Liptovský Mikuláš

Pohľady z mesta Liptovsky Mikulas

Mikulášske ucho

Mikulášske ucho

Už od roku 2001 slúži pre občanov nášho mesta, jeho návštevníkov a každého vnímavého pozorovateľa života v našom meste anonymná rubrika liptovsko-mikulášskej samosprávy Mikulášske ucho.

Prečo ucho?  Je symbolom počúvania a to bol hlavný dôvod, prečo sme sa už pred dvanástimi rokmi  rozhodli zriadiť aj túto podobu na vyjadrenie názorov, postrehov, kritiky i chvály, proste hlasu slobodného občana, ktorému verejné veci nie sú ľahostajné. Ten, kto chodí s otvorenými očami a je ochotný odovzdať svoj názor či pripomienku v očakávaní, že minimálne cez túto rubriku sa dozvie odpoveď kompetentných, aktívne sa podieľa na riešení vecí verejných.

Teší nás, že naše „uško“ žije, že má svojich prispievateľov a priaznivcov. Tešia a inšpirujú nás Vaše uznania, podnety, návrhy, vážime si vaše kritické pripomienky a postrehy. Za dvanásť rokov svojej existencie má „uško“ vo svojej histórií už stovky príspevkov. Teší nás vaša dôvera.

Mikulášske ucho má okrem elektronickej podoby na webovom sídle mesta aj podobu schránky, ktorá je umiestnená v Centre služieb občanom mesta (CSOM) na Mestskom úrade. Môžete do nej vložiť svoje písomné podania (ktoré nemusia byť podpísané). Obe formy Mikulášskeho ucha môžete využiť aj na nahlásenie nekalých praktík, s ktorými ste sa stretli, ktoré ste odpozorovali.

Cez symbolické Mikulášske ucho budeme i naďalej počúvať Váš hlas a môžeme Vás ubezpečiť, že budeme počúvať pozorne. Vopred Vám ďakujeme za Vašu všímavosť a snahu pomôcť riešiť problémy, ktoré nás trápia.  

Z  Vášho oka do nášho ucha a bude nám lepšie.

       

V Mikulášskom uchu neuverejňujeme:
- reklamné  príspevky  a príspevky, v ktorých sú uvedené názvy firiem
- príspevky s menami osôb a osobnými údajmi, ktoré sú predmetom ochrany podľa osobitných predpisov
- hanlivé príspevky, príspevky s vulgárnym obsahom
- ideologické príspevky a príspevky s politickým podtónom
- príspevky, ktoré sú predmetom daňového tajomstva 

Názory diskutujúcich nie sú názormi mesta.
Ďakujeme za porozumenie.

Poznámka: Na odborné problémy máme na web stránke mesta zriadenú aj rubriku Otázky a odpovede.
Filtrovanie Rok : Mesiac :
Vaše príspevky
Diskusný príspevokoprava čističky - obyvateľ Palúdzky - 28.08.2014 - napísať reakciu
Chcem poďakovať poslancom mestského zastupiteľstva,p.J.Blcháčovi a p.R.Urbanovičovi,že sa pričinili o opravu čističky odpadových vôd z nemocnice,hoci Palúdzka nie je ich volebný obvod.Takto by som si predstavoval činnosť všetkých poslancov.Ďakujem.
Diskusný príspevokVrbicka ul - neprisposobivi - mado - 22.08.2014 - napísať reakciu
kedze ste neodpovedali na moj prispevok-odpoved, posielam Vam ho uz 4ty krat!!! Co takto namiesto stavania ihrisk, ktore aj tak znicia, zvysit pocet hliadok (nie len prejst okolo na aute!) a namontovat kamerovy system (sa malo rovno urobit a nie stava ihrisko), kedze aj sukromny majeto je niceny. A boli by ste prekvapena, co sa tam deje. Mimochodom kolotoc uz uplne zmizol. Bud tito ludia budu niest skutocne dosledky svojich cinov alebo sa nikdy nezmenia aj napriek usiliu Vasich socialnych pracovnikov! Pocul som informaciu, ze v tych miestach sa planuje stavba domova dochodcov, je to pravda? dakujem
Diskusný príspevok - - 26.08.2014 - napísať reakciu

Prajeme Vám dobrý deň,

 

    fórum Mikulášske ucho bolo vytvorené za účelom poskytnutia možnosti dávať podnety pre riešenie rôznych problémov, ktoré život prináša. Nie je nutné na každý podnet reagovať a vybíjať sa v dopisovaní si. Pokiaľ si problém žiada rozsiahlejšiu komunikáciu, je vždy dobré spojiť sa so svojim poslancom v lokalite, ktorej sa to  týka a vec s ním prediskutovať. My s Vašim ponímaním vecí a návrhmi nesúhlasíme. Systém  malý dvor a veľký bič sa nám nepozdáva.
    Navrhujete nebudovať detské ihriská, ale zvyšovať počty policajtov. Nemyslíme si, že situácia si to vyžaduje. Takéto spôsoby prevýchovy detí nie sú v súlade s myslením a konaním ľudí našej doby. A nová doba prináša nové prvky v živote ľudí, ktoré predchádzajúca generácia nepoznala. Ako deti sme vystrájali my, vystrájajú aj dnešné deti a budú vystrájať aj deti, ktoré budú nasledovať. A je to tomu veku prirodzené. 
   Je na nás všetkých, aby sme vytvárali podmienky takým spôsobom, ktorý zabezpečí elimináciu nežiadúcich prejavov na znesiteľnú mieru. Nevraživosť to ale nevyrieši a zmenu myslenia a správania sa ľudí, ich návyky a spôsob života sa nedá urobiť zo dňa na deň. 
    Počty policajtov, ktorí nás všetkých niečo stoja, nemožno rozširovať tak, aby policajti boli na každom rohu. Ani kamerový systém nemôže byť, a ani to nechceme, všade. Nepotrebujeme si vytvárať policajný štát. Zodpovednosť a úlohu rodičov neprenášajte na policajtov. Policajti  nie sú tu na šikanovanie či "výchovu" detí. 
    Mestskí policajti už dávno prekročili rámec svojich poviností a bežne kontrolujú areály škôl, školské aj detské ihriská, ostatné športoviská, sú súčasťou všetkých kultúrnych, športových a mnohých iných verejných podujatí v meste poriadaných verejnými, ale aj súkromnými subjektmi či občianskymi združeniami. 24 hodín denne dohliadajú na verejný poriadok a bezpečnosť približne 50-tisíc občanov pohybujúcich sa na území nášh mesta a plnia množstvo úloh v zmysle zákonov a úloh vyplývajúcich z VZN Mesta Liptovský Mikuláš, rozhodnutí primátora a Mestského zastupiteľstva. Ale aj vy ako občan máte svoj významný vplyv na tvorbu prostredia, v ktorom žijete a nesiete za daný stav svoju dávku zodpovednosti. Kolotoč, o ktorom hovoríte, že ho už niet, zobrali VPS nášho mesta do opravy. 
    Celkove my hodnotíme naše mesto ako čisté, pokojné a bezpečné. A aj návštevníci nášho mesta ho hodnotia takto. 
                         
                        .
Ing. Lubomír Marjovič
zástupca náčelníka Mestskej polície
 
Diskusný príspevoktráva - občan mesta - 20.08.2014 - napísať reakciu
Chcem sa poďakovať VPS-ke za pokosenie trávy na Nábreží , ale bolo by dobre tú trávu z chodníkov aj pozametať .Ďakujem.
Diskusný príspevok - - 20.08.2014 - napísať reakciu

 Dobrý deň,

 

ďakujeme za podnet, bol postúpený pracovníkom Verejnoprospešných služieb.

 

Ing. Peter Lehotský,

komunikačný manažér

mesta Lipt. Mikuláš

Diskusný príspevokRE: mestsky urad liptovsky mikulaš - Jan gehry - 25.08.2014 - napísať reakciu
Treba poupratovať smeti v celom meste liptovsky mikulaš
Diskusný príspevokSochaňova - 222 - 19.08.2014 - napísať reakciu
Dobrý deň, prosím Vás kedy začne rekonštrukcia Socháňovej ulice?
Diskusný príspevok - - 21.08.2014 - napísať reakciu
Začatie realizácie ulice Socháňová je naplánované v 36. týždni. Stavebné práce budú realizovať Cestné stavby.
 
S pozdravom
 
Ing. Miloš Berník

vedúci investičného oddelenia 

Diskusný príspevokPrehliadky mesta so sprievodcom - Eva Drobná - 18.08.2014 - napísať reakciu
Dobrý deň, aj takýmto spôsobom chcem poďakovať Informačnému centru mesta Liptovský Mikuláš za pravidelné letné piatkové prehliadky mesta so sprievodcom. Stráviť zhruba 90 minút s pani Darinkou Hoferekovou je príjemný a informáciami nabitý čas. Obdivuhodným spôsobom nám predstavila umelcov Liptova, Centrum Kolomana Sokola, Galériu P.M. Bohúňa a iné miesta v meste, o ktorých som ani len netušila, že súvisia s umením. Podvečer na terase Pálkovej vily spojený s tangom v hudobnom i tanečnom podaní bol nezabudnuteľný. Ešte raz VĎAKA!!!
Diskusný príspevokRE: Prehliadky mesta so sprievodcom - Nika - 30.08.2014 - napísať reakciu
Súhlasím s Vami. Prehliadky mesta sú nezabudnuteľný zážitok pre každého.
Diskusný príspevokRE: Prehliadky mesta so sprievodcom - Janka Bernáthová - 20.08.2014 - napísať reakciu
Som obyvateľka Banskej Štiavnice (pôvodom z Liptova) a sledujem vašu internetovú stránku a podujatia v meste. Aj ja som sa zúčastnila prehliadky začiatkom júla a ziskala som široký rozhľad o tom aké je mesto L. Mikuláš bohaté na umelecké osobnosti a ich dielo. Veľmi zaujímavo, príjemne a aj veselo strávený čas vďaka pani sprievodkyni! Ďakujem! Janka Bernáthová
Predmet príspevku * Meno
Príspevok
Opíšte text na obrázku: kontrolný kód  
* povinné údaje