Liptovský Mikuláš

Pohľady z mesta Liptovsky Mikulas

Mikulášske ucho

Mikulášske ucho

Už od roku 2001 slúži pre občanov nášho mesta, jeho návštevníkov a každého vnímavého pozorovateľa života v našom meste anonymná rubrika liptovsko-mikulášskej samosprávy Mikulášske ucho.

Prečo ucho?  Je symbolom počúvania a to bol hlavný dôvod, prečo sme sa už pred dvanástimi rokmi  rozhodli zriadiť aj túto podobu na vyjadrenie názorov, postrehov, kritiky i chvály, proste hlasu slobodného občana, ktorému verejné veci nie sú ľahostajné. Ten, kto chodí s otvorenými očami a je ochotný odovzdať svoj názor či pripomienku v očakávaní, že minimálne cez túto rubriku sa dozvie odpoveď kompetentných, aktívne sa podieľa na riešení vecí verejných.

Teší nás, že naše „uško“ žije, že má svojich prispievateľov a priaznivcov. Tešia a inšpirujú nás Vaše uznania, podnety, návrhy, vážime si vaše kritické pripomienky a postrehy. Za dvanásť rokov svojej existencie má „uško“ vo svojej histórií už stovky príspevkov. Teší nás vaša dôvera.

Mikulášske ucho má okrem elektronickej podoby na webovom sídle mesta aj podobu schránky, ktorá je umiestnená v Centre služieb občanom mesta (CSOM) na Mestskom úrade. Môžete do nej vložiť svoje písomné podania (ktoré nemusia byť podpísané). Obe formy Mikulášskeho ucha môžete využiť aj na nahlásenie nekalých praktík, s ktorými ste sa stretli, ktoré ste odpozorovali.

Cez symbolické Mikulášske ucho budeme i naďalej počúvať Váš hlas a môžeme Vás ubezpečiť, že budeme počúvať pozorne. Vopred Vám ďakujeme za Vašu všímavosť a snahu pomôcť riešiť problémy, ktoré nás trápia.  

Z  Vášho oka do nášho ucha a bude nám lepšie.

       

V Mikulášskom uchu neuverejňujeme:
- reklamné  príspevky  a príspevky, v ktorých sú uvedené názvy firiem
- príspevky s menami osôb a osobnými údajmi, ktoré sú predmetom ochrany podľa osobitných predpisov
- hanlivé príspevky, príspevky s vulgárnym obsahom
- ideologické príspevky a príspevky s politickým podtónom
- príspevky, ktoré sú predmetom daňového tajomstva 

Názory diskutujúcich nie sú názormi mesta.
Ďakujeme za porozumenie.

Poznámka: Na odborné problémy máme na web stránke mesta zriadenú aj rubriku Otázky a odpovede.
Filtrovanie Rok : Mesiac :
Vaše príspevky
Diskusný príspevokVýrub stromov pred Bodicami - Benková - 18.12.2014 - napísať reakciu
Zaujímalo by ma , prečo a kto súhlasil s výrubom krovín a stromov na stráni pred Bodicami. Je to viditeľné aj z hlavnej cesty do Demänovej - Jasnej. O zámere nebol informovaný ani poslanec za mestskú časť Bodice, ktorý nám nevedel vysvetliť čo sa deje...
Diskusný príspevok - - 19.12.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň pani Benková,

       na výrob Vami spomínaných drevín mesto povolenie nedalo. Prípadom sme sa zaoberali, čoho výsledkom je podnet na odbore starostlivosti o životné prostredie Okresného úradu v Liptovskom Mikuláši, ktoré má v kompetencii v podobných prípadoch konať. Vec bola konzultovaná aj s ochranármi, nakoľko poškodené miesto zasahuje do chráneného územia NAPANT-u.

Mgr. Slávka Kellová
útvar komunikácie a marketingu
 

Diskusný príspevokčiaena skládka - hojzák - 16.12.2014 - napísať reakciu
Dobrý deň Chcem sa opýtať komu a kde nahlasovať čiernu skládku.
Diskusný príspevok - - 16.12.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň,

      čierne skládky komunálneho odpadu  je potrebné nahlasovať obci v katastri, ktorej sa nachádza. V prípade, že sa jedná o iný odpad, je potrebné nahlásiť skládku okresnému úradu, odboru starostlivosti o životné prostredie. Obci môže byť informácia zaslaná  len na vedomie. 

Ing. Iveta Klepáčová
Vedúca útvaru životného prostredia
a poľnohospodárstva
 

Diskusný príspevokNicenie arealu ZS J. Krala - Rudolf Pado - 15.12.2014 - napísať reakciu
V nedelu – 21.12.2014 som cca o 9.30 hod., pri beznej prechadzke, prichytil 3 chlapcov ako vhadzuju kamene z obruby do jazierka. Jeden z nich sa vola Matej K. a udajne chodi do 5.B. Tuto skutocnost som uz oznamil skole. Napriek tomu, ze v tom case schadzala k futbalovemu ihrisku vacsia partia muzov, ktori tu chodia hravat futbal, nenasla sa jedina dospela osoba, ktora by zasiahla. Taktiez som nasiel jednu vyvalenu ceresnu vtaciu, ktorej kol som opatovne zatlkol. K zoslapavaniu ziveho plota pohybom navstrevnikov kade-tade, odhadzovaniu odpadkov a obcasnemu fajceniu ... je skoda sa vyjadrovat. Predpokladam, ze kamery sa opat pozerali niekde inde resp. bola hmla ... K ludom, ktori chodia na ihrisko sportovat: Napriek tomu, ze je na stene budovy umiestneny citatelny prevadzkovy poriadok ihriska: - Futbal hraju v kopackach (kto by to uz kontroloval). - Futbal sa hraje aj na ploche, ktora pre tento ucel nie je urcena – tartanove ihrisko. - Deti sa vesaju po sietiach, bez akehokolvek zasahu dospelych. - Po tartane sa jazdu na bicykloch, s kocikmi ... - Po 21.00 hod., sa tu bezne pohybuju osoby, nakolko brany su nezamknute (a aj tie nestacia nakolko sa prelieza plot resp. preventivne vylmi jeho dielec) . Z prevadzkoveho poriadku :  vstupovať na ihrisko len v čistej športovej obuvi, ktorá je priamo určená pre hru na umelej tráve. Je zakázané vstupovať v kopačkách alebo tretrách.  je zakázané poškodzovať zariadenie ihriska, kto úmyselne alebo z nedbanlivosti poškodí zariadenie ihrísk, je povinný škodu nahradiť,  je zakázané do priestoru ihrísk vchádzať motorovými vozidlami, na bicykli, kolobežke, skateboarde, kolieskových korčuliach, korčuliach a pod.)  na ihrisko je zakázané vstupovať v čase od 21,00 - 8,00 hod. pod hrozbou pokuty Co tam potom. Ihrisko stalo len zopar desiatok tisíc eur, skraslovanie areali do 10 tisc eur + stovky hodin prace ziakov skoly, fasada skoly par stoviek tisíc eur ... z cudzieho krv netecie. Nech mesto otvori pre verejnost ihriska Tatranu Liptovsky Mikulas, nakolko ihrisko pri ZS nebolo vybudovane pre arogantnych (nielen) hracov futbalu. Nedalo mi nevsimnut si, ze ziaci skoly a navstevnici arealu sa nepohybuju po andezitovych chodnikoch, ale vyslapavaju si nove chodniky. Skratka, v exterieroch vychovno – vzdelacej institucie sa kazdy sprava k jej majetku sposobom, ako by nikomu nepatril. A tych par slusnych ludi tu ma robit poriadok, najma ak hned oproti byva viceprimator a ten nic nevidi. Rudo
Diskusný príspevok - - 15.12.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň, 

 

     11.12.2014 o 7.15 hod. LMT, a.s Liptovský Mikuláš spustila nepretržité vykurovanie na všetkých tepelných zdrojoch, ktoré má v správe. Týka sa to aj  bytoviek, v ktorých je zabezpečované vykurovanie z našich kotolní na ulici Jilemnického a Štúrovej. 

     Vykurovanie sa zabezpečuje v súlade s vykurovacou krivkou s nočným útlmom 15 °C. (to znamená, že o 15 °C menej, ako pri tej istej teplote vonkajšieho vzduchu v denných hodinách).

 


Jozef Tekel
hlavný technik LMT, a.s. 

Diskusný príspevokRE: - Rudolf Pado - 18.12.2014 - napísať reakciu
A co vykurovanie s nicenim arealu ZSj. Krala?
Diskusný príspevok - - 18.12.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň, 

     naformulujte, prosím, svoju otázku zrozumiteľnejšie.

Ďakujeme.

Mgr. Slávka Kellová
útvar komunikácie a marketingu

Diskusný príspevokRE: - Christian - 18.12.2014 - napísať reakciu
Vážení, občas si aj skontrolujte, na aký príspevok odpovedáte. Som rád, že ako jedno z mála miest na Slovensku ponúka samospráva možnosť sa vyjadriť a diskutovať aj touto formou, ale nič by sa nestalo, ak by boli príspevky kontrolované aj po uverejnení zo strany kompetentných, nie iba pred zverejnením občanmi.
Diskusný príspevok - - 19.12.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň,

       ďakujeme Vám za reakciu. Pokiaľ príspevky neobsahujú osobné údaje alebo hanlivé slová, zverejňujeme ich v plnom znení. Každý prispievateľ si za obsahovú aj formálnu stránku svojho príspevku zodpovedá sám.  

Mgr. Slávka Kellová
útvar komunikácie a marketingu
 

Diskusný príspevokVianočná výzdoba - Milan - 15.12.2014 - napísať reakciu
Tento rok je vianočná výzdoba na Podbrezinách veľmi skromná. Čo sa porobilo?
Diskusný príspevok - - 18.12.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň,

    bohužiaľ, tohto roku neboli na obnovu vianočnej výzdoby schválené v rozpočte mesta finančné prostriedky. Umiestňovali sa len tie zariadenia, ktoré sme mali zakúpené. Sú už však zastaralé a je zrejmé, že vianočná výzdoba už vyžaduje komplexnú obnovu. Veríme, že v roku 2015 sa v dostatočnej miere zabezpečí jej obnova.

Ing. Ľubomír Hán
vedúci oddelenia ŽP, dopravy a verejných priestranstiev

Diskusný príspevokRE: - Gejza - 18.12.2014 - napísať reakciu
Dobrý večer. Na túto odpoveď mi nedá nereagovať. Áno, vianočnú výzdobu má Liptovský Mikuláš tento rok skromnejšiu, ale môže nás potešiť skutočnosť, že ju ešte stále /vyše mesiaca po voľbách/ dopĺňajú bilbordy kandidátov za primátora a poslancov do mestského zastupiteľstva. Pekná kombinácia, nie?
Diskusný príspevokRE: RE: - Komparátor - 19.12.2014 - napísať reakciu
Úprimne povedané, nielen vianočnej výzdoby, ale aj všetkých iných mestských aktivít - najmä tých stavebných - bolo za ostatné štyri roky viditeľne poskromnejšie. Ale aby som nekrivdil, aktivity v odpredajoch mestského majetku to zas vyvážili...
Diskusný príspevokParkovisko - Zdeno - 14.12.2014 - napísať reakciu
Velka vdaka za nove parkovisko na Nabrezi na Sochanovej ulici.Ma to len malu chybu krasy.Nie su na nom vyznacene pasy pre jednotlive statia.Su "tiez vodici"-ja uz parkujem a viac ma nezaujima,cize zabere aj dva v lepsom pripade tri parkovacie miesta.Neda sa to namalovat-nastriekat?? pred B2 pasy su ,pri E-ckach tiez a este aj farebne.
Diskusný príspevok - - 17.12.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň,

 

       vodorovné značenie sa samozrejme dorábať bude, stavba zatiaľ nie je skolaudovaná.

Ing. Ľubomír Hán
vedúci oddelenia ŽP, dopravy a verejných priestranstiev
 

Predmet príspevku * Meno
Príspevok
Opíšte text na obrázku: kontrolný kód  
* povinné údaje