Liptovský Mikuláš

Pohľady z mesta Liptovsky Mikulas

Mikulášske ucho

Mikulášske ucho

Už od roku 2001 slúži pre občanov nášho mesta, jeho návštevníkov a každého vnímavého pozorovateľa života v našom meste anonymná rubrika liptovsko-mikulášskej samosprávy Mikulášske ucho.

Prečo ucho?  Je symbolom počúvania a to bol hlavný dôvod, prečo sme sa už pred dvanástimi rokmi  rozhodli zriadiť aj túto podobu na vyjadrenie názorov, postrehov, kritiky i chvály, proste hlasu slobodného občana, ktorému verejné veci nie sú ľahostajné. Ten, kto chodí s otvorenými očami a je ochotný odovzdať svoj názor či pripomienku v očakávaní, že minimálne cez túto rubriku sa dozvie odpoveď kompetentných, aktívne sa podieľa na riešení vecí verejných.

Teší nás, že naše „uško“ žije, že má svojich prispievateľov a priaznivcov. Tešia a inšpirujú nás Vaše uznania, podnety, návrhy, vážime si vaše kritické pripomienky a postrehy. Za dvanásť rokov svojej existencie má „uško“ vo svojej histórií už stovky príspevkov. Teší nás vaša dôvera.

Mikulášske ucho má okrem elektronickej podoby na webovom sídle mesta aj podobu schránky, ktorá je umiestnená v Centre služieb občanom mesta (CSOM) na Mestskom úrade. Môžete do nej vložiť svoje písomné podania (ktoré nemusia byť podpísané). Obe formy Mikulášskeho ucha môžete využiť aj na nahlásenie nekalých praktík, s ktorými ste sa stretli, ktoré ste odpozorovali.

Cez symbolické Mikulášske ucho budeme i naďalej počúvať Váš hlas a môžeme Vás ubezpečiť, že budeme počúvať pozorne. Vopred Vám ďakujeme za Vašu všímavosť a snahu pomôcť riešiť problémy, ktoré nás trápia.  

Z  Vášho oka do nášho ucha a bude nám lepšie.

       

V Mikulášskom uchu neuverejňujeme:
- reklamné  príspevky  a príspevky, v ktorých sú uvedené názvy firiem
- príspevky s menami osôb a osobnými údajmi, ktoré sú predmetom ochrany podľa osobitných predpisov
- hanlivé príspevky, príspevky s vulgárnym obsahom
- ideologické príspevky a príspevky s politickým podtónom
- príspevky, ktoré sú predmetom daňového tajomstva 

Názory diskutujúcich nie sú názormi mesta.
Ďakujeme za porozumenie.

Poznámka: Na odborné problémy máme na web stránke mesta zriadenú aj rubriku Otázky a odpovede.
Filtrovanie Rok : Mesiac :
Vaše príspevky
Diskusný príspevoksedadlo v dome kultúry - Martina - 17.10.2014 - napísať reakciu
Dobrý deň. Bola som na koncerte Richarda Mullera a Fragile - veľká spokojnosť. Nedá sa to povedať o mieste, kde som sedela- zlomené alebo ohnuté sedadlo - 9rad, 3sedadlo z prava. Sťažnosti boli aj z 11 radu, tak by ste to mohli prekontrolovať. Lístky nestáli málo a tomu by mali odpovedať aj služby. Dúfam, že dôjde k oprave. Ďakujem.
Diskusný príspevok - - 20.10.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň pani Martina,

     ďakujeme Vám veľmi pekne za podnet. Stav sme preverili a našli sme obe poškodené miesta na sedenie v deviatom aj jedenástom rade. Ich stav okamžite dávame do poriadku. Zatiaľ nám neboli hlásené problémy so sedadlami. Ak by ste sa s podobným prípadom stretli aj v budúcnosti, prosím, pokojne oboznámte naše pracovníčky hneď po podujatí. 

Mgr. René Devečka
riaditeľ Domu kultúry

Diskusný príspevokSvetlo pri Dome kultúry a v Palúdzke - Jana - 14.10.2014 - napísať reakciu
Des som šla okolo Domu kultúry , nesvieti tam ani jedno svelo ani na strane Daňového úradu ani na strane Domu kultúry je tam tma ako v rohu prosím mesto o nápravu, pomaly bude tma už od 16.00 ide zima , človek aby sa bál tadiaľ chodiť , to isté je aj v Palúdzke za mostom popri pekárni smerom ku nemocnici, chodí tam veľa peších do roboty ráno aj večer po šiestej, ďakujem
Diskusný príspevok - - 15.10.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň pani Jana,

      ďakujeme veľmi pekne za podnet. Poruchu osvetlenia sme oznámili Verejnoprospešných službám mesta. V podobných prípadoch môžete sama nahlásiť poruchu na tel. čísle 0915 889 003.

Mgr. Slávka Kellová
útvar komunikácie a marketingu
 

Diskusný príspevokželezničný nadchod - Jana - 14.10.2014 - napísať reakciu
Dobrý deň,včera sme v rámci športovania šli cez železničný nadchod a pri schádzaní smerom do mesta je zlomená predposledná lata.Kamoška na ňu stupila a spadla.Našťastie si nič nezlomila ani nevyvrtla.Prosím nech to niekto opraví,.Ďakujem
Diskusný príspevok - - 14.10.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň pani Jana,
 
     ďakujeme za podnet. Overujeme, či je železničný nadjazd v správe mesta Liptovský Mikuláš. Podnet sme napriek tomu postúpili Verejnoprospešným službám mesta.

Ing. Ľubomír Hán
vedúci oddelenia ŽP, dopravy a verejných priestranstiev

Diskusný príspevokparkovisko - Peter - 13.10.2014 - napísať reakciu
Dobry den. Je mozne urobit este tento rok parkovisko pri bytovke Hurbanova 14??? Chodim vo vecernych hodinach z prace domov a mam problem zaparkovat.Niet tam miesta a stacilo by tal 5 miest.Teraz si tu parkuju aj firemne dodavky asi je to v mode.Popri ceste co je parkovisko malo kedy tam je volne lebo tam parkuje hocikto, kto pride z vlaku .Nedavno ste robili parkoviska na ul.Janka Jesenskeho preco tu sa tiez nemohlo ked ako mesto viete o nedostatku parkovacych miest a par krat to uz niekto pisal do ucha.Ked zaparkujem na travu hned sje tu Msp inac ich tu ani nevidiet.Bude sa to uz konecne riesit??? Viem ze musite riesit parkoviska na Podbrezinach ale aj tu a vsade naokolo je problem.Dakujem
Diskusný príspevok - - 14.10.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň pán Peter,

     mesto v priebehu tohto roku vybudovalo (a ešte aj buduje) niekoľko parkovísk, a to aj mimo Podbrezín. Realizujú sa tie akcie, ktoré boli schválené mestským zastupiteľstvom v rozpočte mesta. Výstavba nových parkovísk na ul. Hurbanovej č. 14 sa v rozpočte nenachádza a preto sa tohto roku budovať nebudú.

Ing. Ľubomír Hán
vedúci oddelenia ŽP, dopravy a verejných priestranstiev
 

Diskusný príspevokRE: - Majka - 14.10.2014 - napísať reakciu
Veru by sa zislo rozsirit parkovisko,pomaly tu maju rodiny po dva auta niektory aj tri a na nas neostane miesto.V dnesnej dobe je to problem vsade ale privitali by sme to.A uvazuje sa o rozsireni parkoviskp.Han???
Diskusný príspevok - - 20.10.2014 - napísať reakciu

      V rámci mestskej časti Staré Mesto chceme postupne poopravovať a dorobiť parkoviská pri všetkých bytových domoch, bohužiaľ, nedá sa to všetko naraz.

      K bytovkám na Ul. Hurbanovej máme v pláne v nasledujúcom roku zadať spracovanie projektových dokumentácií (PD). Spracovanie PD ako aj samotná realizácia je však podmienená schválením akcií v rozpočte mesta mestským zastupiteľstvom.

Ing. Ľubomír Hán
vedúci oddelenia ŽP, dopravy a verejných priestranstiev
 

Diskusný príspevoknakupne centrum - Eva - 13.10.2014 - napísať reakciu
Dobrý deň, chcem sa spýtať, kedy, resp. či teda budeme mať nákupné centrum na Podbrezinách oproti Verimexu? ďakujem. S pozdravom Eva
Diskusný príspevok - - 20.10.2014 - napísať reakciu

Dobrý deň pani Eva,

     nespojili sme sa priamo s investorom stavby, ale podľa informácií zo stavebného úradu v Liptovskom Mikuláši stratilo platnosť stavebné povolenie na výstavbu parkovísk. Podľa našich informácií aj vodoprávne povolenie na prípojku vody, kanalizácie, ORL atď. Platné je len stavebné povolenie na objekt ako taký, ale bez sietí to je viac menej bezpredmetné.

Mgr. Slávka Kellová
útvar komunikácie a marketingu

 

Predmet príspevku * Meno
Príspevok
Opíšte text na obrázku: kontrolný kód  
* povinné údaje