Poznámka: Na odborné problémy máme na web stránke mesta zriadenú aj rubriku Otázky a odpovede.
Filtrovanie Rok : Mesiac :
Vaše príspevky
Diskusný príspevokSVETLO a JAMA - Jan Batiz - 30.10.2014 - napísať reakciu
Prosim o opravu osvetlenia Majerikova ulica nesvieti asi od utorka. Svietidlo oproti ulicke kde buduju parkovisko zaroven by som poprosil v ramci terennych uprav noveho parkoviska aby bola zasypana hlinou aj mala jama (0,5x0,5x0,2 m) na ulici Hodzova oproti bytovke kde sa buduje. Od krizovatky s ulicou Majerikova je to vedla chodnika medzi stvrtym a piatym stromom. Staci par lopat hliny.
Diskusný príspevok - - 30.10.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň pán Batiz,

       ďakujeme Vám za podnety. Poruchu osvetlenia na Ul. Majeríkovej sme nahlásili na Verejnoprospešné služby. Aj sám tak môžete v prípade potreby urobiť na nonstop tel. číslach 044/547 65 30 alebo  0915/889 003.

     Žiadosť na zasypanie výtlku sme taktiež posunuli na Verejnoprospešné služby mesta Liptovský Mikuláš.

Mgr. Slávka Kellová
útvar komunikácie a marketingu MsÚ
 

Diskusný príspevokzrezanie stromov - Pavol - 29.10.2014 - napísať reakciu
Dobry den, chcel by som Vas poprosit o zrezanie dvoch ihlicnatych stromov na Pobreznej ulici 430/1 v Okolicnom ( prva bytovka od smrecianky) nakolko sa nachadzaju v blizkosti trafo stanice, lavicky na sedenie a neviem si predstavit následky keby na tuto trafo stanicu spadli nakolko su vysoke a pri naraze vetra realne hrozi ich spadnutie, asi pred rokom z juznej strany bytovky tiez vyvalilo dva ihlicnate stromi ktore chvalabohu spadli vedla bytovky, vsetko bolo odstranene sluznou VPS, dakujem vam za pomoc a reakciu
Diskusný príspevok - - 30.10.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň,

        stav drevín preveríme. V prípade akútneho ohrozenia bude zabezpečený ich výrub.

Ing. Iveta Klepáčová
vedúca útvaru životného prostredia
a poľnohospodárstva
 

Diskusný príspevokranna zapcha - Lubica - 29.10.2014 - napísať reakciu
Dobry den, v jeden pracovny den som sla autom rano okolo pol 8 cez Podbreziny smerom do mesta a dostala som sa do zapchy. Manzelovi sa to stalo to iste. Jednoducho dlhy rad aut od dolnej zastavky az ku hlavnej ceste v Okolicnom. Este ze soferi, ktori isli z LH pustali auta z Podbrezin a tí zase auta zo Zavaznej Poruby, inak by tam stali aj hodinu. A este k tomu cervena na semafore v Okolicnom. Planuje mesto do buducna tuto situaciu riesit? Dakujem za skoru odpoved.
Diskusný príspevok - - 30.10.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň,

       do budúcna mesto situáciu bude riešiť, je spracovaný územný plán a v súlade s ním sa bude pokračovať.  Z pohľadu mesta je to však komplikovanejšie o to, že predmetná križovatka je križovatka štátnej cesty I/18 s cestou III. triedy vo vlastníctve Žilinského samosprávneho kraja, t.j. mesto Liptovský Mikuláš nie je príslušný cestný správny orgán.

         Zástupcovia týchto inštitúcií o probléme vedia, no zatiaľ sa nerieši. V tomto prípade, ktorý uvádzate, však išlo o dopravnú nehodu na ceste I/18 a z toho dôvodu vznikali na priľahlých komunikáciách dopravné zápchy.

Ing. Ľubomír Hán
vedúci oddelenia ŽP, dopravy a verejných priestranstiev

 

Diskusný príspevokRE: - Ivana - 30.10.2014 - napísať reakciu
Vtedy tam bola ráno nehoda, preto boli také kolóny, inokedy to nie je vôbec také dramatické.
Diskusný príspevok - Magda - 29.10.2014 - napísať reakciu
Dobrý deň, chcem sa opýtať, prečo parkovisko pri poliklinike využívajú občania okolitých bytoviek a ráno ked idete k lekárovi nemáte kde zastať...hlavne je že kvoli nejakým 10 min. kým sa zapíšem k doktorovi musím zaplatiť parkovné oproti PZ. Nie je iné riešenie?
Diskusný príspevok - - 30.10.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň,

      riešením by bolo umiestniť na predmetnú ulicu závoru, parkovisko spoplatniť a nechať tam asi jednu až dve hodiny krátkodobé parkovanie zadarmo. Jedine takto by sme asi zabezpečili, aby nebolo parkovisko neustále dlhodobo obsadené obyvateľmi priľahlých bytoviek a vozidlami zamestnancov, ktorí v priľahlých zariadeniach pracujú. Problémom v tejto lokalite je aj to, že zdravotné zariadenia nemajú vlastné parkovanie pre svojich pacientov, pričom majú na to vhodné plochy. Mesto už ul. Jilemnického viac neroztiahne, aby tam pribudlo zopár nových parkovacích miest.

Ing. Ľubomír Hán
vedúci oddelenia ŽP, dopravy a verejných priestranstiev
 

Diskusný príspevokRE: - Obyvatelka - 31.10.2014 - napísať reakciu
Pani Magda, kde sa mame podla vas postavit potom my obyvatelia prilahlej bytovky? Pred pomaly kazdou bykovkou v meste je parkovisko pre obyvatelov. My tu take parkovisko zial nemame. Kde potom podla vas mame parkovat? Na verejnom parkovisku pri Tescu, alebo Kauflande? Uz viac krat sme dali poziadavku na mesto kvôli parkovisku, no ani raz nam nebolo kladne vyhovene. Pani Magda budem rada, ak mi na moju odpoved odpoviete vas nazor.
Diskusný príspevokTečenie vody z poľa na cestu - Ing.Dušan Goňa - 26.10.2014 - napísať reakciu
Chcel by som upozorniť za zapekanie vody z poľa na ceste č.18 za diaľničným mostom asi 200 m 300 m smerom k Beniciam v zákrute. Pri súčasne očakávaných ranných mrazov, voda v zákrute zmrzne, hrozí autonehoda aj so smrteľnými následkami.
Diskusný príspevok - - 30.10.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň pán Goňa,

       uvedený problém už bol hlásený správcovi cesty I/18 Slovenskej správe ciest. K dnešnému dňu bolo miesto vyznačené dočasným dopravným značením a správca cesty bude problém riešiť s užívateľom priľahlej poľnohospodárskej pôdy.

Ing. Ľubomír Hán
vedúci oddelenia ŽP, dopravy a verejných priestranstiev
 

Predmet príspevku * Meno
Príspevok
Opíšte text na obrázku: kontrolný kód  
* povinné údaje