Liptovský Mikuláš

Pohľady z mesta Liptovsky Mikulas

Mikulášske ucho

Mikulášske ucho

Už od roku 2001 slúži pre občanov nášho mesta, jeho návštevníkov a každého vnímavého pozorovateľa života v našom meste anonymná rubrika liptovsko-mikulášskej samosprávy Mikulášske ucho.

Prečo ucho?  Je symbolom počúvania a to bol hlavný dôvod, prečo sme sa už pred dvanástimi rokmi  rozhodli zriadiť aj túto podobu na vyjadrenie názorov, postrehov, kritiky i chvály, proste hlasu slobodného občana, ktorému verejné veci nie sú ľahostajné. Ten, kto chodí s otvorenými očami a je ochotný odovzdať svoj názor či pripomienku v očakávaní, že minimálne cez túto rubriku sa dozvie odpoveď kompetentných, aktívne sa podieľa na riešení vecí verejných.

Teší nás, že naše „uško“ žije, že má svojich prispievateľov a priaznivcov. Tešia a inšpirujú nás Vaše uznania, podnety, návrhy, vážime si vaše kritické pripomienky a postrehy. Za dvanásť rokov svojej existencie má „uško“ vo svojej histórií už stovky príspevkov. Teší nás vaša dôvera.

Mikulášske ucho má okrem elektronickej podoby na webovom sídle mesta aj podobu schránky, ktorá je umiestnená v Centre služieb občanom mesta (CSOM) na Mestskom úrade. Môžete do nej vložiť svoje písomné podania (ktoré nemusia byť podpísané). Obe formy Mikulášskeho ucha môžete využiť aj na nahlásenie nekalých praktík, s ktorými ste sa stretli, ktoré ste odpozorovali.

Cez symbolické Mikulášske ucho budeme i naďalej počúvať Váš hlas a môžeme Vás ubezpečiť, že budeme počúvať pozorne. Vopred Vám ďakujeme za Vašu všímavosť a snahu pomôcť riešiť problémy, ktoré nás trápia.  

Z  Vášho oka do nášho ucha a bude nám lepšie.

       

V Mikulášskom uchu neuverejňujeme:
- reklamné  príspevky  a príspevky, v ktorých sú uvedené názvy firiem
- príspevky s menami osôb a osobnými údajmi, ktoré sú predmetom ochrany podľa osobitných predpisov
- hanlivé príspevky, príspevky s vulgárnym obsahom
- ideologické príspevky a príspevky s politickým podtónom
- príspevky, ktoré sú predmetom daňového tajomstva 

Názory diskutujúcich nie sú názormi mesta.
Ďakujeme za porozumenie.

Poznámka: Na odborné problémy máme na web stránke mesta zriadenú aj rubriku Otázky a odpovede.
Filtrovanie Rok : Mesiac :
Vaše príspevky
Diskusný príspevokdetské ihrisko - Eva - 23.04.2014 - napísať reakciu
Dobrý deň, v Palúdzke potrebujeme na detskom ihrisku primontovať nové drevené podsedáky na detských hojdačkách. Na koho sa môžeme obrátiť?
Diskusný príspevok - - 23.04.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň pani Eva,

     potrebujeme bližšie identifikovať, o ktoré detské ihrisko v Palúdzke ide. Je tam totiž viac miest s hojdačkami. Máte na mysli tie na Priehradnej ulici oproti futbalovému štadiónu?

Ďakujeme veľmi pekne za odpoveď.

Ing. Iveta Klepáčová
Vedúca útvaru životného prostredia
a poľnohospodárstva

 

Diskusný príspevokNová Železničná stanica - Michal - 22.04.2014 - napísať reakciu
Pekný deň. Chcem sa vás opýtať, či je možné niekde na internete nájsť vizualizácia novej Železničnej stanice a Autobusovej stanice? Som mikulášťan, no nemôžem sa osobne dostaviť na MÚ, pretože bývam mimo LM. No život a rozvoj LM ma veľmi zaujíma . Ďakujem veľmi pekne za každú radu.
Diskusný príspevok - - 23.04.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň pán Michal,

      na internete je k dispozícii tento nákres modernizácie železničnej trate v úseku od Žiliny po zastávku Poprad – Tatry.

Mgr. Slávka Kellová
Útvar komunikácie a marketingu
 

Diskusný príspevoksprievodca - Thr 17 Apr 2014 12:11 - 17.04.2014 - napísať reakciu
Dobrý deň, chcem sa opýtať, mám záujem pracovať ako sprievodca mestom, resp.prehliadky Liptova. Na koho sa treba obrátiť? Jana K.
Diskusný príspevok - - 22.04.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň pani Janka,

   obráťte sa, prosím, na Informačné centrum mesta Liptovský Mikuláš, ktoré zabezpečuje sprievodcovskú službu v meste aj Liptove. Tel: 044/16 186, e-mail: j.piatkova@mikulas.sk. Bližšie informácie o organizácii nájdete TU.

Mgr. Slávka Kellová
Útvar komunikácie a marketingu

Diskusný príspevokparkovisko - Sendrej - 16.04.2014 - napísať reakciu
Dobry den Usko. Problemom je parkovisko medzi bytovkami na ul.Hurbanova 12-14.Uz sa to tu aj pisalo ze ten podklad parkoviska su skaly s ktorymi sa radi hraju deti a hadzu to po sebe a aj na auta ktore nam uz aj poskodili (rozbitie okna,a kresby na laku).V okoli minuli rok sa robili pri inych bytovkach parkoviska kde je zamkova dlazba a my sme iny ako oni???? Tie z platime mesto tak preco tento dlhodoby problem nezacnete riesit??? Ta kapacite parkoviska uz aj tak nestaci a auta ktore sa tam roztahuju vytlacaju ine a tie musia parkovat but pri ceste ak je volne alebo na trave.Viem ze je vsade problem s parkovanim ale toto by sa malo tiez riesit.Keby tu byval mestsky poslanec uz by to bolo urobene.Staci sa opytat obyvatelov bytoviek ako su spokojni s parkoviskom.Preco sa to neriesi???? Dakujem za odpoved
Diskusný príspevok - - 17.04.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň,

     ako tu už bolo mnohokrát písané, či už pri riešení a pripomienkovaní parkovacej politiky mesta alebo pri riešení individuálnych problémov s parkovaním, mesto nedokáže z vlastných zdrojov finančne pokryť všetky požiadavky obyvateľov na výstavbu parkovacích miest. Preto prosím o strpenie.

     Prioritne riešime lokality, kde zatiaľ vôbec nie sú parkoviská, resp. kde sú výrazne väčšie problémy s parkovaním ako na Hurbanovej 14-16. Ďakujeme za porozumenie.

Ing. Ľubomír Hán
vedúci oddelenia ŽP, dopravy a verejných priestranstiev
 

Diskusný príspevok - jano - 10.04.2014 - napísať reakciu
Prosim vás o pretretie zeleneho prechodu pre cyklistov na kruhovej kryžovatke pri h. janošik.Stáva sa ,že šofery na cyklistov trubia mysliac si ,že cyklisti prechadzaju cez prechod pre chodcov na bycikli .
Diskusný príspevokRE: Áno prechod - Pavel - 21.04.2014 - napísať reakciu
Aj ja tadiaľ prechádzam ako cyklista každý deň aj viackrát. A so šoférmi som tam mal už viackrát problémy. Aj v piatok mi tam jeden vynadal, keď som vchádzal na ten cyklisticý prechod, nešlo nablízku žiadne auto. Keď som bol už uprostred cesty, zrazu sa veľkou rýchlosťou prihnalo osobné auto smerom od Jánošíka a už s pískaním brzdilo tesne predo mnou. Ja som ho fakt nemal šancu vidieť, keď som na ten prechod vchádzal smerom od Hypernovy z cyklistického chodníka. Je to tam veľmi nebezpečné a niektoré autá tam jazdia aj veľmi rýchlo. No a samozrejme som zlízol aj nadávky.
Diskusný príspevok - - 14.04.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň,

    ďakujeme za podnet. Správca cesty to zrealizuje pri obnove vodorovného dopravného značenia.

Ing. Ľubomír Hán
vedúci oddelenia ŽP, dopravy a verejných priestranstiev
 

Predmet príspevku * Meno
Príspevok
Opíšte text na obrázku: kontrolný kód  
* povinné údaje