Liptovský Mikuláš

Pohľady z mesta Liptovsky Mikulas

Mikulášske ucho

Mikulášske ucho

Už od roku 2001 slúži pre občanov nášho mesta, jeho návštevníkov a každého vnímavého pozorovateľa života v našom meste anonymná rubrika liptovsko-mikulášskej samosprávy Mikulášske ucho.

Prečo ucho?  Je symbolom počúvania a to bol hlavný dôvod, prečo sme sa už pred dvanástimi rokmi  rozhodli zriadiť aj túto podobu na vyjadrenie názorov, postrehov, kritiky i chvály, proste hlasu slobodného občana, ktorému verejné veci nie sú ľahostajné. Ten, kto chodí s otvorenými očami a je ochotný odovzdať svoj názor či pripomienku v očakávaní, že minimálne cez túto rubriku sa dozvie odpoveď kompetentných, aktívne sa podieľa na riešení vecí verejných.

Teší nás, že naše „uško“ žije, že má svojich prispievateľov a priaznivcov. Tešia a inšpirujú nás Vaše uznania, podnety, návrhy, vážime si vaše kritické pripomienky a postrehy. Za dvanásť rokov svojej existencie má „uško“ vo svojej histórií už stovky príspevkov. Teší nás vaša dôvera.

Mikulášske ucho má okrem elektronickej podoby na webovom sídle mesta aj podobu schránky, ktorá je umiestnená v Centre služieb občanom mesta (CSOM) na Mestskom úrade. Môžete do nej vložiť svoje písomné podania (ktoré nemusia byť podpísané). Obe formy Mikulášskeho ucha môžete využiť aj na nahlásenie nekalých praktík, s ktorými ste sa stretli, ktoré ste odpozorovali.

Cez symbolické Mikulášske ucho budeme i naďalej počúvať Váš hlas a môžeme Vás ubezpečiť, že budeme počúvať pozorne. Vopred Vám ďakujeme za Vašu všímavosť a snahu pomôcť riešiť problémy, ktoré nás trápia.  

Z  Vášho oka do nášho ucha a bude nám lepšie.

       

V Mikulášskom uchu neuverejňujeme:
- reklamné  príspevky  a príspevky, v ktorých sú uvedené názvy firiem
- príspevky s menami osôb a osobnými údajmi, ktoré sú predmetom ochrany podľa osobitných predpisov
- hanlivé príspevky, príspevky s vulgárnym obsahom
- ideologické príspevky a príspevky s politickým podtónom
- príspevky, ktoré sú predmetom daňového tajomstva 

Názory diskutujúcich nie sú názormi mesta.
Ďakujeme za porozumenie.

Poznámka: Na odborné problémy máme na web stránke mesta zriadenú aj rubriku Otázky a odpovede.
Filtrovanie Rok : Mesiac :
Vaše príspevky
Diskusný príspevokPoďakovanie - Juraj Lacko - 21.04.2015 - napísať reakciu
Chcem sa poďakovať 2 príslušníkom mestskej polície ktorý mi dňa 21.4.2015 o cca 116.00hod priniesli domov preukaz totožnosti., ktorý som si zabudol na benzínovom čerpadle.Ich prístup bol naozaj ľudský tu sa dá použiť naozaj heslo POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ
Diskusný príspevok - Zuzana - 21.04.2015 - napísať reakciu
Dobrý deň, v prvom rade by som sa chcela mestu poďakovať za vybudovanie parkovacích miest na Nábreží pri bytovkách A3 a A2. Pri blokoch C tiež prebieha rekonštrukcia cestnej komunikácie s vytvorením parkovacích miest za čo tiež patri poďakovanie. Týmto príspevkom chcem dať do pozornosti jeden veľký ihličňan, ktorý stoji na hrane parkovacieho miesta pri bloku C. Pred nedávnom sa pri silnom vetre stalo že na tomto rekonšturovanom parkovisku spadol strom na auto. Nestalo by za zamyslenie tento strom pri súčasnej rekonštrukcii odstrániť aj vzhľadom k tomu, aby časom korene nepoškodili parkovacie miesto a pri silnom vetre opäť nespadol na odparkované auto. Nie som zástancom výrubu, ale tento strom sa pomaly stava hrozbou pri silnom vetre, samozrejme by sme vysadili nový . Ďakujem s pozdravom
Diskusný príspevok - - 21.04.2015 - napísať reakciu

 Pani Zuzana,

Vašu ifnormáciu sme práve zaslali na oddelenie životného prostredia aj na VPS. Pracovníci zrealizujú obhliadku a posudok. V prípade, že strom znamená hrozbu pre obyvateľov či majetok, budú konať. Ďakujeme za upozornenie. S pozdravom

Mgr. Viktória Čapčíková
hovorkyňa

Diskusný príspevokOrez stromov. - PeterV - 20.04.2015 - napísať reakciu
Dobry den, preco sa opiluju stromy, ktore uz maju listy? A maju skolenie ako upravovat dreviny, zamestnanci ktory zrezavali strom na krizovatke vedla Uradu prace? Ako mohli takto znicit strom? Dakujem.
Diskusný príspevok - - 20.04.2015 - napísať reakciu

 Podľa § 17 ods. 5 vyhlášky č. 24/2003 Z.z. „Rez živých konárov listnatých drevín s priemerom viac ako 5 cm sa vykonáva vo vegetačnom období od 1. apríla do 30. septembra, najmä v jeho prvej polovici“. Dreviny v okolí úradu práce nie sú majetkom mesta Liptovský Mikuláš, teda nie v správe správcu verejnej zelene - Verejnoprospešných služieb Liptovský Mikuláš. Takže kto a s akým školením strom opiloval, žiaľ, nevieme určiť. V prípade, že máte podozrenie na poškodenie dreviny, môžete podať podnet na prešetrenie na oddelenie životného prostredia na mestskom úrade.

S pozdravom

Ing. Robert Smitka
oddelenie životného prostredia a poľnohospodárstva 

Diskusný príspevok nepozametana ceste - Janka - 17.04.2015 - napísať reakciu
Dobry den.Chcela by som Vas poprosit o pozametanie cesty na ulici hurbanova 12 presnejsie za bytovkmi nakolko v sobotu ked boli odhrnat sneh nak radlicou nazhrnal z parkoviska strk a roztiahol to po celej ceste po budovu hobby profi.Je to tak uz treti tyzden .Dakujem
Diskusný príspevok - - 20.04.2015 - napísať reakciu

 Dobrý deň pani Janka,

ďakujeme za informáciu, zaslali sme ju kompetentným na vybavenie, VPS zariadia čo najskôr vyčistenie cesty od štrku. 

S pozdravom

Mgr. Viktória Čapčíková
hovorkyňa

Diskusný príspevokRekonštrukcia... - Pavol - 14.04.2015 - napísať reakciu
Prosím pošlite niekoho kto plánuje rekonštrukcie chodníkov, aby sa prišiel pozrieť na to ako vyzerá ľavý chodník Pišútovej ul. smerom z námestia od konca zámkovej dlažby po cestu ktorá vedie k Rohonciho záhrade - cca 200 m. Na niektorých miestach je vypadaný asfalt alebo je celý popraskaný. Bolo by ho treba celý vymeniť, lebo oprava ktorá bola asi pred dvomi rokm nemala význam, lebo časti ktoré neboli zaplátané povypadávali a popraskali.
Predmet príspevku * Meno
Príspevok
Opíšte text na obrázku: kontrolný kód  
* povinné údaje