Liptovský Mikuláš

Pohľady z mesta Liptovsky Mikulas

Mikulášske ucho

Mikulášske ucho

Už od roku 2001 slúži pre občanov nášho mesta, jeho návštevníkov a každého vnímavého pozorovateľa života v našom meste anonymná rubrika liptovsko-mikulášskej samosprávy Mikulášske ucho.

Prečo ucho?  Je symbolom počúvania a to bol hlavný dôvod, prečo sme sa už pred dvanástimi rokmi  rozhodli zriadiť aj túto podobu na vyjadrenie názorov, postrehov, kritiky i chvály, proste hlasu slobodného občana, ktorému verejné veci nie sú ľahostajné. Ten, kto chodí s otvorenými očami a je ochotný odovzdať svoj názor či pripomienku v očakávaní, že minimálne cez túto rubriku sa dozvie odpoveď kompetentných, aktívne sa podieľa na riešení vecí verejných.

Teší nás, že naše „uško“ žije, že má svojich prispievateľov a priaznivcov. Tešia a inšpirujú nás Vaše uznania, podnety, návrhy, vážime si vaše kritické pripomienky a postrehy. Za dvanásť rokov svojej existencie má „uško“ vo svojej histórií už stovky príspevkov. Teší nás vaša dôvera.

Mikulášske ucho má okrem elektronickej podoby na webovom sídle mesta aj podobu schránky, ktorá je umiestnená v Centre služieb občanom mesta (CSOM) na Mestskom úrade. Môžete do nej vložiť svoje písomné podania (ktoré nemusia byť podpísané). Obe formy Mikulášskeho ucha môžete využiť aj na nahlásenie nekalých praktík, s ktorými ste sa stretli, ktoré ste odpozorovali.

Cez symbolické Mikulášske ucho budeme i naďalej počúvať Váš hlas a môžeme Vás ubezpečiť, že budeme počúvať pozorne. Vopred Vám ďakujeme za Vašu všímavosť a snahu pomôcť riešiť problémy, ktoré nás trápia.  

Z  Vášho oka do nášho ucha a bude nám lepšie.

       

V Mikulášskom uchu neuverejňujeme:
- reklamné  príspevky  a príspevky, v ktorých sú uvedené názvy firiem
- príspevky s menami osôb a osobnými údajmi, ktoré sú predmetom ochrany podľa osobitných predpisov
- hanlivé príspevky, príspevky s vulgárnym obsahom
- ideologické príspevky a príspevky s politickým podtónom
- príspevky, ktoré sú predmetom daňového tajomstva 

Názory diskutujúcich nie sú názormi mesta.
Ďakujeme za porozumenie.

Poznámka: Na odborné problémy máme na web stránke mesta zriadenú aj rubriku Otázky a odpovede.
Filtrovanie Rok : Mesiac :
Vaše príspevky
Diskusný príspevokTour de Pologne - Hela - 28.07.2014 - napísať reakciu
Dobrý deň, už sa k nám dostali informácie, že cez LM povedie trasa Tour de Pologne, chcela by som vás poprosiť aj o upresnenie výluky schodnosti ciest v našom meste a medzi LM a LH. Predsa len sa ľudia nejako musia dostať do práce, z práce, k doktorom atď. Mám ísť napríklad v ten deň na vyšetrenie do LH, som z Podbrezín, kedy hrozí, že cesta bude kvôli tour zablokovaná?
Diskusný príspevok - - 29.07.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň pani Hela,

    nech sa páči, TU je podrobný rozpis spojov, ktoré nebudú premávať. Medzimestské spoje sú spísané v .pdf prílohe.

Mgr. Slávka Kellová
útvar komunikácie a marketingu
 

Diskusný príspevokZAKRUTA - Ján Batiz - 28.07.2014 - napísať reakciu
Asi dva tyzdne dozadu sa stala dalsia havaria na zakrute smerom z mesta do Lipt.Ondrasovej na ceste na Mutnik pri Sprave ciest. Mohol by som poprosit kompetentnych pracovnikov mesta o posunutie poziadavky minimalne o zrezanie konarov stromov a pripadne osadenie zrkadla na tie spravne institucie ? Kym tu nepride niekto raz o zivot. 40 bola na zaciatku useku hned za zeleznicnym prejazdom tu vsak niekto mudri posunul tesne pred zakrutu asi preto aby si tu rovinku mohol niekto "vychutnat " zial uz potom nestiha ubrzdit ako som bol toho svedkom. Z druhej strany od Ondrasovej pre istotu niektori soferi vyvalia znacku 40 radsej do "garadu", tiez by ju niekto mohol lepsie osadit.
Diskusný príspevok - - 28.07.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň pán Batiz,

       vzhľadom k tomu, že Váš podnet sa netýkal komunikácie vo vlastníctve mesta, odstúpili sme ho na Správu ciest Žilinského samosprávneho kraja. Vlastníkom cesty je Žilinský samosprávny kraj.

Ing. Ľubomír Hán
vedúci oddelenia ŽP, dopravy a verejných priestranstiev
 

Diskusný príspevokšachta - Ivan53 - 27.07.2014 - napísať reakciu
Prosím opraviť šachtu na dažďovú vodu na ulici Obchodnej pri RD č. 246 v Demänovej. Šachta sa nachádza pri odbočení z ulice Dlhej na Obchodnú vo vzdialenosti asi 6Om od križovatky. Nakoľko po šachte prešlo veľa nákladných áut plne naložených stavebným materiálom, došlo k poškodeniu šachty. Zatiaľ som to podložil železnými rúrami, ale je to provizorne riešenie. Hrozí preborenie šachty aj osobným autom. Ďakujem za vyrozumenie na patričnom mieste.
Diskusný príspevok - - 28.07.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň pán Ivan,

      ďakujeme Vám veľmi pekne za podnet aj Vašu ochotu pomôcť. Vec postúpime zodpovedným osobám.


Ing. Ľubomír Hán
vedúci oddelenia ŽP, dopravy a verejných priestranstiev
 

Diskusný príspevokNepokosená lúka - Jaro a občania LM - 26.07.2014 - napísať reakciu
Dobrý deň, píšem aj v mene mnohých zamestnancov podnikov a zároveň aj obyvateľov Liptovského Mikuláša. Jedná sa o nepokosenú lúku medzi firmami Ikea a Craemer, ktorá je zdrojom mnohých alergénov a tým aj zdravotných potiaží. Oznámenia vedúcim pracovníkom firiem zrejme nestačia. Preto sa obraciam s touto otázkou na uško. Milé uško, dúfam, že neodpovieš v to zmysle, že lúka je v katastri obce Závažná Poruba a že ty nič. Či ...
Diskusný príspevok - - 29.07.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň,

      v tomto prípade ide  o územie Závažnej Poruby. Nevieme posúdiť, či sa jedná o intravilán, alebo extravilán, a či uvedená plocha je evidovaná ako poľnohospodársky obrábaná pôda. 

Ing. Iveta Klepáčová
vedúca útvaru životného prostredia
a poľnohospodárstva
 

Diskusný príspevokTatran - Laco - 26.07.2014 - napísať reakciu
Nikomu nevadí,že Tatran na Podbrezinách robí naváža zeminu na pozemok mesta.Ak by som to urobil ja ako súkromná osoba už mám problem
Diskusný príspevok - - 28.07.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň pán Laco,

    požiadali by sme Vás o presnejšiu špecifikáciu akú zeminu máte na mysli. Ďakujeme pekne.

Martin Pohlod
výkonný riaditeľ MFK Tatran
Liptovský Mikuláš
 

Predmet príspevku * Meno
Príspevok
Opíšte text na obrázku: kontrolný kód  
* povinné údaje