Liptovský Mikuláš

Pohľady z mesta Liptovsky Mikulas

Mikulášske ucho

Mikulášske ucho

Už od roku 2001 slúži pre občanov nášho mesta, jeho návštevníkov a každého vnímavého pozorovateľa života v našom meste anonymná rubrika liptovsko-mikulášskej samosprávy Mikulášske ucho.

Prečo ucho?  Je symbolom počúvania a to bol hlavný dôvod, prečo sme sa už pred dvanástimi rokmi  rozhodli zriadiť aj túto podobu na vyjadrenie názorov, postrehov, kritiky i chvály, proste hlasu slobodného občana, ktorému verejné veci nie sú ľahostajné. Ten, kto chodí s otvorenými očami a je ochotný odovzdať svoj názor či pripomienku v očakávaní, že minimálne cez túto rubriku sa dozvie odpoveď kompetentných, aktívne sa podieľa na riešení vecí verejných.

Teší nás, že naše „uško“ žije, že má svojich prispievateľov a priaznivcov. Tešia a inšpirujú nás Vaše uznania, podnety, návrhy, vážime si vaše kritické pripomienky a postrehy. Za dvanásť rokov svojej existencie má „uško“ vo svojej histórií už stovky príspevkov. Teší nás vaša dôvera.

Mikulášske ucho má okrem elektronickej podoby na webovom sídle mesta aj podobu schránky, ktorá je umiestnená v Centre služieb občanom mesta (CSOM) na Mestskom úrade. Môžete do nej vložiť svoje písomné podania (ktoré nemusia byť podpísané). Obe formy Mikulášskeho ucha môžete využiť aj na nahlásenie nekalých praktík, s ktorými ste sa stretli, ktoré ste odpozorovali.

Cez symbolické Mikulášske ucho budeme i naďalej počúvať Váš hlas a môžeme Vás ubezpečiť, že budeme počúvať pozorne. Vopred Vám ďakujeme za Vašu všímavosť a snahu pomôcť riešiť problémy, ktoré nás trápia.  

Z  Vášho oka do nášho ucha a bude nám lepšie.

       

V Mikulášskom uchu neuverejňujeme:
- reklamné  príspevky  a príspevky, v ktorých sú uvedené názvy firiem
- príspevky s menami osôb a osobnými údajmi, ktoré sú predmetom ochrany podľa osobitných predpisov
- hanlivé príspevky, príspevky s vulgárnym obsahom
- ideologické príspevky a príspevky s politickým podtónom
- príspevky, ktoré sú predmetom daňového tajomstva 

Názory diskutujúcich nie sú názormi mesta.
Ďakujeme za porozumenie.

Poznámka: Na odborné problémy máme na web stránke mesta zriadenú aj rubriku Otázky a odpovede.
Filtrovanie Rok : Mesiac :
Vaše príspevky
Diskusný príspevokznečistenie - Ján - 15.03.2015 - napísať reakciu
Za železničnou stanicou Liptovský Mikulaš sú postavené dva obytné domyy. Pri ních sa nachádza stajňa, kde sú ustájnnené kone. Všetok hnoj je vyvážaný volne na lúku a všetko tos hnojovkou vsakuje do pody. Asi 50 m od tejto skládky sa nachádzajú záhradky a všimol som si, že tam majú i studne. Neviem akú majú vodu, lebo podľa mňa ten presak hnojovky zasihne i spodné vody, ktoré sa tam nachádzajú už v hlbke okolo 4 m. Koníčkari na Mútniku majú vlečku a do tej dávajú hnoj a keď je plná vyvezú to. Je to možné, aby niekto takto mohol ničit prírodu ahlavne spodné vody. Pozrita a a urobte rázne opatrenia. Ďakujem
Diskusný príspevok - - 17.03.2015 - napísať reakciu

 Skontaktovali sme sa s okresným úradom a spoločne preveríme podnet na ochranu spodných vôd.

 

Ing. Iveta Klepáčová

Vedúca útvaru životného prostredia

Diskusný príspevokVyruby stromov a krovin - Rudolf Pado - 10.03.2015 - napísať reakciu
Prave v tejto chvili (10.03.2015, 14.55 hod.) na konci Podbrezin v smere na Vitalisovce (pravotociva zakruta) sa nachadza medzi cestou a Smreciankou hajik, v ktorom prave vypiluje mne neznamy obcan porasty stromov a krovin. Vraj nepotrebuje ziadne povolenie nakolko ide o jeho pozemok. P.S: V hajiku je neskutocny bordel (desiatky PET flias). V § 47 odseky 4) Súhlas na výrub dreviny sa nevyžaduje a) na stromy s obvodom kmeňa do 40 cm, meraným vo výške 130 cm nad zemou, a súvislé krovité porasty v zastavanom území obce s výmerou do 10 m2 a za hranicami zastavaného územia obce s výmerou do 20 m2 Kto to skontroloval (skontroluje)? Tu naozaj m2 zelene bez nejakeho „developera“?
Diskusný príspevok - - 17.03.2015 - napísať reakciu

 Včera podvečer mi na mobil volali z MsP, kde som kázala, aby sa hliadke MsP preukázal vlastník povolením, ktoré dostal od mesta, predpokladám, že v minulom, ak nie predminulom roku na prerezanie krovinatého porastu práve z dôvodu, aby sa tam nezdržiavali bezdomovci a iné živly.

 

Ing. Iveta Klepáčová

Vedúca útvaru životného prostredia

Diskusný príspevokcyklochodník - Dana - 08.03.2015 - napísať reakciu
dobrý deň, chcem sa opýtať kto má na starosti vyčistenie cyklochodníka popri Váhu od skaliek a polámaných konárov
Diskusný príspevok - - 17.03.2015 - napísať reakciu

 Dobrý deň, údržbu cyklochodníka bude po ukončení kolaudačného konania zabezpečovať správca miestnych komunikácií Verejnoprospešné služby Liptovský Mikuláš.

Ing. Ľubomír Hán

 

vedúci oddelenia ŽP, dopravy a verejných priestranstiev

Diskusný príspevokObité auto - Monika - 05.03.2015 - napísať reakciu
Milé ucho, išli sme na návštevu na Pálenícku ul. a v priebehu pár minút nám bolo "vytunené"auto, zaparkované pred domom. Máme teraz krásny blatník aj nárazník. Na striebornej metalíze sa tie modré odreniny a preliačiny krásne vynímajú. Od rodiny vieme, že už k Vám boli zaslané podnety, aj fotky na nápravu situácie, volaná MsP a stále sa nič nedeje. Aj miestnym bolo poškodené auto nedávno a to ho nechali chvíľku stáť pred domom. Kľudne sa choďte pozrieť, auto tam stále stojí a čaká na kompetentnú osobu z poisťovne. To s tým naozaj nemienite nič robiť?
Diskusný príspevok - - 09.03.2015 - napísať reakciu

Pani Monika,

 

pokiaľ máte záujem riešiť Vami spomínaný problém, je nevyhnutné, aby ste namiesto "ucha" oslovila mestskú políciu (MsP). Na bezplatnom telefónnom čísle 159, kde je každý telefonický hovor nahrávaný "môže" a v prípade protiprávneho konania "mal by" oznámiť každý občan takúto udalosť. V spomínanom príspevku nie je uvedený dátum, čas, kedy došlo k udalosti ako aj  popisné číslo domu. Z centrálneho registra udalostí a priestupkov vedeného na centrále MsP L. Mikuláš boli vygenerované za obdobie od 1.1.2014 do dnešného dňa 5.3.2015 len 2 udalosti. Z toho 1 na základe telefonického oznámenia zo dňa 10.3.2014, kde oznamovateľ uviedol, že neznáme motorové vozidlo blokuje výjazd z domu, kde hliadka po príchode na miesto priestupku vyriešila v blokovom konaní. Ten druhý prípad nebol na základe telefonického oznámenia, ale vlastnou hliadkovou činnosťou MsP, kedy hliadka na Pálenickej ulici pri ZŠ riešila problém s parkovaním.

 

 

Mgr. Igor  Petra
zástupca náčelníka Mestskej polície

Diskusný príspevokčo tam bude? - Jaro - 05.03.2015 - napísať reakciu
Dobrý deň, môže mi prosím niekto kompetentný odpovedať na otázku: Akú prevádzku pripravuje otvoriť nájpmca, alebo majiteľ v severnej časti predajne BILLA na Podbrezinách? Dnes tam vykladali z kamióna niekoľko veľkokapacitných "tankov" na pivo. Ďakujem Jaro
Diskusný príspevok - - 05.03.2015 - napísať reakciu
Oddelenie marketingu a podnikania nemá informáciu o otvorení novej prevádzky v severnej časti predajne BILLA na Podbrezinách. S pozdravom
 
Mgr. Viera Jurčiová
vedúca oddelenia marketingu a podnikania
 
Predmet príspevku * Meno
Príspevok
Opíšte text na obrázku: kontrolný kód  
* povinné údaje